Birželio pirma – Tarptautinė vaikų gynimo diena, kurios metu mes ypatingą dėmesį skiriame vaikams, į kuriuos kėsinasi įvairios grėsmės. Šio straipsnio herojė taip pat ne išimtis. Paauglė Lina (vardas pakeistas. aut.), kurios didžiausia neganda šiuo metu – infekcinė plaučių liga – tuberkuliozė, prisipažįsta, jog ši liga sukrėtė jos gyvenimą.
Prieš kelis metus patekusi į avariją, Lina jau tada turėjo ilgai gulėti ligoninėje, jai buvo atliekami įvairūs tyrimai. Po gydymo mergina gera sveikata džiaugtis ilgai negalėjo. „Mokykloje dažnai skaudėdavo širdį, lipdama dusdavau, kartais taip diegdavo, kad galvojau juk numirsiu. Išsigandau ir pasikalbėjus su tėvais nusprendžiau išsitirti. Apsilankius pas gydytoją, pakartotinai peršvietė plaučius“, – prisimena mergina.
„Pirmą naktį nemiegojau dėl nerimo, nes bijojau sužinoti, kad sergu. Nežinojau, kas tai per liga tik prisiminiau, jog mokyklos medicinos sesuo papasakojo, kad tai sunki liga. Bet taip pat atsimenu jos liūdną miną, tariant, jog tuberkuliozė – lėtinė mirtis... Vis dėlto tikėjau, kad tai kaip plaučių uždegimas, kad bus išgydoma greičiau, kad man ligoninėje reikės praleisti tik savaitę...“
Gydytojų išvados šiai merginai tikrai nebuvo palankios: Lina serga atvira tuberkuliozės forma, kurios gydymas užtrunka pusę metų ar net ilgiau. „Prisimenu tik tiek, jog per ašaras negalėjau nieko matyti. Žinojau, jog jai nesigydysiu galiu ir numirti, bet aš dar noriu gyventi!”, – emocijomis dalijasi Lina.
Sakoma, jog viena bėda viena nevaikšto. Taip nutiko ir šio straipsnio herojei. Kai pradėjo gydymą ligoninėje, Linai išsiderino širdies ritmas. Po konsultacijų su kardiologe Linai buvo paskirta dar daugiau papildomų vaistų, tad šiuo metu jos dienos racione – 10 – 14 tablečių. „Naktimis sapnuoju košmarus, jog springstu tabletėmis. Pasąmonėje labai sunku... O dar įvairūs tyrimai, po kurių taip negera...“
Puslapis 1 iš 2