Vaikai > Vaiko priežiūra > Vaikų plaukai ir jų...
 

Vaikų plaukai ir jų priežiūra


2009 12 17 | Šaltinis: Veslo.org, Jupiterimages nuotr.
 

Vaikų plaukai ir jų priežiūra

Vaikų plaukams reikia švelnios ir kruopščios priežiūros. Mažų vaikų plaukučiai ploni, trapūs, jautriai reaguoja į išorinių faktorių poveikį. Vasaros saulės nugairinti jūsų vaiko plaukučiai gali nušusti, o žiemą – patamsėti, apsiblausti, neretai per trumpą laiką garbanos išskysta, arba atvirkščiai, buvę tiesūs, lygūs plaukai tampa nepaklusnūs, ima šiauštis, riestis.

Šampūnas

Mažylių plaukus geriausia plauti specialiais vaikiškais šampūnais. Tiesa, juos naudoti taip pat atsargiai. Iki kūdikiui sukaks vieneri, geriausia apsieiti išvis be šampūno. Į kiekvieno šampūno sudėtį įeina laurilas arba natrio sulfato lauretas – pagrindinis plaunamasis komponentas, kuris ir leidžia šampūnui putoti. O jei jo koncentracija – bent 2 procentai, jis jau gali sukelti odos sudirgimų. Kuo didesnė jo koncentracija – tuo labiau išauga ir odos sudirgimo tikimybė.

Jei tokios priemonės bus naudojamos dažnai, jos suardys natūralų apsauginį odos barjerą, taigi dažnas ir ilgalaikis tokios sudėties ploviklių naudojimas sukelia odos sausumą, pleiskanojimą, plaukų slinkimą, provokuoja dermatitą ir kitas odos ligas. Todėl daugumoje atvejų kūdikio plaukus užtenka nuplauti vandeniu.

Labai sveika išplautus plaukučius nuskalauti vaistažolių nuoviru. Svarbiausia – parinkti tinkamas žoleles. Pavyzdžiui, geriau vengti sausinantį efektą turinčių augalų (prie tokių priskiriamos ir populiariosios ramunėlės) – jie gali pernelyg sausinti plaukus bei galvos odą ir netgi išprovokuoti pleiskanų atsiradimą. O štai dilgėlės ir beržo lapai stiprina plaukus ir visai nekenkia gležnai odelei.

Išrinkite tinkamas šukas

Šukas vaikų plaukams reikia rinktis pagal mažylio plaukų tankumą. Jei plaukučiai reti, geriau juos šukuoti tankesnėmis šukomis. Trumpoms šukuosenoms tiks šukos retais danteliais bei masažinis šepetėlis.

Geriausiai tiks medinės šukos. Puiku jei jos pagamintos iš kadagio ar Sibiro kedro medienos – tuomet šukos turės ir antiseptinį, gydomąjį poveikį.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
irma
2010-09-24 22:22:29
Laba diena,mano mergytei ,3,5 ir labai ploni plaukucei,gal zinote ka naudoti,gal koki sampuna, dekui
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (277)
EMILIJA