Namai > Gėlės > Kambarinių augalų...
 

Kambarinių augalų priežiūra žiemą


2009 12 10 | Autorius: parengė Laura Barzdaitienė, Jupiterimages nuotr.
 

Kambarinių augalų priežiūra žiemą

Priklausomai nuo metų laiko skiriasi ir kambarinių augalų priežiūra. Jie per metus išgyvena du visiškai skirtingus periodus: augimo ir ramybės.

 

Žiema – nuo vėlyvo rudens

 

Kambariniams augalams žiema prasideda maždaug nuo lapkričio, kai diena smarkiai sutrumpėja ir jiems pradeda nebepakakti saulės šviesos. Tuomet juos kasdien būtina bent po 2-3 valandas apšviesti dirbtine šviesa, ypač kai įsivyrauja niūrūs, tamsūs, apniukę orai. Šviesos labiausiai reikia fikusams, begonijoms, geranijoms ir rožėms.

 

Gruodis – pats tamsiausias metų mėnuo, gėlėms šis laikas itin sunkus. Bet jau sausį sąlygos jiems kiek pagerėja, nors vis dar tebesitęsia per vasarą sukauptų naudingųjų medžiagų naudojimas. Sausį gali pražysti vijoklinės lelijos, hiacintai, narcizai, tulpės.

 

Vasarį papildomas apšvietimas jau nebūtinas. Tada dienos pastebimai ilgesnės, saulė šviečia ryškiau. Augalai atgyja, daugelis jų pastebimai ūgteli. Šiuo metu juos būtina gausiau laistyti ir purkšti vandeniu.


Šildymo sezono vargai

 

Kambariniams augalams ne į naudą ir šildymo sezonas. Drėgnos ir vėsios naktys staiga tampa labai šiltomis ir sausomis. Tai gali paskatinti augalą mesti lapus. Kuo ilgesnės tokios naktys, tuo daugiau maisto medžiagų išnaudoja augalas, tuo daugiau vandens jis išgarina. Dažnai iš vakaro gausiai paliejus augalą ryte jo žemė būna tokia sausa, jog tenka ir vėl laistyti.

 

Vėsiuose kambariuose augalas ramiai pereina į ramybės būseną: nustoja augęs, maisto medžiagas naudoja tolygiau, taupiau.

 

Kad sumažintumėte kenksmingą sauso oro poveikį dažniau apipurkškite lapus ir šakas vandeniu (pageidautina kasdien), prie vazonėlių padėkite ir indą su vandeniu, palaistyto augalo žemę paviršiuje kiek papurenkite.

 

Rūsiuose ir kitose vėsiose patalpose žiemojančius augalus reikia periodiškai patikrinti ir palaistyti.

 

Šiltnamis ar šaltas rūsys?

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Gėlių spalvos akimirksniu pakelia nuotaiką, o jų trapumas žavi ir jaudina, tad daugelis savo palanges puošiame žydinčiais augalais....

Ramybė – didžiausia vertybė. Tik ramybės būsenoje galime pilnai išgyventi teigiamas emocijas, pastebėti gyvenimo grožį ir...

Bent kruopelytę žemės turintys žmonės stengiasi užsiauginti savo prieskoninių žolelių, daržovių ar uogų krūmą - juk tai ne tik...

Keliaudami po Europos miestus stengiamės apžiūrėti įspūdingą architektūrą, lankomės muziejuose ar meno galerijose, ragaujame gardžius...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (187)
LEJA