Sveikata > Šeimos sveikata > Naminės erkutės ir...
 

Naminės erkutės ir alergija – kaip jų išvengti?


2010 03 27 | Autorius: Rūta Serapinaitė
 

Naminės erkutės ir alergija – kaip jų išvengti?

Kiekvieną dieną žmogaus organizmas sąveikauja su daugybe aplinkos veiksnių. Paprastai imuninė sistema mus apsaugo nuo įvairių išorės dirgiklių, tačiau kartais pasireiškia padidėjęs jautrumas į vieną ar kelias medžiagas ir tai sukelia organizmo reakciją – vadinama alergija.
Alergija Lietuvoje vidutiniškai serga kas dešimtas suaugęs žmogus ir kas trečias vaikas. Pasaulyje žinoma ne mažiau kaip 20 tūkstančių alergiją sukeliančių medžiagų. Dažniausiai žmonės yra alergiški įvairiems maisto produktams – grūdams ir riešutams, kiek rečiau kiaušiniams, pienui, šokoladui. Kitiems žmonėms padidėja jautrumas iš išorės įkvėpiamiems alergenams – namų dulkių erkutėms, gyvūnams, žiedadulkėms ar pelėsiams.

 

Milijonams žmonių alergija – problema, kuri nuolat didėja būtent dėl aplinkos faktorių. Šių alergenų sunkiausia išvengti, nes juos kontroliuoti gerokai sudėtingiau. Tačiau, jeigu tiksliai žinoma, nuo ko atsiranda alerginė reakcija, pakeitus tam tikrus įpročius ar aplinką, galima išvengti šių alergenų patekimo į žmogaus aplinką.

 

Labiausiai paplitęs alergenas – naminių dulkių erkutės. Jos gali gyventi visuose tekstilės gaminiuose: čiužiniuose, pagalvėse, antklodėse, kiliminėje dangoje. Tačiau nereikia išsigąsti – naminių dulkių erkutės, kaip ir dulkės, yra namų ūkio ekologinės sistemos dalis. Net ir nuolatinis valymas bei tvarkymas tik nežymiai sumažina naminių erkučių kiekį. Erkutės vengia šviesos, todėl jos dažniausiai kaupiasi pluošto viduje, ypatingai tose vietose, kuriose žmogus sėdi ar guli.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

Gairės:  Alergija Lietuvoje
 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
marius
2014-11-18 11:03:01
Išbandykite Maiza viskoelastines pagalves, jose nesiveisia dulkiu erkutes
Jurga
2014-03-21 13:51:51
Namų dulkių erkučių alergijos prevencijai yra nemedikamentinis preparatas-Nillergen. Jis suriša, nusodina ir suardo alergenus aplinkoje. Yra purškalas orui, minkšiems baldams, skalbinių priedas. Užtenka trims mėnesiams. Galima įsigyti veterinarijos vaistinėse. Platina UAB "Magnum veterinarija". Gamintojas UK -Bio-life. Puikios rekomendacijos.
Vilma
2011-02-15 15:42:12
Naudojimas patogus kas ryta isilasini surius laselius, su specialiu indikatoriumi,skonis gana malonus, dezutes pakanka 3 menesiams. Man juos rekomendavo klinikose gydytoja, sake pasveikti galima su jais, neatgailejau as tu pinigeliu, nes nuo purskiamu hormonu, jau su visa organizmo sistema buvo ne kas. rezultatas puikus, tikrai nereikia kaip sako 2 metus lasintis.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (262)
Silvija