Sveikata > Vaiko sveikata > 10 faktų apie vaikų kosulį
 

10 faktų apie vaikų kosulį


2010 01 04 | Autorius: Hedelix, Reklama
 

 1. Kosulys yra organizmo refleksinis atsakas į kvėpavimo takų arba kvėpavimo centro dirginimą.
   
 2. Kosulys skirstomas į sausą ir drėgną. Esant drėgnam kosuliui atkosima gleivingo ar pūlingo sekreto, o esant sausam – neatkosima.
   
 3. Vaikų kosulio priežastys gali būti įvairios, todėl visada geriau pasikonsultuoti su gydytoju.
   
 4. Labiausiai kosulys vargina mažus vaikus, nes jie nemoka kosulio kontroliuoti.
   
 5. Jei kosulys užtruko ilgiau kaip 2-3 savaites, tai gali būti sinusito požymis.
   
 6. Jei kosulys užtruko ilgiau kaip mėnesį, tai gali būti lėtinio kosulio požymis. Šis kosulys būna neintensyvus.
   
 7. Kosulys, lydimas vėmimo, dažniausiai būdingas vaikams iki 3m. Jei vėmimas nesikartoja dažnai, tai nėra pavojinga. Jeigu vėmimas kartojasi, patartina kreiptis į gydytoją.
   
 8. Itin pavojingas kūdikių kosulys, neturintis aiškios priežasties. Jei įtariate, kad į kvėpavimo takus pateko svetimkūnis, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.
   
 9. Nuolatinis sausas kosulys vargina nervingus vaikus (nervinis tikas). Jie kosi reguliariai, tam tikrais intervalais, trunkančiais nuo kelių sekundžių iki kelių minučių.

 

10. Jeigu kosulys stiprėja, derėtų kreiptis į gydytoją, kuris parinks tinkamiausius vaistus. Daugiau nei dešimt metų Lietuvos mamų vartojamas vokiškas Hedelix 8 mg/ml sirupas yra rekomenduojamas, norint palengvinti atsikosėjimą peršalus arba sergant lėtiniu bronchų uždegimu. Hedelix sirupas – augalinis vaistinis preparatas, kurio sudėtyje yra gebenių lapų tirštojo ekstrakto. Nuo seno žinoma, kad vaistinis augalas paprastoji gebenė (lot. hedera helix) pasižymi šiomis savybėmis:

 - lengvina atsikosėjimą,

 - mažina spazmus,

 - veikia antibakteriškai.

 

 

 

Hedelix sirupas puikiai tinka kūdikiams ir mažiems vaikams, nes jo sudėtyje nėra alkoholio, konservantų ir dažiklių. Hedelix sirupas yra geriamas. Mamos pastebi, kad vaikams patinka geras Hedelix sirupo skonis, sirupą kur kas lengviau vartoti negu tabletes. Kadangi Hedelix sirupo sudėtyje nėra cukraus, jis tinka ir tiems, kurie serga diabetu. Jeigu norite daugiau sužinoti apie Hedelix sirupą apsilankykite www.nvt.lt arba perskaitykite vaisto lapelį: HEDELIX 8mg/ml sirupo VAISTO LAPELIS .Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodyta. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

 


 
Taip pat skaitykite
Laimingo ir linksmo mažylio nuotaika gali persimainyti dėl nuovargio, pernelyg didelės stimuliacijos, alkio, tačiau, jeigu vaikutis verkia...

Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (166)
Rokas