Sveikata > Šeimos sveikata > Kraujavimas be žaizdos –...
 

Kraujavimas be žaizdos – ką jis reiškia?


2010 05 13 | Šaltinis: Pagal The Sun, Jupiterimages nuotr.
 

Kraujavimas be žaizdos – ką jis reiškia?

Ką jums reiškia raudona spalva? Jei dar pridėsime žodį „medicina“ – tikriausiai iš karto pagalvosite apie kraują. O tai jau asocijuojasi su pavojumi ir grėsme. Bet nebūtinai kraujas reiškia ką nors labai blogo. Ir net jei jo staiga pasirodė jums nesusižeidus – dar visai nebūtinai tai katastrofa.

 

Kraujavimas iš nosies, kraujas seilėse, kraujas šlapime... Ar jau metas kviestis greitąją?

 

Kraujavimas iš nosies. Tai retai kada susiję su rimta grėsme sveikatai, sunkiomis ligomis ir netgi aukštu kraujospūdžiu. Kad sustabdytumėte kraujavimą jums neprireiks nei ledo kubelių, nei gultis ant nugaros. Apčiuopkite pirštais kaulinį nosies tiltą, o tada – minkštąją dalį po juo. Suspauskite ją pirštais ir palaikykite 10 minučių. Vis dar kraujuojate? Pakartokite.

Jei kraujavimas vis pasikartoja – kreipkitės į gydytoją, jis skirs reikiamą gydymą. Arba ieškos rimtesnės kraujavimo priežasties.

 

Kraujas seilėse. Jei šiek tiek kraujo pasirodo jauno, nerūkančio žmogaus seilėse kostint, sergant peršalimo ligomis, labiausiai tikėtina priežastis – kad sunkiai kosint trūko viena iš smulkiųjų kraujagyslių. Tačiau jei atkosėjote didesnį kiekį kraujo arba jei atsikosint krauju dar ir ima trūkti oro, jaučiate skausmus – kreipkitės į medikus nedelsiant.

 

Kraujas spermoje. Nors veikiausiai tai – nieko labai rimto, vis dėlto pasikonsultuoti su šeimos gydytoju svarbu. Jei kraujo spermoje pasirodo ne vieną kartą – tikrai prireiks ir urologo konsultacijos.

 

Kraujavimas iš tiesiosios žarnos. Jei jums mažiau nei 50 metų, o kraują pamatėte ant tualetinio popieriaus po sunkaus stenėjimo, veikiausiai kaltas hemorojus arba nedideliais tiesiosios žarnos kraujagyslių įtrūkimais. Pasikonsultuokite su gydytoju jei taip nutinka dažnai. Blogiau jei pamatote kraujingas properšas išmatose, ypač jei pastaruoju metu netekote svorio, viduriuojate – kreipkitės į gydytoją kuo greičiau.

 

Kraujas šlapime. Jei šlapinatės dažniau nei įprastai, o tai darant jaučiate dilginimą ir dar šlapime pasirodė kraujo – veikiausiai tai šlapimo takų infekcija. Ji gydoma antibiotikais. Bet jei šlapime atsirado kraujo, o jokių kitų simptomų nejaučiate – metas kreiptis į gydytoją ir atlikti išsamesnius sveikatos tyrimus.

 

Kraujas vemiant. Skambinkite gydytojui. Be abejo, tokį kraujavimą gali sukelti aštraus maisto ir alkoholio perteklius vakarėlyje iš kurio ką tik grįžote, bet labai tuo nesiguoskite – sveikatą teks išsitirti rimčiau.
 

 


 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
Daina
2010-06-21 08:55:03
Nejaugi svarbiause tik kūno malonumai-nuo kurio dvokia.Neužmirštami yra dvasiniai,va čia tai jėga.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (196)
urte