Vaikai > Vaiko priežiūra > Tarptautinė agresijos...
 

Tarptautinė agresijos prieš vaikus diena


2010 06 04 | Autorius: Paruošė Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuras
 

Tarptautinė agresijos prieš vaikus diena

Birželio 4 d. yra minima Tarptautinė agresijos prieš vaikus diena. Šios dienos tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų, patiriančių smurtą ir agresiją, problemą Lietuvoje.


Šiuolaikinėje visuomenėje vis daugiau agresijos. Jos apraiškos matomos visur: televizijoje, spaudoje, gatvėje, šeimoje, mokykloje ir kitur. Lietuvos socialinių pedagogų atlikti tyrimai rodo, jog 70 proc. vaikų mokykloje patiria patyčias, ne ką mažiau tyčiojasi ir patys. Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, Lietuvoje patyčias patiria apie 80 proc. berniukų ir apie 70 proc. mergaičių. Vaikų teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos duomenimis, kas trečias moksleivis bent kartą yra tapęs smurto auka. Vaikai dažniausiai nukenčia nuo plėšimų, chuliganizmo, kūno sužalojimų, vagysčių, turto prievartavimo, patyčių. Vaikai dažniausiai patiria smurtą nuo savo bendraamžių, vyresnių vaikų, tėvų, mamų, patėvių ir kitių suaugusių asmenų.


Kas yra agresija? Agresyvus elgesys gali būti fizinis (mušimas, spardymas, kandžiojimas, daiktų laužymas ir daužymas) ir žodinis (gąsdinimas, įžeidinėjimas, pravardžiavimas, nešvankios kalbos). Psichologai teigia, kad agresija yra veiksmai, kuriuos sukelia priešiškumas to asmens, į kurį nukreipiama agresija, atžvilgiu.


Kodėl vaikai tampa agresyvus? Agresija yra išmoktas elgesys ir niekuo nesiskiria nuo bet kokios kitos įgytos elgesio formos. Vaikai, stebėdami artimų žmonių tarpusavio elgesį, elgesį su juo pačiu, formuoja savo požiūrį į gyvenimą. Paklaustas vaikas, kodėl jis taip pasielgė, atsako, kad taip namuose elgiasi tėvai, seneliai ar kiti jam artimi žmonės. Vaikui stebint agresyvų elgesį, formuojasi nuostata, kad toks elgesys yra normalus. Jis mano, kad taip elgiantis taps reikšmingesniu, svarbesniu, pradės jo bijoti kiti (mama juk tėčio bijo ir pan.). Tačiau dėl agresijos apraiškų nereikėtų kaltinti vien socialinės aplinkos. Nemažą įtaką vaikams daro kompiuteriniai žaidimai, televizija (įvairūs animaciniai ir meniniai filmai), žiniasklaida, net pasakos.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
nijolė
2014-11-27 12:12:37
Nejaugi tarptautinė asamblėja galėjo paskelbti tokią dieną? Ar jūs kas nors skaitote ką rašote? Kur žiūri straipsnių redaktoriai? ar jau lietuviai absoliučiai beraščiai, kad net viešuose prieigose, plačioms masėms deklaruojama tokia diena. Birželio 1 yra vaikų gynimo diena, o jau 4 - mušimo spardymo daužymo ir vaikų šaudymo diena?
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (334)
Agnė