Nėštumas > Gimdymas > Cezario pjūvis lemia...
 

Cezario pjūvis lemia asmenybę?


2010 05 21 | Autorius: parengė Laura B., Jupiterimages nuotr.
 

Cezario pjūvis lemia asmenybę?

Cezario pjūvis gana dažnai laikomas ne tik medicinine operacija, kai esama rimtų indikacijų, bet ir alternatyviu būdu padėti kūdikiui ateiti į pasaulį, mamai išvengiant gimdymo skausmų, pasirenkant dieną ir laiką, kada mažyliui „patogiausia“ gimti.

 

Ir vis dėlto ne tik medikai, bet ir psichologai vieningai sutaria: geriausias būdas kūdikiui gimti – natūralus, toks, kokį mums dovanojo pati gamta.

 

Be abejo, ginčai dėl cezario pjūvio pliusų ir minusų pasitraukia į antrą planą kai kalbama apie cezario pjūvį dėl medicininių priežasčių, kai natūralus gimdymas kelia grėsmę kūdikio ar mamos sveikatai. Tokiu atveju kūdikiui cezario pjūvio operacija yra kur kas saugesnė, nei, pavyzdžiui, akušerinės replės, taigi iš anksto žinant didelę gresiančių komplikacijų tikimybę cezario pjūvis tampa geriausiu ir saugiausiu sprendimu.

 

Tačiau jei rinktis nori pati mama, jai būtina ypač skrupulingai apsvarstyti visus su šiuo sprendimu susijusius aspektus.

 

Gimimas – tai asmenybės pradžia

 

Psichologai tvirtina, kad gimimo momentas turi daug įtakos ir vėlesniam žmogaus gyvenimui. Kiekviename natūralaus gimdymo etape kūdikiui suteikiamos tam tikros asmenybės savybės, daugiausia tokios, kaip atkaklumas siekiant tikslo, gebėjimas palaukti, iškęsti skausmą, prisitaikyti prie susiklosčiusios situacijos ir neprarasti pasitikėjimo savo jėgomis.

 

Bet koks įsikišimas kiekviename iš etapų gali turėti įtakos visam gyvenimui. Senovėje tikėta, kad vaikai, išvengę gimdymo kančių, užauga bebaimiai, valdingi, stiprios dvasios. Todėl operaciją, kurios metu vaisius ištraukiamas per pjūvį motinos pilvo sienelėje, vadino karališka. Pasak legendos, taip į pasaulį atėjo ne tik pats Cezaris, bet ir daugybė kitų valdovų.

 

Senovės graikai tikėjo, jog tokia operacija yra dieviškos kilmės, Pasak graikų legendos, taip dievas Apolonas padėjo gimti savo sūnui Asklepijui, vėliau tapusiam medicinos ir gydymo dievu.

 

Stiprybės mitas sugriautas

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 4 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Dažnai kalbame apie gimdymą ir tapimą mama, kuomet moterį užplūsta beribė emocijų jūra, tačiau daug rečiau susimąstome apie vyro...

Tikriausiai kiekvienai teko išklausyti vyrų abejones dėl „tikrųjų“ gimdymo skausmų bei teiginius, kad moterys...

Jei laukiatės pirmojo vaikelio, natūralu, kad gimdymas jums kelia nerimą ir baugina. Tačiau bijoti nėra ko. Baimės greičiausiai...

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sudaryta darbo grupė dėl gimdymų ne gydymo įstaigose, t.y. namuose, reglamentavimo baigė...

Rašyti komentarą

 
kristina
2013-06-05 13:20:27
NEBESVAIKIT MOTINOS su tuo savo nepilnavertiskumo kompleksu ir nevaidinkit cia sventu karviu gimdydamos naturaliai ir kitoms patardamos . Nuo to tikrai nesat kazkuo geresnes, o cezariukai - patys nuostabiausi pasaulyje .
audrija
2012-10-28 18:40:35
absokliuti nesamone, kazkokios paistalynes, o ne faktai. Pati ruiu du vaikus cezariukus, jie visisakai skirtingi, ju poziuris skiriasi, drasa, elgsena, viskas - nes tieisog jie dvi skirtigos asmenybes, nepriklausomai kokiu budu butu gime. O kaip tada ilgas, komlikuotas 20 val gimdymas palyginti su 2 val gimdymu??? jauskit atsakomybe uz tai, ka rasote, ziniasklaida - durniu laivas..
LKvbfvcb vc bvc
2012-06-08 20:46:27
Dar tokios nesamonės nesu girdėjus...viršūnė...čia tas pats, kas aš moku skraidyti...koktu
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (191)
Mergaiciuke