Sveikata > Vaiko sveikata > Dešifruojame vaiko kosulį
 

Dešifruojame vaiko kosulį


2011 01 14 | Autorius: parengė Laura Barzdaitienė, Jupiterimages nuotr.
 

Dešifruojame vaiko kosulį

Vaiko kosulys gali sukelti panikos priepuolį... jo tėvams. Ypač jei mažyliui jau teko gultis į ligoninę susirgus plaučių uždegimu, laringitu, bronchitu ar kitais „tradiciniais“ šaltojo sezono baubais.

Ir vis dėlto krūpčioti kaskart vaikui kostelėjus – ne išeitis. Geriau išmokti kosulį dešifruoti, kad laiku griebtumėtės atitinkamų priemonių arba kad nepultumėte panikuoti tada, kai nerimauti nėra pagrindo. Pavyuzdžiui, net ir sveikas kaip ridikas vaikas per dieną gali nusikosėti 10-15 kartų, ypač rytais – ir tai visai nėra prasidedančios ligos simptomas.

Ūmus dažnas kosulys. Būdingas prasidėjus ūmioms viršutinių kvėpavimo takų infekcijoms, taip pat gerklų uždegimui, tracheitui, bronchitui, plaučių uždegimui. Jei vaikas susirgo viršutinių kvėpavimo takų ligomis, kosulys dažniausiai iš pradžių būna sausas, neproduktyvus, įkyrus. Susirgus laringitu ir tracheitu kosulys primena lojimą, jame tarsi girdimas savotiškas metalinis skambesys (kartą su juo susidūrę tėvai vėliau jį atskiria jau iš pirmo kostelėjimo). Užklupus plaučių uždegimui kosulys paprastai būna šlapias jau nuo pirmųjų ligos valandų, tačiau atsikosėti vis tiek labai sunku, kosulys eina iš giliai.

Bronchitui būdingas šlapias kosulys, atkosėjami skrepliai (maži vaikai jų neišspjauna, dažniau nuryja, tačiau skreplių atkosėjimo momentą galima išgirsti). Atsikosėjus kuriam laikui palengvėja, bet paskui gleivės ir vėl ima kauptis gerklėje.

Vis dėlto galutinę diagnozę ir kosulio priežastį nustato gydytojas, atsižvelgęs ne vien į kosulio pobūdį, bet ir kitus ligos simptomus. Pavyzdžiu, jei kosulys prasidėjo kartu su temperatūra ir sloga – tai vienas iš virusinės infekcijos požymių. Vaikui gali būti sunku įkvėpti, balsas prikimęs.

Sausas, skardus stakato kosulys, užeinantis priepuoliais, pirmaisiais kūdikio gyvenimo mėnesiais gali rodyti chlamidinę pneumoniją – būtina skubiai kreiptis į gydytoją.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Laimingo ir linksmo mažylio nuotaika gali persimainyti dėl nuovargio, pernelyg didelės stimuliacijos, alkio, tačiau, jeigu vaikutis verkia...

Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

Rašyti komentarą

 
Klepesova
2011-10-11 17:46:50
pasakysiu naujieną- su plaučių uždegimu į ligoninę neguldo
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (189)
Denis