Namai > Skaitiniai > Interviu su animacinių...
 

Interviu su animacinių filmų režisiere Jūrate Leikaite


2010 06 05 | Autorius: „Garsų pasaulio įrašų“ informacija
 

Interviu su animacinių filmų režisiere Jūrate Leikaite

- Kas paskatindavo sukurti vieną ar kitą filmą? Papasakokite filmų atsiradimo istoriją.


- Kiekvienas filmas turi savo atsiradimo istoriją. Filmas kuriamas ilgai - beveik vienerius metus. Jeigu filmas sudėtingesnis, reikia prie jo pasėdėti ir ilgiau - kartais net dvejus metus. Per tą laiką pasikeičia nuotaika ar net gyvenimo sąlygos, bet filmas gyvena kartu su tavimi ir neatsiejamai keičiasi pagal autoriaus savijautą. Kiekvieno filmo atsiradimo istorija labai skirtinga.

Pavyzdžiui, idėja sukurti filmą „Braškės ant eglės“ kilo perskaičius Lietuvos vaikų sukurtų pasakų knygelę. Labai patiko dešimtmetės Evelinos Dzimanavičiūtės pasaka: „Braškės ant eglės“. Teko stipriai praturtinti jos trumpą pasakėlę daugybe nuotykių ir keistais personažais, bet Evelinos istorija liko.

Mergaitė gyveno Merkinėje. Teko pakviesti ją į studiją ir susipažinti. Evelina gavo pirmąjį savo gyvenime honorarą ir buvo labai laiminga, kad pagal jos pasaką sukūrėme filmą. Filmas „Braškės ant eglės“ – tai Kalėdinė pasaka apie stebuklus ir išsipildančius norus.

Filmas apie sraigę Maivą gimė iš mano vaikystės, nes labai mylėjau sraiges. Kilo mintis sukurti personažą, kuris elgiasi ekscentriškai, nenori pritapti prie pilkos masės. Ar visos sraigės vienodos? Ar jos turi mamas? Kaip jos atskiria savo mamas nuo kitų mamų? Kodėl sraigės neturi šeimos? Ar žiemą jos miega? Ar mažosios sraigelės turi sesutes?

Šie klausimai vaikystėje man nedavė ramybės. Todėl sukūriau personažą, kuris - lyg paauglė mergaitė - ieško būdų šokiruoti aplinkinius. Kartais jai visai neblogai pavyksta, o kartais tenka ir pakentėti.

Filmas „Svajonių bokštas“ pasakoja apie sraigės Maivos svajonę pasistatyti patį gražiausią namelį visame miške. Netyčia nukritusi knyga atsiverčia kaip tik tame puslapyje, kur buvo puiki „Babelio bokšto“ iliustracija. Ši iliustracija be galo patiko sraigei Maivai ir ji ėmė statyti vietoje seno namelio didžiulį bokštą. Kaip jai pavyko, galima pamatyti filme.

 

- Ar labai skiriasi pirminis filmo sumanymas nuo jau pabaigto filmo?

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Motinystė atneša be galo daug pokyčių gyvenime, suteikia moteriai grožio ir laimės, tačiau taip pat dovanoja iššūkių....

Yra knygų, kurias pamačius užplūsta šilčiausi prisiminimai. Vaikystėje jos buvo skaitomos po kelis kartus ir vis neatsibosdavo –...

Siūlome perskaityti nuostabią istoriją, kuri privers susimąstyti apie mūsų vertybes...

Pasitikdami Naujuosius Metus imame svarstyti, ką atneš ateitis, kokios naujienos laukia, ar mūsų gyvenimuose bus kardinalių pokyčių....

Rašyti komentarą

 
DOVILE
2011-03-10 16:41:20
ESESU DOVILE NAVIKAI
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (147)
Martynas