Sveikata > Šeimos sveikata > Blogas burnos kvapas
 

Blogas burnos kvapas


2010 01 18 | Šaltinis: Wmj.ru, Jupiterimages nuotr.
 

Blogas burnos kvapas

Blogas burnos kvapas (moksliškai jis vadinamas chalitoze) – gana subtili, bet labai paplitusi problema. Kramtomoji guma ar mėtinės apstilės ją pašalina tik laikinai. Visiškai atsikratyti jos galima tik nustačius tikrąją priežastį, dėl ko atsirado šis nemalonumas.

 

Kodėl iš burnos dvelkia nekaip?

 

1. Viena dažniausių priežasčių – burnos ertmėje susikaupusios aerobinės bakterijos. Paprastai jos tarpsta ant liežuvio, tarpdančiuose, dantenų nišose (sergant paradontoze). Ilgainiui šios bakterijos pradeda irti, iš čia – ir nemalonusis kvapas.

 

2. Antroji priežastis – mityba. Ar jūs mėgstate aštrius patiekalus su česnakais, pipirais? Tokiu atveju „česnakinio kvėpavimo“ priežastis labai aiški. Šiuose maisto produktuose esantys cheminiai junginiai organizme išlieka gana ilgai. Kai plaučiuose vyksta deguonies ir anglies dioksido kaita, prie šių dujų prisijungia česnako kvapo dalelės, tad iškvepiama su nemaloniu česnako prieskoniu. O kadangi šis kvapas eina iš organizmo gilumos, dantų pasta, burnos skalavimo skystis ir kramtomoji guma padės tik labai trumpam.

 

3. Laikydamasi dietos nusprendei, kad visi angliavandeniai – neginčijamas blogis, tad valgai daugiau baltymų turinčių produktų (pvz. laikaisi Atkinsono dietos)? Tokiu atveju palydovu gali tapti ir salstelėjęs kvapas iš burnos. Kai organizmas energiją ima iš skaidomų riebalų ląstelių, išsiskiria ketonai, galintys rimtai sutrikdyti sveikatą, mat tokia būsena labai panaši į diabetu sergančių žmonių organizme vykstančius pakitimus. Taigi situaciją pakeistų geriau sublansuota dieta. Tiesa, jei sergi diabetu, pajutus tokį salsvai vaisinį kvapą iš burnos būtina kuo skubiau kreiptis į gydytoją.

 

4. Vidurių užkietėjimas. Jei tai – dažnai pasikartojanti sveikatos problema, netruks atsirasti ir chalitozė. Taigi geriausias vaistas – vartoti daugiau maistinių skaidulų ir ląstelienos turinčių produktų.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
Inga
2013-04-29 22:11:57
O kodel refliuksas nepaminetas?
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (334)
Darija