Nėštumas > Gimdymas > Gimdymas: atmintinė tėčiui
 

Gimdymas: atmintinė tėčiui


2009 12 11 | Šaltinis: Babycenter.com, Jupiterimages nuotr.
 

Gimdymas: atmintinė tėčiui

Vienas geriausių būdų pasirengti gimdymui – jūsų visą pasaulį pakeisiančiam įvykiui – kartu su būsimo kūdikio mama lankyti pasirengimo gimdymui kursus. O jei neturite galimybės? Arba jei norite dar kartą pasikartoti, ko išmokote?

 

Štai jums nedidelis „paruoštukas“ – svarbiausių dalykų, kuriuos turėtumėte žinoti, sąrašas.

 

1. Atpažinkite tikrą gimdymo pradžią

 

Nėštumo pabaigoje dauguma moterų pradeda jausti vadinamuosius parengiamuosius gimdymo simptomus – į sąrėmius panašius Brakstono Hikso susitraukimus, kurie gali būti gana stiprūs, prasideda staiga, o po kiek laiko praeina. Kaip juos atskirti nuo tikrų sąrėmių?

 

Prasidėjus tikram gimdymui paprastai pasireiškia dar kuris nors iš šių požymių:

 

• Nubėga vaisiaus vandenys. 80 procentų nėščiųjų per 12 valandų nuo šios akimirkos prasideda gimdymas. Tačiau turėkite omeny: sąrėmiai dažniausiai būna jau prasidėję dar prieš nubėgant vaisiaus vandenims.

 

• Skausmas nugaros apačioje, ypač jei jūsų partnerė jaučia dar ir pilvo maudimą, panašų į menstruacijų skausmus.

 

• Sąrėmiai kartojasi reguliariai, laiko tarpas tarp jų palengva trumpėja, skausmas darosi stipresnis ir intensyvesnis.

 

• Pasišalina gimdos kaklelyje buvęs gleivių kamštis. Pastarasis ženklas dar nereiškia, kad gimdymas prasidės tuojau pat, bet jis aiškiai parodo, jog ta akimirka jau visai netoli.

 

2. Išmokite skaičiuoti ir registruoti sąrėmius

 

Tam būsimam tėčiui prireiks elektroninio arba mechaninio laikrodžio, kuris turėtų sekundžių rodyklę. Jei jūsų partnerei prasidėjo sąrėmiai – skaičiuokite laiką nuo vieno sąrėmio pradžios iki kito sąrėmio pradžios. Jei šis intervalas – 8-10 minučių, o paties sąrėmio trukmė – apie 30-45 sekundžių, veikiausiai jūsų partnerei jau prasidėjo gimdymas. Galite skambinti gydytojui ir pasitikslinti, kada vykti į ligoninę.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 4 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Dažnai kalbame apie gimdymą ir tapimą mama, kuomet moterį užplūsta beribė emocijų jūra, tačiau daug rečiau susimąstome apie vyro...

Tikriausiai kiekvienai teko išklausyti vyrų abejones dėl „tikrųjų“ gimdymo skausmų bei teiginius, kad moterys...

Jei laukiatės pirmojo vaikelio, natūralu, kad gimdymas jums kelia nerimą ir baugina. Tačiau bijoti nėra ko. Baimės greičiausiai...

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sudaryta darbo grupė dėl gimdymų ne gydymo įstaigose, t.y. namuose, reglamentavimo baigė...

Rašyti komentarą

 
Nestuke
2010-01-21 13:39:48
Visiskai pritariu Evai ir siam straipsniui.
Eva
2010-01-12 13:02:14
O kas čia nuostabaus? Gimdžiau KMUK. Akušerė, vedusi pamokėles prieš gimdymą, pati paragino: norit - neškitės grotuvą su mėgstamais įrašais, norit - žvakių ar smilkalų. Gimdymo palata labiau viešbučio kambarį priminė, galima užtraukt užuolaidas. Jei viskas gerai - sąrėmių metu galima kokio šokolado užkąst, jei atsiveži. Nesuprantu, kas čia tokio nerealaus? Gal jūs kokioj kaimelio ambulatorijoj gimdėt, jei tokias paprastas galimybes laikote nerealiomis?
Ieva
2009-12-15 07:47:57
Nors straipsnio pradzioje ir raso, kad gimdymas nebuna kaip filme, bet toliau, tai jau kaip is filmo.... Uzkandziai gimdymo palatoj, dar gaila neparase - kad butinai reikia tureti muzikini centra ir pasileisti megiama muzika, pritemdyt palata, uzsidegt zvakuciu ir t.t. ir pan. kaip cia internete maciau mamos ruosdamosi i gimdymo namus susidaro gimdymo plana su visokiai tokiais pribumbasai :)))))
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (191)
Viltė