Vaikai > Laisvalaikis > Meškiuko Barnio pasaulis...
 

Meškiuko Barnio pasaulis – ir mažyliams, ir tėveliams


2010 01 26 | Autorius: Neringa Urtė
 

Kiekviena iš mūsų stengiasi būti gera mama – pasirūpinti ne tik pagrindiniais vaikučio poreikiais, bet ir saugiai palydėti jį į kupiną staigmenų pasaulį. Internetas – dar viena mažylio neatrasta ir be galo masinanti paslaptis. Tenka apgailestauti, kad šiandien pernelyg daug kalbama apie jos grėsmes, nei privalumus. Tačiau ateina laikas pakalbėti ne vien apie virtualiosios erdvės pavojus, bet ir apie tai, kuo saugus internetas gali būti naudingas mažylio pasaulio pažinimui ir raidai.

 

Matyti pasaulį vaiko akimis

Būdamos šalia mažojo žmogučio, mes ne tik rengiame jį gyvenimui, bet ir pačios nuolat gauname neįkainojamų pamokų. Mažylis skatina mus iš naujo, vaiko žvilgsniu pamatyti mus supančią aplinką, pastebėti mažus kasdienybės stebuklus, kuriuos per skubėjimą ar iš tariamos visažinystės ignoruojame.

 

„Nežinau, ar be savo vaikų, įsukusi į veiklų verpetus, vėl ir vėl pastebėčiau grakščią pavasario snieguolę, mažutę zylę jų lesyklėlėje ar pušų spygliukų, iš kurių gimsta ežiukai, skirtumus (o taip!). Taigi mokomės ir žvelgiame į pasaulį kartu“, - sako žinoma žurnalistė Gabija Vitkevičiūtė, dviejų žavingų mergaičių mama.

 

Moderniosios technologijos – priešas ar sąjungininkas?

Vaikui pažįstant jį supantį pasaulį, neišvengiamai susiduriama su moderniomis technologijomis. Mūsų gyvenime jų pilna – mobilieji telefonai, kompiuteriai, internetas. Nėra prasmės bandyti atriboti mažuosius nuo jų, ypač jei patys jomis naudojamės buityje.

 

Tačiau nemažai tėvelių yra įsitikinę, kad internetas - grėsmė jų mažyliui ir pavojingas „baubas“. Vis dėlto, pernelyg mažai diskutuojame apie tai, jog kartu praleistas laikas virtualioje erdvėje, gali būti naudingas, smagus ir saugus. Paversdami virtualųjį pasaulį savo sąjungininku, vaikutį geriau parengsime gyvenimui nei jį ignoruodami.

 

Meškučio Barnio pasaulis – saugu, smagu, naudinga

 

 

Profesionalios interneto svetainės vaikams apima tris svarbiausius dalykus – vaikučio lavinimą, malonumą ir saugumą. Užduotys ir pramogos parengiamos atsižvelgiant į ikimokyklinio amžiaus mažylio raidos ypatumus - jos ugdo dėmesį, loginį mąstymą, vizualinį objektų suvokimą, atmintį, reakciją, rankų motoriką. Tėveliai kartu su mažyliais gali smagiai ir saugiai mokytis skaičiuoti, piešti, skaityti pasakėles ir bendrauti.

 

Toks yra ir virtualus meškiuko Barnio pasaulis www.barni.lt. Šviečiant saulytei čia dūzgia bitės, tiksi laikrodėlis, niurzga kaktusas ir žaismingai šėlsta daržovės su vaisiais. Draugiškasis meškiukas kviečia žaisti, spręsti įdomias užduotis, nusiųsti linkėjimus draugams, tačiau nepamiršta priminti, kad kiekvienas mažylis turi palakstyti ir pailsėti.

 

Tėveliai, leisdami vaikui žaisti www.barni.lt svetainėje, gali būti ramūs dėl jo saugumo. Čia nėra smurto, prie agresijos vedančių žodžių; svetainei parinktos švelnios spalvos, tinkamas šriftas, paprastas valdymo meniu. Barnio pasaulis yra sukurtas tėveliams kartu su mažyliais džiaugtis bendrais atradimais.

 

Draugiškas meškiuko Barnio virtualusis pasaulis suteikia mamoms ir tėveliams naujas galimybes bendrauti ir džiuginti mažylius. Vis dėlto, turime nepamiršti, jog pagrindiniai šiandieninių vaikų poreikiai yra tokie pat kaip ir prieš dešimtmetį ar šimtmetį – meilė, saugumas ir kokybiškas bendravimas su tėveliais.


 


 
Taip pat skaitykite
Dauguma vaikų žaidimų aikštelių panašios - jose rasime sūpynes, spalvotas karstykles, galbūt nedidelį namelį ar smėlio...

Mamytė Hannah Yarker ir tėtis Kyle Armstrong iš Mančesterio (Anglija) susilaukė nuostabių dukrų. Dailios mergytės tikrai neprimena...

Sportas – ypatingai svarbus sveikos gyvensenos elementas tiek suaugusiųjų, tiek vaikų gyvenime. Vaikystėje formuojasi ir kūnas, ir...

Sophia iš Konektikuto (JAV) yra linksma, miela ir draugiška mergytė, tačiau plati šypsena slepia daugybę sunkių...

Rašyti komentarą

 
Virginija
2014-12-24 10:03:18
as pasakyciau kad jie yra nuodingi ir as neperku
daiva
2014-07-04 12:15:50
daiva12 nori zaisti
RENATA
2013-09-10 18:25:12
SVEIKI KIEK REIKIA SURINKTI BAR KODU KAD GAUTUM DELIONE.?
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (161)
Dominic-Dominykas