Vaikai > Auklėjimas > Krepšinis: turiningas...
 

Krepšinis: turiningas laikas prie televizoriaus su vaiku


2010 04 26 | Autorius: Laura Barzdaitienė, Jupiterimages nuotr.
 

Krepšinis: turiningas laikas prie televizoriaus su vaiku

Tikriausiai kiekvienas sūnų auginantis tėtis Lietuvoje greta trijų tikram vyrui „privalomų“ darbų (pastatyk namą, pasodink medį, užaugink sūnų) nė nemirktelėjęs pridėtų dar vieną: nusivesk vaiką į krepšinio rungtynes.

 

Sporto salėje emocijos liejasi per kraštus, sirgalių tribūnose verda ne ką menkesnės aistros nei pačioje krepšinio aikštelėje. Ar verta vestis ten vaiką? Jei tik mažasis sirgalius(-ė) bent šiek tiek domisi krepšiniu ir nebijo triukšmo – kodėl gi ne? Juk tai – tikrai nepakartojama patirtis, galbūt įskiepysianti naują pomėgį, o gal ir tapsianti tikra aistra visam gyvenimui. Kas gi nežino, kad sportas – tai sveikata, ne tik patiems sportuojantiems, bet ir tiems, kurie aktyviai juos palaiko.

 

Psichologai tikrai neprieštarautų, kad domėjimasis sportu, sirgimas už mylimą komandą – puiki veikla, kuri ir energijos suteikia, ir, prireikus, leidžia „saugiai“ iškrauti neigiamas emocijas.

 

O štai ar verta raginti vaiką sėstis prie televizoriaus kai transliuojamos krepšinio rungtynės? Per daug laiko prie televizoriaus – ne į naudą mažiesiems. Vidutinė krepšinio rungtynių trukmė – vos ne 2 valandos. Tikrai per ilgai, kad 5-6 metų vaikas ramiai išsėdėtų. Bet, kita vertus, jei šeima – tikri krepšinio aistruoliai, kaip gi kitaip nuraminsi zirziantį neklaužadą kai vyksta lemiamos rungtynės?

 

Kad laikas prie televizoriaus prabėgtų ne tik emocingai, bet ir turiningai, pamėginkite krepšinio rungtynes paversti... universalia pamoka. Štai 7 dalykai, kurių galima išmokyti vaiką stebint varžybas.

 

1. Kas tai yra komanda? Komanda, komandinis žaidimas – svarbi sąvoka, kurią ne visada deramai įsisąmonina net daugelis suaugusiųjų. Ir vis dėlto be komandinio žaidimo, kai žaidėjai padeda vienas kitam dėl bendro tikslo, nepaisydami savo asmeninių ambicijų – nebus ir gero krepšinio. Ar ne puikus moralas vaikui, kurio draugystės klasėje ir kieme kartais būna permainingesnės net už pavasario vėjus?

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Mūsų vaikai labai greitai perima šiuolaikinio pasaulio vartotojiškumą. Jie ne tik nori, bet ilgainiui ir ima reikalauti vis...

Norime, kad mūsų vaikai būtų draugiški, mandagūs ir malonūs, mokėtų dailiai elgtis svečiuose ir neverstų raudonuoti pietaujant...

Visi tėvai nori, kad jų mažieji jokiu būdu nesikeiktų - tai ir šiaip mandagiam žmogui nedera, ir stumia į nepatogią situaciją...

Jeigu pasižvalgytumėte, kas pastaruoju metu laimėjo Nobelio premiją, kas pasiekė reikšmingų rezultatų mokslinėje ar finansų...

Rašyti komentarą

 
tukas
2010-08-20 00:03:28
gaila savo vaiko siuo sportu nesudominau anksciau,grazus,intelektualus zaidimas,cia ne stangas kilnoti
rututu
2010-04-27 11:52:31
Super geras straipsniukas! Tetis is vis juo liko suzavetas :D
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (167)
Marius