Namai > Santykiai > Vyriškumo pamokos: ką...
 

Vyriškumo pamokos: ką padeda suvokti mama?


2010 03 18 | Autorius: parengė Laura B., Jupiterimages nuotr.
 

Vyriškumo pamokos: ką padeda suvokti mama?

Tarp mamos ir sūnaus užsimezga ypatingas ryšys. Moterys, auginančios sūnus, turi paslaptingą jėgą ir galimybę prisidėti prie visos būsimos vyrų kartos formavimo. Taigi esama ypač svarbių dalykų, kurių būsimuosius vyrus turėtų išmokyti jų mamos.

 

1. Reikšti savo emocijas. Nuolat jas slopinant ir užgniaužiant savo viduje gali susikaupti tikrų tikriausias sprogstamasis mišinys, kuris vis tiek kada nors prasiverš netinkama ir nepageidaujama forma.

 

2. Tegyvuoja džentelmenai! Nesidrovėti mandagiai asistuoti moterims ir merginoms: atidaryti duris, praleisti pirma savęs. Net ir šiame lyčių lygybės amžiuje džentelmenai yra ir bus vertinami.

 

3. Higiena – labai svarbu. Kuo anksčiau berniukas įpras nuleisti unitazo dangtį atlikus „mažus reikalus“, kasdien keisti apatinius, nešvarius rūbus sukrauti į skalbinių krepšį, o ne išmėtyti po visą butą – tuo lengviau jam bus gyventi su kuo nors ateityje, nesvarbu, ar tai bus gyvenimo draugė, ar kambariokas studentų bendrabutyje.

 

4. Energijos perteklius prisijaukinamas. Energijos perteklių galima išlieti tinkama forma: per fizinę veiklą, sportą, šokį, - priklausomai nuo berniuko pomėgių.

 

5. Kumščiai – ne išeitis. Jėga ir agresija laikomi vyriška išeitimi iš daugelio konfliktinių situacijų. Deja, tokia išeitis dažnai tampa blogiausiu sprendimu abiems konfliktuojančioms pusėms. Todėl labai svarbu kad berniukas suvoktų: net ir didžiausi konfliktai gali būti išspręsti protu, gudrumu, o ne tik kumščiais.

 

6. Lyderio pozicija. Nesekdamas paskui grupę jis nebūtinai turi tapti nevykėliu – lygiai taip pat tampama ir nauju lyderiu, paskatinančiu prie jo jungtis kitus!

 

7. Vyras ne puola o gina. Užsipulti silpnesnįjį – anaiptol ne vyriška.Užstoti silpnesnįjį – tikro vyro garbės reikalas. Net jei kurį laiką dėl to ir tektų pasijusti autsaideriu.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Savo vaikučiams esame tvirčiausia atrama ir patys svarbiausi žmonės visame pasaulyje, tačiau jie, atrodytų, per akimirką užauga, palieka...

Darnūs ir harmoningi santykiai turi ypatingai daug įtakos gyvenimo kokybei, tačiau sugyventi su kitu asmeniu reikia mokytis - abu partneriai...

Prasidėjus santykiams svarstome, kokia bus jų ateitis - ar pavyks drauge praleisti visą gyvenimą, o galbūt tai tik trumpalaikis...

Kuo arčiau diena, kai vaikas pravers darželio duris – tuo greičiau plaka ne tik būsimo darželinuko, bet ir tėvų širdys. Vaikų...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Matas