Vaikai > Vaiko priežiūra > Daugkartinės sauskelnės...
 

Daugkartinės sauskelnės mano mažyliui


2010 01 19 | Autorius: Lina Jankuvienė
 

Daugkartinės sauskelnės mano mažyliui

Medžiaginės daugkartinio naudojimo sauskelnės Lietuvoje yra vis dar naujiena. Neretai naujai tapusiai mamytei kyla klausimas - kas yra tos daugkartinės sauskelnės? Kaip jos naudojamos? Kiek jų reikia? Ir kam iš viso jų reikia? Juk yra vienkartinės sauskelnės, kurias - televizijos reklama mus įtikina - labai patogu naudoti, vaikas bus sveikas ir laimingas, greičiau išmoks vaikščioti ir kalbėti.


Tėvai neretai tapatina mažo vaikelio auginimą nebe su palučių skalbimu rankomis ir lyginimu, bet su didelių „Jumbo“ vienkartinių sauskelnių pakuočių pirkimu prekybos centruose. Kai didelės vienkartinių sauskelnių gamybos kompanijos su milžiniškais biudžetais okupuoja rinką, išlikti objektyviam itin sunku, tačiau pamėginti verta. Šiame straipsnelyje pasidalinsiu savo patirtimi.


Mes pasirinkome auginti savo vaikelį su medžiaginėmis sauskelnėmis dėl įvairių priežasčių, tačiau pagrindinės buvo šios:


Medžiaginės sauskelnės nekenkia vaiko sveikatai

Medžiaginės sauskelnės yra patogesnės

Medžiaginės sauskelnės yra pigesnės

Medžiaginės sauskelnės neteršia aplinkos

 

Kas vis dėl to yra tos medžiaginės sauskelnės? Klausimas, o gal ir atsakymas, gali pasirodyti juokingi, tačiau prisimenu, kokia nekompetentinga pradžioje jaučiausi pati šiuo klausimu, todėl, manau, kad išsamesnis paaiškinimas gali praversti ne vienam.

Daugkartinio naudojimo sauskelnių sistemoje yra 3 pagrindiniai elementai:

Sauskelnės

Prilaikančios kelnaitės

Įklotas
 

Lyginant su vienkartinėmis sauskelnėmis tai gali skambėti labai sudėtingai, tačiau patikėkite, tai labai paprasta!

Sauskelnės yra pagrindinė sugeriamoji dalis, paprastai pagaminta iš kilpinio audeklo.

Prilaikančios kelnaitės yra vandens nepraleidžiančios išorinės kelnaitės, kurios sulaiko drėgmę ir neleidžia sušlapti mažylio drabužėliams.
Įklotai nėra būtini, tačiau naudojant flisinius ar popierinius įklotukus lengviau iškratyti išmatas. O įtiesiant bambukinį ar medvilninį įklotą padidės sauskelnių sugeriamumas.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 5 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
Inga
2013-01-14 11:14:24
Sveiki, pirmas vaikas uzauko su pampersais , antram mastau apie daugkartines sauskelnes http://shopzone.lt/485-daugkartines-sauskelnes.
dsauskelnes
2012-10-31 23:41:01
Daugkartines sauskelnytes tikrai pigiau kainuoja! Pigesniu rasite cia: http://dsauskelnes.webs.com/
Sandra
2012-08-30 22:58:47
Pritariu daugkartinių sauskelnių naudojimui, tačiau sutaupyti kiek straipsnyje rašoma neįmanoma. Paskaičiuokime, jei vaikas pampersus naudoja 24 men (365*2*6) tai bus viso 4380 pampersai. O jų galima nuspirkti už 50 ct. Žinoma ekologiški brangiau.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (280)
Gabrielė