Vaikai > Laisvalaikis > Savaitgalis namuose: 7...
 

Savaitgalis namuose: 7 idėjos be televizoriaus


2010 03 11 | Autorius: parengė L.Barzdaitienė, Jupiterimages nuotr.
 

Savaitgalis namuose: 7 idėjos be televizoriaus

Ilgas savaitgalis be televizoriaus? Daugybei auginančių vaikus tėvų tai atrodo misija neįmanoma. Kas gi dar padovanos valandėlę ramybės, jei ne animaciniai filmukai?

Ir vis dėlto pamėginti tikrai verta. Smagūs žaidimai su mažaisiais gali būti naudingi ne tik jiems, bet ir... jums.

1. Lipdukų aplikacijos

Aplikavimas karpant iš spalvoto popieriaus ir kantriai tepant klijus reikalauja ne tik kruopštumo, bet ir atidžios priežiūros, kad klijai taip ir liktų tik ant popieriaus, o ne ant baldų ir kilimų. Šią akimirką neturite laiko tuo užsiimti? Duokite vaikams keletą lapų lipdukų (arba lipnaus spalvoto popieriaus), švarų lapą – ir leiskite kurti savo unikalias aplikacijas.

2. Chaoso suvaldymas kambaryje

Norite atbaidyti vaikus nuo prasmingos veiklos? Pasiūlykite susitvarkyti kambarį! Ir visai kas kita, jeigu žaismingai pranešite „orų prognozę“: po 10 (20, 30, priklausomai nuo kambario suvertimo lygio) minučių kyla uraganas, nušluosiantis viską, kas mėtosi ne vietoje. Būtina skubiai sudėlioti žaislus į jų „slėptuves“, kitaip juos nuneš viesulas. Kad būtų tikroviškiau, mažylį galite aprengti netgi improvizuota gelbėjimo komandos apranga, apsimetus reporteriu fotografuoti ar filmuoti gelbėjimo darbus, juos komentuoti, vėliau priimti „gelbėtojo“ ataskaitą ir jį apdovanoti už drąsą ir darbštumą.

Po gelbėjimo operacijos ant grindų vis dar tvyro netvarka? Galbūt metas išties pralėkti it viesului su maišu ir besimėtančius žaislus nunešti kuriam laikui į sandėliuką?

3. Pora kojinei

Ką ir bekalbėti, kojinės turi tokią keistą savybę pamesti poras. Jei jūsų vaikų kojinių stalčiuose kaip tik taip ir nutiko – metas rengti estafetę „suporuok kojines“. Išimate glėbį pavienių kojinių, metate ant grindų ir duodate ženklą švilpuku: kas greičiau suporuos daugiau kojinių? Jei namuose – ne vienas mažylis, rungtynės bus tikrai įnirtingos. Nepamirškite prizų dalyviams. Prizas lenktynių organizatorei – tvarka kojinių stalčiuje!

4. Žmogus orkestras

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Dauguma vaikų žaidimų aikštelių panašios - jose rasime sūpynes, spalvotas karstykles, galbūt nedidelį namelį ar smėlio...

Mamytė Hannah Yarker ir tėtis Kyle Armstrong iš Mančesterio (Anglija) susilaukė nuostabių dukrų. Dailios mergytės tikrai neprimena...

Sportas – ypatingai svarbus sveikos gyvensenos elementas tiek suaugusiųjų, tiek vaikų gyvenime. Vaikystėje formuojasi ir kūnas, ir...

Sophia iš Konektikuto (JAV) yra linksma, miela ir draugiška mergytė, tačiau plati šypsena slepia daugybę sunkių...

Rašyti komentarą

 
raisa
2010-04-26 11:41:08
svarbu noras,ir tu uzsiemimu galima visada surast aibe.smagu,man patinka;-)
Gintaute
2010-04-25 13:41:30
O kur nepamainoma pagalba kepant sausainius, pyragus ar pica... meduoliuku - figureliu gamyba bus idomi ir smagi, o rezultatai - skanus! 500 g miltu, 2 kiausiniai, 100 g margarino, 200 g medaus, 200 g cukraus, arb. saukst. prieskoniu meduoliams, arb. saukst. kepimo milteliu. Medu, cukru, margarina sildom kol suskyteja, imusam kiausinius, dedam persijotus miltus ir kepimo miltelius, prieskonius. 1 val. i saldikli. Po to kociojam mazdaug 3-5 mm storio teslos laksta, spaudziam formelemis meduoliukus, kepam 10-15 min. 200 laips. karst. orkaiteje.
Jurate
2010-04-15 15:53:35
Saunios idejos :)
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (252)
Augustas