Vaikai > Ugdymas > Kas užaugs iš mano vaiko?
 

Kas užaugs iš mano vaiko?


2010 01 29 | Autorius: V. Kokšta, Vijolina
 

Kas užaugs iš mano vaiko?

Kiekvienas turbūt kartais susimąstome: kas iš to mano vaiko išaugs? Kaip jam padėti ar nors nepakenkti? Kaip suprasti, kam jis yra linkęs?

 

Pabandykite pirmiausia atidžiau stebėti vaiko elgesį. Nesprauskite dirbtinai jo į jokius rėmus. Jeigu ji arba jis dar lankydamas darželį nurodinėja, kam kur sėstis, nedrausminkime ir nebarkime. Nes galbūt jis elgiasi taip, kaip jam diktuoja prigimtis. Nenulaužkime to trapaus daigelio. Gal tai liudija apie potraukį ir gebėjimą organizuoti, vadovauti. Gal iš jo išaugs geras vadybininkas ar politikas. Užuot malšinę ir tramdę, kad vaikas būtinai būtų toks „kaip kiti“, patikėkime jam vis didesnius uždavinius.

 

Tik neišsiduokite, kad matote savo mažojo žmogelio polinkius. Dar anksti, jis pats jų dar nesuvokia. Psichologai ir pedagogai gana vieningai pripažįsta, kad tik 50 proc. žmogaus gabumų priklauso nuo prigimties, o kita pusė – nuo auklėjimo, aplinkos ir pavyzdžių, kuriuos jis mato ar apie kuriuos girdi. Taigi, pasakokite jam dažniau apie didžiuosius pasaulio žmones, kuo jie gyveno, ko mokėsi, ką žinojo.

 

Jei pastebėjote, jog Jūsų vaikas labai smalsus, visur lenda, viskas jam įdomu, visur kiša savo nosį... Nedrauskite jo. Priešingai – pabandykite suteikti vaikui daugiau galimybių. Nes sugebėjimas būti smalsiu ir viskuo domėtis – tai didelė vertybė. Galbūt iš jo išaugs mokslininkas, išradėjas ar geras inžinierius, o gal puikus žurnalistas?

 

Stebėkite, kaip jūsų vaikas žaidžia. Tik nesikiškite, kol nekils tikrai rimto pavojaus. Ir niekada nerodykite savo viršenybės. Jeigu vaikas pastatė iš smėlio ar kaladėlių ką nors įdomaus, neįprasto – gal jis turi potraukį į dizainą ar į statybą. Sugalvokite, kaip jam padėti toje srityje.

 

Jei jūsų mažylis kalba nesustodamas, leiskite jam čiauškėti kiek nori, skatinkite tai, klausinėkite. Tegul. Vėliau plepėjimas turėtų pereiti į rimtesnę vagą. Gal Jūsų akyse savo garsiąsias kalbas repetuoja būsimasis teisininkas, studentų mylimas dėstytojas ar aktorius.

 

Visi vaikai kuo nors įdomūs, visi turi talentų ir jie pasireiškia labai anksti. Tik mes, suaugę, jų dažnai nepastebime ir nematome įvairovės, nes patys esame suvienodinti, kaip kiaušiniai inkubatoriuje.

 

Pastebėti gležnus polinkio ar talento želmenis nelengva, nes jie neišpasakytai įvairūs ir vos įžiūrimi, dažnai trukdo suaugusiems gyventi ir dažnai neturi nieko bendra su mokymu mokykloje ar buvimu darželyje. Todėl labai svarbi vaikų veikla už mokyklos ar darželio ribų: visi tie būreliai, rateliai, studijos bei mokyklėlės. Ten vaikas gali atsiskleisti net geriau nei namuose: jis jaučiasi laisvas, neverčiamas ir yra tarp bendraminčių bei stebimas profesionalių pedagogų. Protingi tėvai žino, kaip tai svarbu.

 

Kultūros centro „Vijolina“ studijų, kursų ir Estetinio lavinimo Mokyklėlės pedagogai jau nuo 1,5 metų gali padėti pastebėti Jūsų mažo žmogaus talentus, patarti tėveliams ir natūraliai nukreipti jo vystymąsi reikiama linkme.

 

 

www.vijolina.lt

 


 

 


Gairės:  Gal Jūsų,  Jūsų
 
Taip pat skaitykite
Vaikai tėvams dažnai užduoda begalę klausimų. Pasak fizikos mokytojos Rigondos Skorulskienės, šiandien jau nesvarbu, jei tėvai...

Mūsų pasaulis yra kupinas įdomubių, kurios žavi tiek mus, tiek ir mūsų mažylius. Parinkome šiek tiek įdomių, nesudėtingų faktų,...

Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdyta mokytojų apklausa atskleidė, kad 82 procentai jų socialinį tinklą „Facebook“ per savaitę...

Jungtinėse Amerikos Valstijose „Pearson“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 15-19 metų šios šalies moksleiviai,...

Rašyti komentarą

 
vejas
2010-05-28 18:53:44
Labai geras straipsnelis , butinai panaudosiu savo darbe.Aciu.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (277)