Vaikai > Vaiko priežiūra > Grįžti į darbą po...
 

Grįžti į darbą po motinystės atostogų


2010 06 14 | Autorius: Laura Barzdaitienė, Jupiterimages nuotr.
 

Grįžti į darbą po motinystės atostogų

Tai – tikras iššūkis daugeliui mamų. Nesvarbu, ar grįžtate po 2 metų, ar vos po 2 mėnesių pertraukos. Jūsų asmeninis gyvenimas pasikeitė iš esmės. Tad keisis ir darbo rutina. Kaip sugrįžimą padaryti lengvesniu?

 

Štai 7 rekomendacijos, kurios šį stresų kupiną laikotarpį padarys sklandesnį.

 

1. Į darželį – prieš darbelį. Tai reiškia, kad kūdikio priežiūra vertėtų pasirūpinti dar iki grįžtant prie darbų. Jei paliksite jį su aukle ar močiute – pratinimuisi užteks savaitės, o jei išleisite įvaikų darželį – pasilikite „atsargoje“ bent mėnesį ar du. Kad mažyliui priprasti prie pasikeitusios dienotvarkės būtų lengviau, tai reikėtų daryti palengva: iš pradžių naujoje vietoje ar su nauju žmogumi jis turėtų pabūti po keletą valandų, laiką palengva ilginant. Tikėtina, kad jautresnis vaikas į tokius pasikeitimus atsakys net raustelėjusia gerklyte, sloga, kiek pakilusia temperatūra. Taigi duokite sau laiko, kad galėtumėte ir pratinti palengva ir, jei reikia, paslaugyti keletą dienų namuose: juk startas darbe nuo nedarbingumo lapelio – irgi nekokia pradžia.

 

2. Bandomasis rytas. Manote, ryto rutina, vaiko suruošimas į darželį ir jūsų susiruošimas į darbą vyks sklandžiai? Tereikia iš vakaro susirinkti viską, ką rengsitės ar nešitės? O, kad tai būtų tiesa! Ne tik šmaikštuolis Merfis, bet ir kiekviena mama patvirtins: susiruošimo į darbą ir darželį laikas atvirkščiai proporcingas jūsų būtinybei į darbą suspėti laiku. Tad užuot pasikliovus vien pasirengimo iš vakaro strategija, susiorganizuokite keletą „bandomųjų rytų“: suruoškite vaiką ir pati susiruoškite ryte taip, kad spėtumėte iki griežtai nustatytos valandos. Tokie bandymai leis geriau suvokti savo „silpnąsias vietas“, ką į ryto rutiną turėtumėte įskaičiuoti, o kur įmanoma šiek tiek sutaupyti laiko.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
Eva
2010-06-17 08:40:50
Gal dar nuo darbo pobūdžio priklausė? Kadangi aš pati dirbu administracinį darbą, kai grįžau po atostogų - kaip iš mėnulio iškritus buvau. Valdžia pasikeitus, pusės atsakingų asmenų nebepažįstu nei iš veido, nei iš pavardžių. O tenka nuolat su visais bendrauti, derinti įvairius klausimus. Ir še tau - kabinetai pasikeitę, atsakomybė perskirstyta... Gerą mėnesį grybavau konkrečiai, elementariais klausimais nežinodavau, nuo kurio žmogaus pradėt ieškot galų. Laimė, jau įsivažiavau :)
Egle
2010-06-15 08:07:08
Baikit, nera viskas taip sudetinga, kai grizau i darba po pirmo vaiko, jau po 2 dienu atrode, kad tu "atostogu" net nebuvo, nors su darbu is esmes nebendravau. Dabar gi su darbu net nesu nutraukus santykiu, intensyviai bendrauju, seku ivykius rinkoje. Tiesiog i viska reikia ziureti kur kas paprasciau.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (280)
Airidukas