Namai > Skaitiniai > Pasakų personažai...
 

Pasakų personažai kūrėjai – tarsi šeima


2010 06 07 | Autorius: „Garsų pasaulio įrašų“ informacija
 

Pasakų personažai kūrėjai – tarsi šeima

Animacinių filmų režisierė Jūratė Leikaitė apie savo naujausią kūrinį „Mažosios pasakėlės. Lietuviškų animacinių filmų rinkinys“ galėtų kalbėti ilgai. „Esu laiminga, nes dabar pati esu prodiuserė, galiu kurti tai, ką sugalvoju, nereikia su niekuo derinti savo idėjinių ar grafinių darbų, o visus savo personažus, jei tik galėčiau, pakviesčiau pas save“, - sako ji.

 

- Kuo ypatingas šis rinkinys Lietuvos žiūrovui?


- Šiemet išleistas DVD animacinių filmų rinkinys vaikams „Mažosios pasakėlės“ - ypatingas visiems Lietuvos mažiesiems žiūrovams. Pirmiausia tuo, kad pagaliau ilgai lauktas lietuviškų animacinių filmų rinkinys pasiekė platesnę sklaidą visuomenėje.

Per metus Lietuvoje sukuriami du arba keturi filmai. Daugiausiai jų sukuria besimokydami studentai.

Profesionalams sukurti filmą reikia finansavimo. Šiuo metu animatorių gamybinės sąlygos nėra pačios geriausios, o ir pačių animacijos režisierių, animatorių dailininkų yra labai nedaug. Todėl reikia labai džiaugtis ir vertinti pasirodžiusius animacinius filmus.

Šiame DVD rinkinyje sudėta filmų, sukurtų per dešimt metų, kolekcija. Filmai apkeliavę daugelį pasaulio šalių, dalyvavę tarptautiniuose pasaulio festivaliuose.

 

- Kodėl kuriate animacinius filmus?


- Animacinius filmus kuriu jau daug metų ir niekada nebuvau pagalvojusi apie profesijos keitimą. Dabar jaučiuosi puikiai, nes pati esu prodiuserė, galiu kurti tai, ką sugalvoju, nereikia su niekuo derinti savo idėjinių ar grafinių darbų.

Animacija - nepaprastai įdomus menas, apjungiantis keletą skirtingų meno sričių: grafiką, tapybą, tekstą, aktorinį meną, pantomimą, fotografiją, muziką, šokį. Eksperimentuoti be galo gali kiekviename savo kūrinyje. Tik turėk laiko, fantazijos, sveikatos ir pinigų pragyvenimui.

Kiekviename filme ieškau vis naujų išraiškos priemonių, skirtingų meninės plastikos formų. Įdomu sukurti savo pasakojimo versiją. Kaip galvosūkius spręsti įvairius scenarijaus posūkius, filmo pabaigas, veikėjų charakteristikas. Patinka kasmet kurti naują filmą vis skirtingomis temomis. Turiu daugybę idėjų, kurių per savo gyvenimą nespėsiu įgyvendinti.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Motinystė atneša be galo daug pokyčių gyvenime, suteikia moteriai grožio ir laimės, tačiau taip pat dovanoja iššūkių....

Yra knygų, kurias pamačius užplūsta šilčiausi prisiminimai. Vaikystėje jos buvo skaitomos po kelis kartus ir vis neatsibosdavo –...

Siūlome perskaityti nuostabią istoriją, kuri privers susimąstyti apie mūsų vertybes...

Pasitikdami Naujuosius Metus imame svarstyti, ką atneš ateitis, kokios naujienos laukia, ar mūsų gyvenimuose bus kardinalių pokyčių....

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (183)
Ignas