Vaikai > Vaiko priežiūra > Žaliuojantys žaislai
 

Žaliuojantys žaislai


2010 04 21 | Autorius: Žaližaislai.lt
 

Žaliuojantys žaislai

Ekologiškos prekės Lietuvoje sparčiai populiarėja. Ypač daug dėmesio skiriame vaiko priežiūros prekėms. Ekologiški maisto produktai bei natūrali vaikiška kosmetika daugelyje šeimų jau suvokiami kaip būtinybė, o ne prabanga, juolab, kad ir rinktis jau yra iš ko.

O kaip yra su žaislais? Kol neturėjau vaikų, galvojau, kad visi žaislai yra nekenksmingi, jau vien todėl, jog jie pagaminti specialiai vaikams. Taip mano ir daugelis tėvų, net neįtardami, kad žaisluose neretai pasitaiko kenksmingų medžiagų, tokių kaip ftalatai, PVC, švinas, chromas ir kt. Kuo daugiau domėjausi, tuo labiau ėmė gąsdinti mintis, kad į vaiko organizmą, jam žaidžiant su savo mylimais žaisliukais, juos liečiant, ragaujant, patenka daugybė žalingų medžiagų. Nekyla abejonių, kad jos palieka savo pėdsaką. Alergijos, egzemos, įvairūs neaiškios kilmės bėrimai, astmos – tai tik maža dalis problemų, su kuriomis susiduria vis daugiau ir daugiau tėvų, augindami savo mažylius. Žinoma, tai nulemta daugybės veiksnių, kurių mes per vieną dieną nepakeisime – užterštas maistas, kurį valgome, aplinka, kurioje gyvename. Bet dalį mūsų vaikus supančios aplinkos kuriame mes patys.

Pradėjus domėtis ekologiškais žaislais Lietuvoje, teko gerokai nusivilti. Be medinukų ir vieno kito minkšto žaisliuko nieko įdomaus taip ir neradau. Pasižvalgius į kitas šalis likau sužavėta siūlomų ekologiškų žaislų gausa ir įvairove. Nors mes patys apskritai vengiame pirkti vaikui daug žaislų, neatsispyriau pagundai atsisiųsti keletą pavyzdžių. Kaip gera ir ramu širdy buvo matyti kaip kūdikis užmiega kramsnodamas ekologiško kiškučio ausį. Kiškučio, kuris pagamintas iš sertifikuotos ekologiškos medvilnės, užaugintos nenaudojant jokių pesticidų ar kitų chemikalų. Puikiai suprantu, kokiame amžiuje gyvename, ir net nesistengiu atsikratyti visais iki šiol turėtais neekologiškais žaislais (nors su keliais, daugiausiai įtarimų kėlusiais, atsisveikinome), bet jei yra galimybė rinktis, visada teikiu pirmenybę natūraliam žaislui. O ir dovanoti tokį žaisliuką daug maloniau.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (277)
ADRIANA