Vaikai > Laisvalaikis > Į Čekiją – su vaikais
 

Į Čekiją – su vaikais


2010 05 11 | Autorius: Kelioniumanija.lt
 

Į Čekiją – su vaikais

Palyginti netoli Lietuvos esanti Čekija yra patraukli vieta atostogauti su vaikais. Šalyje mažiesiems siūloma daugybė atrakcijų – nuo populiarių pramogų parkų iki teatralizuotų ekskursijų istorinėse vietovėse.

 

Pasakos ir legendos


Čekijoje priskaičiuojama apie 1000 pilių, tvirtovių, dvarų ar jų griuvėsių. Kiekvienas iš jų turi savo istoriją, o dažnas dar ir yra apipintas legendomis. Kai kuriose pilyse, siekiant apsilankiusius vaikus sudominti istorija, organizuojamos teatralizuotos ekskursijos. Viduramžių rūbais persirengę gidai pasakoja pilies istorijas, įtraukia į nuotaikingas lobių paieškas, supažindina su senoviniais ginklais.

Prahos pilyje, kuri laikoma didžiausia pasaulyje, vaikams organizuojamos specialios ekskursijos. Kad mažieji lankytojai nežiovautų ir nenuobodžiautų, ekskursijos vedėjai vaikams skiria žaismingas užduotis, o turo pabaigoje apdovanojami išradingiausieji.

Viena įdomiausių mitinių būtybių Čekijoje – tai gumbuota lazda nešinas senis Krkonošas, gyvenantis Bohemijos kalnuose, Krknošo vietovėje. Žilaplaukis Krknošas yra gerasis senelis, gelbstintis tuos, ką kalnuose ištiko bėda. Tačiau jis taip pat garsėja savo sugebėjimu persikūnyti į įvairius gyvūnus. Panorėjęs Krknošas gali pasiversti vilku ar lape.

 

Muziejai vaikams


Mažieji turistai greičiausiai nesupras archeologinių iškasenų ar dailės kolekcijų vertės. Tačiau ir tėvams, ir vaikams bus smagu apsilankyti Prahos Žaislų muziejuje (Muzeum Hraček), kuriame saugoma lėlių kolekcija bei daugybė kitų žaislų. Berniukai bus sužavėti apsilankę Technikos muziejuje, kuriame jie išvys istorinius ir modernius automobilius ir kitas transporto priemones.

Vyresniems vaikams turėtų patikti Prahos Miniatiūrų Karalystėje (Male Kralovstvi), kurioje galima pamatyti daugumos Čekijos pilių, architektūros paminklų kopijas, sumažintas keletą kartų. Miniuni Ostrava – dar vienas miniatiūrų parkas, kuriame eksponuojami miniatiūriniai pastatai iš įvairių Europos sostinių. Čia galima pamatyti net ir Eifelio bokštą.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Dauguma vaikų žaidimų aikštelių panašios - jose rasime sūpynes, spalvotas karstykles, galbūt nedidelį namelį ar smėlio...

Mamytė Hannah Yarker ir tėtis Kyle Armstrong iš Mančesterio (Anglija) susilaukė nuostabių dukrų. Dailios mergytės tikrai neprimena...

Sportas – ypatingai svarbus sveikos gyvensenos elementas tiek suaugusiųjų, tiek vaikų gyvenime. Vaikystėje formuojasi ir kūnas, ir...

Sophia iš Konektikuto (JAV) yra linksma, miela ir draugiška mergytė, tačiau plati šypsena slepia daugybę sunkių...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (334)
kajatona