Nėštumas > Po gimdymo > Sveikimas po cezario pjūvio
 

Sveikimas po cezario pjūvio


 

Sveikimas po cezario pjūvio

Sveikimas po cezario pjūvio operacijos priklauso nuo daugelio faktorių: jūsų amžiaus, sudėjimo, dėl kokių priežasčių atlikta operacija ir pan. Taigi skirtingoms moterims atsistatymo laikas skirtingas. Ir vis dėlto visos moterys po cezario pjūvio tikrai gali tikėtis įvairaus pobūdžio skausmų.

 

Skausmą paprastai sukelia pati pjūvio vieta, gimdos susitraukimai, dujų susikaupimas organizme. Todėl kurį laiką po operacijos skiriami nuskausminamieji preparatai. Kartais nutinka ir taip, kad skausmą malšinančius vaistus reikia vartoti ir kurį laiką grįžus iš ligoninės.

 

Po cezario pjūvio operacijos parą stebima gimdyvės būklė. Ant pilvo dedamas ledų kompresas, kad efektyviau vyktų gimdos traukimasis ir stabdytų kraujavimą, skiriami nuskausminamieji, gimdos susitraukimą skatinantys ir skrandžio bei virškinamojo trakto funkcijas atstatantys vaistai. Kai kada skiriami ir antibiotikai.

 

Ypač svarbu ankstyvas kūdikio pridėjimas prie krūties – tai taip pat spartina gimdos susitraukimus, stimuliuoja laktaciją. Pirmosios keletą dienų po cezario pjūvio būna sunkiausios. Net ir tokia smulkmena, kaip persivertimas ant šono, kostelėjimas ar gilus įkvėpimas iš pradžių gali atrodyti kaip sudėtingiausias darbas. Jūsų savijautą palengvins šie patarimai, kaip jaustis geriau pirmomis dienomis po operacijos.

 

Persivertimas ant šono

 

Štai triukas padės jums lengviau persiversti nuo nugaros ant šono: sulenkite kelius taip, kad pėdomis atsiremtumėte į lovą, ant kurios gulite. Remdamasi pėdomis kilstelėkite klubus, kad nuo pečių iki kelių kūnas sudarytų tiesią liniją. Pasukite klubus į šoną ir nuleiskite juos ant lovos. Tada pasukite viršutinę kūno dalį į tą pačią pusę. Štai ir gulite ant šono. Toks pasivertimo būdas apsaugos jūsų ką tik susiūtą žaizdą, nereikės skausmingai trinti alkūnių į paklodes.

 

Gerklės kutenimas, kosulys

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 4 >> Kitas

Gairės:  Namuose Prieš
 
Taip pat skaitykite
Natūralu, kad susilaukusios mažylio mamaytės greitai išvargsta - kūnas dar nespėja atsigauti po gimdymo, o jau tenka stačia galva...

Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų....

Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti...

Savaitgalį neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ surengtoje šeimų šventėje...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (176)
Ugnė