Sveikata > Moters sveikata > Makšties žvakutės: 10...
 

Makšties žvakutės: 10 faktų


2010 01 25 | Autorius: parengė Laura B., 123rf nuotr.
 

Makšties žvakutės: 10 faktų

Žodis „žvakutė“ ne visada asocijuojasi tik su gimtadienio tortu. Žvakutės – tai ir viena iš vaistų formų. Žvakučių forma pagaminti vaistai į organizmą patenka per išeinamąją angą arba per makštį. Šį kartą – 10 faktų, kuriuos apie vaginalines (makšties) žvakutes turėtų žinoti kiekviena moteris.

 

1. Makšties žvakutės – tai dozuota vaisto forma, skirta gydomajai priemonei įvesti į makštį. Ji kieta kambario temperatūroje, tačiau sušilus iki kūno temperatūros tirpsta.

 

2. Makšties žvakutės paprastai skiriamos kaip vietinio veikimo priemonė gydant moters lytinių organų uždegimus arba kaip vietiškai veikianti kontracepcijos priemonė.

 

3. Makšties žvakutės būna įvairių formų: apvalios, ovalios, cilindro formos ir suapvalintu galiuku. Maksimalus svoris – apie 4 g.

 

4. Visos makšties žvakutės gaminamos iš vaistinių preparatų ir pagrindo, suteikiančio žvakutėms formą. Šiam pagrindui dažniausiai naudojamas atitinkamai apdorotas kakavos sviesto, parafino ir riebalų mišinys, taip pat pagrindu gali tapti želatinos ir glicerino mišinys.

 

5. Kadangi žvakutėse esančios vaistinės priemonės gali patekti ir į kraują, būtina itin skrupulingai laikytis dozuotės.

 

6. Jei žvakutė naudojama kartą per dieną, ji į makštį įvedama vakare, prieš miegą. Preparatas ištirpsta šiltoje makšties gleivinės aplinkoje, įveikia infekciją, o ryte išteka iš lytinių organų skysčio ar putų pavidalu.

 

7. Jei makšties žvakutes tenka naudoti keletą kartų per dieną, rekomenduojama vos įvedus žvakutę bent 5 minutes pagulėti. Po kiek laiko suskystėjęs žvakutės turinys išbėgs iš makšties – taigi geriau būti tam pasiruošus ir iš anksto į kelnaites įklijuoti higieninį įklotą.

 

8. Jei žvakutės naudojamos kontracepcijos tikslais, jos įvedamos prieš lytinį aktą. Tačiau jei meilės žaidimai užtruko ar buvo atidėti kuriam laikui, praėjus valandai jau teks įsivesti naują žvakutę.

 

9. Gydomosios žvakutės į makštį įvedamos praėjus 5-10 minučių po lytinio akto.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Sakoma, kad rankos apie žmogų gali pasakyti kur kas daugiau, nei mums atrodo. Manikiūras šiuo metu yra tokia pat svarbi moters...

Kas gali būti geriau nei valandėlė praleista karštoje vonioje, vartinėjant žurnalą, klausantis ramios muzikos ir mėgaujantis...

Kiekviena moteris nori puikuotis dailia figūra, tačiau reta turi pankankamai laiko bei finansinių galimybių mankštintis sporto klube,...

Moterys žino, kad Herpes virusas sukelia lūpų pūslelinę, tačiau tik retai kuri yra girdėjusi, kad kiti virusai gali sukelti dar rimtesnes...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (159)
Titas Sarp