Namai > Šventės > 45 būdai pasidžiaugti...
 

45 būdai pasidžiaugti šventėmis


2013 12 25 | Autorius: L.Mureikaitė, Jupiterimages nuotr.
 

Kalėdos – tradicinis laikas, skirtas pasidžiaugti – tiek savimi, tiesiog dėl to, kad esame, tiek tais, kurie yra šalia mūsų. Tačiau daugybei žmonių šventinis šurmulys asocijuojasi tik su skubėjimu ir stresu: daugybė apsipirkinėjimo, atvirukų rašymo, patiekalų gaminimo, namų tvarkymo ir kitokių rūpesčių, kurie susiję su šventine ruoša ir, deja, neleidžia pajusti pačios šventės.

Štai 45 būdai, padėsiantys jums sutaupyti laiko ir jėgų bei iš naujo atrasti šventinį džiaugsmą. Nebūtina vykdyti jų visų – pasirinkite, kurie patarimai jums pravers labiausiai.

1. Planuokite biudžetą. Jei negalite sau leisti išlaidauti, atminkite: verčiau dovanokite kiekvienam po dailiai įpakuotą plytelę šokolado už 3 Lt nei pirkite nereikalingą niekutį už 10 Lt. Ir jūsų piniginė liks pilnesnė, ir dovaną žmogus tikrai turės kaip panaudoti (net jei pats šokolado ir nemėgsta – pasidalins juo su artimu žmogumi, ko negalėtų padaryti gavęs juokingas kojines su briedžiais).

2. Sudarinėkite sąrašus. Jūsų galva – ne kompiuteris. Tad kodėl joje nuolat turite saugoti žmonių, kuriems pirksite dovanas, sąrašą? Verčiau patikėkite šią saugojimo užduotį užrašų knygelei. Taip pat sudarykite kruopštų sąrašą darbų, kuriuos būtinai turite atlikti iki švenčių, pirkinių, kuriuos privalote nupirkti. Taip įvesite bent šiek tiek tvarkos į chaotišką prieššventinę ruošą.

3. Atvirukai. Jei vis dėlto juos siųsite, šis savaitgalis – pats geriausias laikas juos užrašyti. Vėliau jau tikrai bus per vėlu. O kad ranka nepavargtų – brūkštelkite trumpesnius linkėjimus. Geriau vienas sakinys, bet savais žodžiais ir iš širdies, nei ilgiausia poema, verta pageidavimų koncerto pompastikos.

4. Naudokitės moderniosiomis technologijomis. Atvirukus parašyti – juokas. O kur dar didžiulis darbas surašyti adresus! Kad būtų lengviau – suveskite visus adresus į kompiuterį, atspausdinkite, o jau sukarpyti ir priklijuoti juos prie voko galite patikėti ir vaikams (aišku, procesą stebėkite ir kontroliuokite). Šįmet suvedinėdama adresus prie kompiuterio šiek tiek užtruksite, bet naudos tikrai bus: ne tik paspartės atvirukų rašymo procesas, bet ir savo kompiuteryje turėsite artimųjų kontaktus. Kartais tai labai praverčia.

5. Atvirukai be kaltės. Jei nejaučiate jokio malonumo siųsdama kalėdinius atvirukus – tiesiog to nedarykite. Jie turi teikti malonumą visų pirma jums. Taigi nesijauskite kalta, jei neišsiųsite atviruko nuolat jus Kalėdų proga sveikinančiam giminaičiui –paskambinkite jam telefonu ar nusiųskite sveikinimo SMS. Dėmesys bus parodytas, o pareigos, kuri jums ne prie širdies, išvengsite.

6. Pakuokite dovanas po vieną. Tai reiškia – ne visas iš karto. Kas iš to? Ogi tai, kad dovanos pakavimas teiks didesnį malonumą, nepervargsite ir neišseks kūrybinė fantazija, kurios paprastai pakuojant paskutiniąsias dovanas ima ir pritrūksta.

7. Leiskite pakuoti dovanas ir vaikams. Vaikai dievina Kalėdas, o pakuoti dovanas – vienas iš šventinių ritualų. Kodėl gi jiems nesuteikus to džiaugsmo? Skirkite jiems pakavimo užduotį pagal jų jėgas: leiskite prikarpyti snaigių, kurias priklijuosite prie pakuotės, patikėkite perrišti kaspinėlį ar priklijuoti kankorėžius. Ir jiems smagu, ir jums darbų bent jau simboliškai sumažės. O galbūt mažieji netgi pasiūlys kokią nors originalią mintį, kaip dekoruoti kurią dovanėlę?

8. Išnaudokite šaldymo kamerą. Kad švenčių dienomis kuo mažiau tektų sukiotis virtuvėje, iš anksto apgalvokite, ką galite paruošti ir užšaldyti, kad vėliau užtektų tik išimti iš kameros ar šaldiklio bei pašildyti mikrobangėje. Pripažįstate tik šviežius patiekalus ant šventinio stalo? Tuomet pasiruoškite bent jau kokių pusfabrikačių greitam šeimos pamaitinimui kai grįšite iš pasivaikščiojimo – pvz. koldūnų ar pašildyti paruoštų lietinių su įdaru.

9. Pasisemkite Kalėdų dvasios. Banalu, bet jums labai padės kalėdinės muzikos įrašai, seni geri filmai Kalėdų tema. Net jei juos žiūrės tik vaikai – jums tai taps puikiu fonu prieššventinei ruošai.

10. Rankų darbo dovanos. Tai puikus būdas sušildyti dovaną savo širdies šiluma ir... sutaupyti šiek tiek pinigų. Prognozuojama, kad šiemet jos bus itin populiarios. Taigi pagalvokite, ką mokate pagaminti tobulai – ir pirmyn. Puošniai įpakuotas uogienės stiklainis, kalėdiniai meduoliai, sausainiai, pyragas, jūsų megztas šalikas ar suverti karoliai – tiesiog ideali dovana artimiems žmonėms.

11. Apsipirkite internetu. Tai padės išvengti apsipirkinėjimo streso žmonių pilnose parduotuvėse. Labai tikėtina kad čia rasite ir dovanų kur kas patrauklesnėmis kainomis, nei prekybos centruose.

12. Apsipirkinėkite anksti ryte. Ši paprasta gudrybė padės sutaupyti marias laiko. Jei vis tiek ketinate valandėlei-kitai atsiprašyti iš darbo, kad spėtumėte supirkti viską ko reikia, prašykitės ne išleidžiama prieš darbo pabaigą, o leidimo atvykti į darbą vėliau. Tuomet parduotuvėse bus mažiau žmonių ir apsipirksite greičiau.

13. Giminių nesirenkate. Todėl iš anksto nusiteikite atlaidžiau vertinti jūsų nemėgstamo giminaičio silpnybes ir savo įtampa negadinkite kalėdinės nuotaikos visiems namiškiams. Jūs neįpareigota tūpčioti apie tą žmogų, o jei jus erzina jo nuolat užvedamos temos ar įkyrūs klausimai – iš anksto pagalvokite, kaip nuo jų išsisukti ar ką šmaikštaus atsakyti, kad nemalonus pokalbis liautųsi. Tai nepadės visiškai išvengti to žmogaus, bet jausitės kiek ramesnė.

14. Papuoškite tikrą eglutę. Ji pripildys namus to ypatingo šventinio kvapo. O jei nenorite šventėms paaukoti nė vienos žaliaskarės arba jus atbaido krentantys spygliai – pasidarykite pramogą ir papuoškite kokią nors lauko eglutę, kad ir vidury miško. Bus puiki pramoga visai šeimai, ir pasidarysite nuostabių šventinių nuotraukų gryname ore.

 

15. Nepersistenkite su vakarėliais. Jūs neprivalote lėkti visur, kur tik kviečia. Planuokite švenčių pramogas taip, kad liktų bent viena diena pabūti namuose ir pailsėti.

16. Valandėlė su savimi. Kad ir kaip besisuktumėte švenčių sūkury, skirkite bent 1 valandą tik sau. Imkitės mėgstamos veiklos, suorganizuokite viską taip, kad jums niekas netrukdytų (pvz. kai vaikai užmigs, kol jie dar neprabudę ar tuo metu, kai vieši pas senelius). Jūs tikrai nusipelnėte vienumoje paskaityti knygą, sukirsti nusikalstamai kaloringą desertą, apie kurį svajojote kiaurus metus ir pagaliau pasidaryti puikų pedikiūrą.

17. Miegokite kiek jums reikia. Tai labai svarbu. Tik gerai išsimiegojusi turėsite pakankamai jėgų ir energijos pasidžiaugti šventėmis. Taigi nesidrovėkite iš vakarėlio išeiti anksčiau vien tam, kad geriau išsimiegotumėte. O jei švęsite jūsų namuose – paruoškite svečiams kvietimus, o juose nurodykite ne tik šventės pradžios, bet ir pabaigos laiką.

18. Atsipalaiduokite – tai tik betvarkė. Jei tikitės, kad vaikai sėdės su savo dovanomis ramiai kaip paveiksliuke – jūsų viltys pasmerktos žlugti. Jie dūks, siaus, šį bei tą sulaužys. Svečiai tikrai nepadės visų paimtų daiktų į vietas, namiškiai paskubom išnešios savo daiktus po visus namus. Atsipalaiduokite ir nekreipkite dėmesio. Verčiau pagalvokite, kaip į kambarių tvarkymą įtraukti kuo daugiau žmonių po švenčių, nei dabar desperatiškai lakstykite su šlapia šluoste paskui kiekvieną dulkelę.

19. Jūs pervargusi? Pasakykite apie tai! Neslėpkite savo blogos nuotaikos, pervargimo nuo namiškių. Tik pasistenkite jos ir neišlieti. Ramiai pasakykite, kaip jaučiatės ir paprašykite jums padėti – ar perimti dalį darbų, ar prileisti šiltą vonią (galite tai padaryti ir pati, bet juk maloniau, kai apie jus šokinėja), ar pamasažuoti nuo įtampos maudžiančią galvą.

20. Yra žodis „Ne“. Ir jį vartoti tikrai galima. Jūsų prašo dar vienos paslaugos? Jus kviečia ten, kur eiti nenorite? Sakykite „Ne“ ir nesijauskite kalta. Ir nekurkite istorijų, kodėl atsisakote – jūsų draugai greitai perpras melą. Tiesiog draugiškai pasakykite, jog šiuo metu niekaip negalite padaryti to, ko jūsų prašo. Jei pašnekovas neatstos – nemandagiai elgsis jau jis, o ne jūs, tad tai jau virs jo, o ne jūsų problema.

21. Seni geri laikai. Jei Kalėdos jus liūdina, nes šalia nėra mylimo žmogaus ar kaip nors kitaip į blogąją pusę pasikeitė aplinkybės – leiskite sau prisiminti senus gerus laikus, dar kartą išgyventi mielų akimirkų prisiminimus. Net ir nuriedėjusi sentimentali ašara bus mielesnė, nei iš nuoskaudos kietai sugniaužti kumščiai.

22. Gamina visi. Per šventes pas jus susirinks daug žmonių? Šį kartą organizuokite susineštinį stalą. Vis tiek svečiai dažniausiai ateina ne tuščiomis. Kam jum 5 skirtingi tortai? Geriau atvirai pasakykite, kokio patiekalo jūsų šventiniam stalui trūktų. Kaip tai padaryti diplomatiškai? Prisiminkite žmonių, kurie pas jus ateina, firminius patiekalus ir užsiminkite, kad be gardžiojo anytos gaminamo mėsos vyniotinio su slyvomis jums šventė – ne šventė, mamai pasakykite, kad jos gaminamos salotos būdavo pačios kalėdiškiausios ir skaniausios pasaulyje – ir trokštami patiekalai kaip mat atsidurs ant šventinio stalo.

23. Išjunkite televizorių. Kad ir kaip nertųsi iš kailio televizijos, kad ir kiek jos būtų „jūsų“ ar „arčiau jūsų“, prie šventinio stalo žydrajam ekranui – ne vieta. Pamėginkite šiemet ką nors naujo: surenkite tostų konkursą (iš anksto turėkite prizų), karaokės vakarėlį ar paraginkite senelius prisijungti prie anūkų stalo žaidimų. Šventinė nuotaika įsimins ilgam.

24. Nepadauginkite alkoholio. Neįsivaizduojate Kalėdų be karšto vyno ar šampano? Svarbiausia – kad jų būtų ne per daug. O kiekvieną išgertą taurę užgerkite bent 2 stiklinėmis kitų skysčių – sulčių ar vandens. Tai padės ne tik išgerti mažiau, bet ir jaustis geriau.

25. Meilė matuojama ne pinigais. Tad liaukitės save graužusi, jei kai kuriems artimiesiems ar vaikams išleidote nevienodas pinigų sumas. Svarbiausia – kaip ir primena viena populiari reklama – nepamirškite nuplėšti kainos!

26. Nepersistenkite su valgiais. Tiek tais, kurie sugrūsti šaldytuve, tiek tais, kurie jau pūpso ant šventinio stalo. Svečiai atėjo ne prisikimšti, tad nebūtina visko pripirkti tiek, kad paskui likučiais maitintumėtės visą savaitę. Nieko baisaus jei koks šventinis patiekalas baigsis ir jo neliks norintiems antros porcijos. Užtai liks puikus prisiminimas, kaip buvo skanu, o ne beviltiškas apmaudas, kad žmogus ir vėl persivalgė.

27. Kalėdos būna ir neidealios. Nesikrimskite, jei viskas vyks ne taip kaip suplanavote ar atsitiks nenumatytų incidentų. Galbūt kaip tik jie šventę padarys įsimintinesne? O jei nutiks kas nors nemalonaus – neverta graužtis, kad taip atsitiko būtent per Kalėdas. Šiaip ar taip, nėra to blogo, kas neišeitų į gerą.

28. Padarykite stebuklą. Tai, ko niekas nesitiki, bet kas maloniai nustebintų visus. Ne veltui pačia įspūdingiausia Kalėdų akimirka laikomas momentas, kai vaikai randa dovanėles. Juk ne vien dovana sukelia tokį džiugesį – jį sukelia tai, kad mažieji šventai tiki stebuklu. Nudžiuginkite stebuklu ir suaugusiuosius, dovanokite jiems ką nors netikėto. Kas tai? Galbūt jūsų keptas pyragas su paslaptimi (pvz. pinigėliu, kurį radusiam išpranašaujama didžiausia sėkmė) ar šventinis laimės šulinys, kur kiekvienas išsitrauktų sau skirtus palinkėjimus, suvenyrus, staigmenas. Taip, dažniausiai tai – vaikų švenčių atributai, bet, patikėkite, jie sužavės ir suaugusiuosius.

29. Patalai laukia. Jei žinote, kad pas jus liks nakvoti svečių – iš anksto suruoškite, apvilkite jiems patalus, kad šventinę naktį liktų kuo mažiau rūpesčių.

30. Tegul pakvimpa Kalėdomis. Namai turi kvepėti. O Kalėdų kvapai – ypatingi. Nusipirkite cinamono, vanilės, apelsinų kvapo smilkalų ar eterinio aliejaus. Verčiau nežaiskite su sintetiniais kvapikliais – jie arba pernelyg greitai išsivadės, arba tvoks tokiu kvapu, kad net nosį ries. Pasikliaukite natūraliais aromatais. Ir kvėpinkite namus ne tik prieš pat ateinant svečiams, o visą prieššventinį ir švenčių laikotarpį. Tai padės jums geriau pajusti kalėdinę nuotaiką. Tik nepamirškite prieš kvėpinant kambarius juos gerai išvėdinti!

31. Pakvieskite vienišą žmogų. Jei žinote, kad kas nors iš jūsų bičiulių ar kaimynų per šventes lieka vienui vienas – pakvieskite į savo šventę, pasidalinkite džiaugsmu. Patirsite dvigubą malonumą: ir žmonių už stalo ratas bus įvairesnis, ir žinosite, kad kažkam suteikėte džiaugsmo.

32. Pasirūpinkite augintiniais. Prieš šventes užpirkite maisto, kad Kūčių vakarą netektų strimagalviais lėkti į parduotuvę pirkti kanarėlių lesalo. Jei jūsų keturkojis bičiulis turi kokių sveikatos bėdų – dar prieš šventes apsilankykite pas veterinarą, pasirūpinkite, kad namuose būtų tinkamų vaistų.

33. Namų vaistinėlė. Tikriausiai nieko nėra nemaloniau, kaip ryte įsiskaudėjus galvai suvokti, jog jūsų namų vaistinėlėje baigėsi vaistai nuo skausmo ir teks kulniuoti iki artimiausios budinčios vaistinės. O jei dar tokios jūsų mieste apskritai nėra? Beje, sunegaluoti gali ir jūsų svečiai. Tad pasirūpinkite vaistais dar prieš šventes. Nebūtina iššluoti visos vaistinės, bet vaistų nuo skausmo, temperatūrą mažinančių medikamentų, aktyviosios anglies tablečių, vaistų nuo sustojusio virškinimo, pirmosios pagalbos reikmenų ten tikrai turi būtų. Tad patikrinkite, ko trūksta ir, jei reikia, papildykite atsargas.

34. Aukštakulniai žudo. Ar žinojote, kad per šventes patirti traumą kyla didesnė tikimybė, nei kasdien? Ir priežastis – ne tik alkoholis. Anaiptol ne epizodinis vaidmuo čia tenka ir nepatogiai avalynei. Žudikiški aukštakulniai per vakarėlį, jei nesate tobulai įvaldžiusi jų avėjimo meno, gal ir netaps nelaimės priežastimi, bet tikrai šventę primins skausmingomis nuospaudomis ir maudžiančiomis pėdomis. Aukitės tik patogią avalynę. Ar bent jau turėkite ją po ranka, kad vakarėlio pradžioje pasisukiojusi savo dailiais ir nepatogiais bateliais po kiek laiko galėtumėte nepastebimai juos pakeisti savo senais mielais kasdieniais bateliais.

35. Nešuliai be skausmo. Net ir toks paprastas dalykas, kaip šventinių pirkinių parnešimas nuo automobilio iki jūsų buto durų gali virsti ilgu ir įkyriu nugaros skausmu, galutinai sugadinsiančiu šventinę nuotaiką. Kad to išvengtumėte – kelkite pirkinius taisyklingai, ne lenkitės, o pritūpkite prie jų, neškite panašaus svorio krepšius abiejose rankose ir nepersistenkite nešdama per daug: geriau keliskart grįžti ir vėl pasiimti daugiau lengvesnių krepšių, nei vargais negalais tįsti 2 sunkius. Neškite ne tiek, kiek pakeliate, o tiek, kiek jums patogu.

36. Saugokite pirkimo čekius. Tiek jūsų pirktų dovanėlių, tiek maisto produktų. Jei vis dėlto paaiškės, kad įsigijote brokuotą ar pasibaigusio galiojimo prekę – bus visai paprasta atsiimti pinigus arba ją pakeisti kita.

37. Aukokite ne prie televizoriaus. Užteks aukoti vaikų namams ar skurstantiems seneliams patogiai įsitaisius prie televizoriaus. Ar žinote, kad šiuo metu jiems labiausiai reikia ne pinigų, o dėmesio ir šilumos? Skirkite valandėlę savo laiko ir nuvykite su šeima pas ten gyvenančius vaikus, senukus. Brangių dovanų nereikia – juos sušildys net ir pokalbis prie puodelio arbatos. O dar geriau – pasiskambinkite įstaigos administracijai ir pasiteiraukite, kada būtent galėtumėte atvykti, ko atsivežti. Arba aplankykite netoliese gyvenantį vienišą žmogų, nudžiuginkite jį miela staigmena.

38. Taupykite šiemet. Jei norite sutaupyti per ateinančias Kalėdas – pradėkite jau dabar. Iškart po švenčių dauguma parduotuvių išparduoda kalėdinius žaisliukus, girliandas, dekoracijas, atvirukus. Su tikrai nemenkomis nuolaidomis. Nusipirkite jų šiemet – ir kitąmet piniginė liks pilnesnė. Juk Kalėdos ateis ir kitąmet!

39. Palikite vaikus namie. Vaikus įtraukti į prieššventinę ruošą – puiki mintis. Bet per didįjį apsipirkimą geriau pasistengti, kad jie būtų namuose. Ne tik todėl, kad žmonių minioje jie gali prisigaudyti virusų, bet ir todėl, kad užsiėmimas, varginantis ir erzinantis daugelį suaugusiųjų, vaikams suteiks dar daugiau kančių. Ypač todėl, kad nepirksite visko, ko jų akys užsigeis. O juk prieš šventes tų pagundų tiek daug, kad net ir suaugusieji dažnai neatsilaiko ir prisiperka to, ko visai neplanavo.

40. Vakarėliai už dyką. Ne paslaptis: kalėdinės pramogos kainuoja. Vaikų vakarėliams tenka kaip reikiant pakratyti piniginę. Šiuo metu tikrai ne visiems tai įkandama. Apmaudu, kad negalite savo vaikui leisti tokių pramogų? Ieškokite pigesnių ar visai nemokamų alternatyvų. Domėkitės, kur vyksta nemokami renginiai – tiek reklaminės akcijos, tiek įvairių organizacijų rengiamos šventės, miesto renginiai. Ir jūsų mažieji neliks be pramogų.

41. Baterijų atsargos. Jei turite vaikų – vadinasi, turite ir įvairių žaislų, kuriems reikia baterijų. Per Kalėdas laukiate svečių? Veikiausiai tų žaislų arsenalas dar pagausės. Deja, ne visada žaislai parduodami jau su baterijomis. Ir ne visi svečiai susipranta jų pridėti prie dovanos. O koks gi malonumas džiaugtis neveikiančia dovana? Taigi pasirūpinkite baterijų atsargomis iš anksto, nusipirkite po vieną pakuotę įvairaus dydžio. Šiaip ar taip, jei ne žaislams – vis tiek turėsite kur panaudoti.

42. Gryno oro stebuklai. Žiemos šventės tradiciškai asocijuojasi su namais. Ir vis dėlto įkvėpti gryno oro – tik į sveikatą visiems šeimos nariams. Nepamirškite švenčių dienomis pasivaikščioti. Net ir pusvalandis lauke suteiks jums žvalumo ir geros nuotaikos!

43. Atsarginės dovanos. Per šventes jos gali tapti aukso vertės. Užgriuvo netikėti svečiai? Jus kas nors pakvietė paskutinę minutę? Butelis gero vyno, keletas šventinių saldainių pakuočių, viena kita miela smulkmenėlė – visa tai galima nusipirkti, bet dar geriau turėti savo spintoje. 

44. Jei maisto liks. Prieš šventę pasiieškokite internete ar žurnaluose įdomesnių receptų, kaip panaudoti po švenčių likusį maistą: ką galima tiesiog pašildyti, o kas tiks sumuštiniams ar kitiems patiekalams. Jei matote, kad visko vis tiek nespėsite suvartoti – nepamirškite, jog dalį maisto galite ir užšaldyti. Tam tiks net mėsos vyniotiniai, kuriuos vėliau panaudosite įvairiems troškiniams. Ir pasirūpinkite vienkartinėmis dėžutėmis. Į jas galėsite sudėti lauktuves svečiams – tai patikimiausias ir paprasčiausias būdas sumažinti po švenčių likusio maisto kiekį!


 
Taip pat skaitykite
Artėjant didžiausioms metų šventėms dažnam iškyla klausimas: ką gi dovanoti mažiesiems šeimos nariams – vaikams?...

Kalėdos yra viena gražiausių metų švenčių, kurios ypač laukia mūsų mažyliai. Vaikučiai taip pat uoliai ruošiasi - padeda...

Vaikystė tęsiasi nuo pirmųjų iki dvyliktųjų metų, tad šį kartą orientuojamės į ikimokyklinio ir ankstyvojo mokyklinio amžiaus...

Seniau tik su močiutėmis siejami rankdarbiai vėl įgauna populiarumą - daugelis jaunų merginų ir moterų atranda, ima vertinti bei...

Rašyti komentarą

 
Migle
2013-12-29 18:14:48
Linksmi naujametiniai atvirukai http://www.sveikinimai.lt/atvirukai/naujametiniai-atvirukai/
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (191)
Aistukas