Vaikai > Mityba > Kaip pašildyti mažylio...
 

Kaip pašildyti mažylio maistelį?


2009 12 01 | Autorius: Jolanta Kristanaitytė, Mažylis
 

Kaip pašildyti mažylio maistelį?

Konsultuoja specialistas gydytoja dietologė Edita Gavelienė

 

Geriausia mažyliui duoti tik šviežią, bet ne pašildytą maistą, nes šildant jį žūva vitaminai ir kitos biologiškai aktyvios medžiagos. Tačiau gyvenime pasitaiko daug situacijų, kai maistelį pašildyti būtina. Koks būdas pats tinkamiausias?

 

Optimali temperatūra

Vaikams iki metukų pagrindinis maistas yra mamos pienelis, todėl pirmuosius mėnesius bet kurio kito maisto temperatūra turi būti tokia kaip ir jo, t.y. artima kūno temperatūrai (36–37 °C). Vėliau mažyliui šaltuosius patiekalus (sultis, vaisius) reikėtų patiekti kambario temperatūros.

Norint nustatyti maistelio temperatūrą, galima naudoti termometrą, tačiau tai nėra itin patogu, nes jį reikia plauti po kiekvieno panaudojimo. Mamytės naudoja ir kitus metodus, pavyzdžiui, užlašina ant vidinio riešo paviršiaus pienelio arba mišinio, buteliuką su pienu prideda prie užmerktos akies voko. Maistelio temperatūra bus optimali, jeigu jos nejaučiate. Tik tokiais metodais negalma tiksliai pamatuoti temperatūros, ji gali skirtis 0,5–1 °C.

Tikrinti temperatūrą nugeriant gurkšnelį pieno ar mišinio negalima, nes mikroorganizmai iš suaugusiojo burnos per maistą gali patekti į mažylio organizmą ir jį susargdinti. Norintiesiems tikrinti temperatūrą ragaujant, rekomenduojama maisto paragauti naudojant švarų šaukštelį ir antrąkart jo į maistą nekišti.

Vyresnių nei metų mažylių maistas jau gali būti įvairesnės temperatūros. Jeigu karštų patiekalų temperatūra vaikams iki trejų metukų neturėtų viršyti 45–50 °C, tai sulaukusiajam daugiau nei trejų metukų jau gali būti 50–60 °C. Metukų sulaukusiems mažiesiems šalti patiekalai dar turėtų būti 20 °C, o per trejus metukus – 12 °C.

 

Patogiausia šildyti šildikliuke

Tiek mamos pienelį, tiek mišinius bei košytes patiems mažiausiems patogu šildyti specialiuose vaikų maisteliui šildyti skirtuose šildytuvuose. Jie pritaikyti šildyti tyres indeliuose, tačiau į juos galite sudėti ir namie gamintus produktus. Vieną porciją pašildyti trunka vos 4–6 min. Sušilęs iki reikiamos temperatūros šildiklis automatiškai iššijungia. Be to, jis patogus tuo, kad maistas sušyla tolygiai, todėl tikėtina, kad mažylis nenudegs burnytės.

 

Karštame vandenyje

Jeigu neturite įsigiję šildiklio – ne bėda! Skystą ir pusiau skystą maistą galima pašildyti po karšto vandens srove. Kad į maistelį nepribėgtų vandens, geriausia jį šildyti uždengtame inde. Šildant karštame vandenyje buteliuką, reikia jį nuolat papurtyti ar pamaišyti, kad maistas šiltų tolygiai. Kietesnį maistą (varškę ar mėsos tyrę) šildykite platesniame inde, nuleidę jį į karšto (gal net verdančio) vandens pripiltą dubenį. Maistas greičiau sušils, jeigu jį intensyviai maišysite. Jis ne taip greitai atvės, jeigu jį perdėsite į metalinį emaliuotą indą, kuris geriau sulaiko šilumą.

 

Ant viryklės

Šildydami maistą ant viryklės stenkitės laikytis šių taisyklių:

1. Skystą maistą šildykite pasirinkusi vidutinę ar aukštą temperatūrą ir būtinai jį maišykite. Tuomet ne taip greitai žūva vitaminai tose vietose, kur maistas liečiasi su indo sienele. Vieną porciją (200–250 g) pašildyti esant aukštai temperatūrai trunka apie 6–8 min.

2. Troškinius, kuriuose yra pakankamas kiekis vandens, tarkime, daržovių, geriausia šildyti inde storu dugnu, nes jame maistas greičiau sušyla ir mažiau prisvyla.

3. Skystų ir pusiau skystų patiekalų nereikėtų šildyti iki kol jie užvirs, nes tuomet greičiau žūva vitaminai ir kitos organinės medžiagos.

4. Kietą maistą, pavyzdžiui, kotletus, apkepus ir kt., geriausia šildyti orkaitėje. Į indą pripilkite truputį skysčio (vienai porcijai – 1–2 arbatiniai šaukšteliai). Kietą maistą galima šildyti ir garuose, sudėjus ant specialaus rėčio virš puodo su vandeniu. 100 g kieto maisto šildymas orkaitėje užtruks 5 min. (250 °C) ir 7–10 min., jei šildysite garais.

Svarbu! Mažiems vaikams nerekomenduojama maisto šildyti į keptuvę pridėjus sviesto. Nors ir trumpai šildomas maistas pridega. Tyrimai rodo, kad taip šildant ne tik suyra vitaminai ir kitos naudingosios medžiagos, bet apkepusioje dalyje susidaro kenksmingų kepenims bei vėžį sukeliančių medžiagų – kancerogenų. To priežastis – cheminės sviesto struktūros pasikeitimas jį šildant. Itin pavojinga keliskart vartoti tą patį aliejų, nes jame atsiranda daug kancerogeninių medžiagų. Be to, keptas maistas visuomet dirgina skrandžio gleivinę ir skatina per didelį skrandžio sulčių išsiskyrimą. Tai po kiek laiko gali sukelti skrandžio uždegimą.

 

Šildymas kambario temperatūroje

Jeigu mamytės nori, kad mažylis galėtų atsigerti nešalto kefyro, pieno ar kompoto, turėtų tuo pasirūpinti iš anksto – ištraukti iš šaldytuvo prieš 2 val. iki vartojimo ir palikti kambario temperatūroje.

 

Mikrobangų krosnelės reabilitacija

Šildant maistą mikrobangų krosnelėje, jis ne visas įkaista vienodai. Į šią aplinkybę atsižvelgti būtina, kai šildote maistą dar metukų neturinčiam mažyliui. Vaikas gali nudegti net tuomet, jeigu pačiupinėjus buteliuką jis neatrodė įkaitęs. Išeitis – pašildžius maistą mikrobangų krosnelėje, palikite jį pastovėti bent 2–3 min. Per tą laiką mikrobangų energija virsta šilumine. Po to maistelį išmaišykite ir patikrinkite temperatūrą užlašinus jo ant riešo. Šildyti mikrobangų krosnelėje maistą patogu, nes 100 g porcijos šildymas 800 vatų galingumo krosnelėje trunka tik 25–30 s.

Elektromagnetinės bangos, sklindančios iš vakuuminio vamzdelio – magnetrono, į maistą prasiskverbia tik 2–3 cm ir sukelia jame esančių vandens molekulių svyravimus. Šiluma, atsirandanti dėl besitrinančių viena į kitą vandens molekulių, sušildo visą produktą. Reikia atminti, kad patiekalai elektromagnetinių bangų nekaupia, o vitaminų jose žūva daug mažiau nei šildant kitais būdais. Baltymų struktūra taip pat pakinta daug mažiau.

 

Netinkami indai gali pakenkti

Šildant maistą mikrobangų krosnelėje, būtina naudoti specialius indus. Draudžiama naudoti metalinius indus arba dekoruotus auksinės ar sidabrinės spalvos piešiniais. Nerekomenduojama maistelio mažyliui šildyti bet kokiuose plastikiniuose induose. Tinka tik pagaminti iš polikarbonatų, nes jie skirti karštiesiems patiekalams, kurių temperatūra yra ne aukštesnė nei 80 °C. Mikrobangų krosnelėms skirti indai yra specialiai pažymėti – juos nuo kitų skiria horizontalios bangelės ir užrašas "Microwave". Nekokybiški plastikiniai indai ar skirti tik šaltiems patiekalams aukštesnėje temperatūroje šildyti išskiria toksines medžiagas. Šios medžiagos organizme linkusios kauptis ir po kiek laiko pradeda kenkti įvairiems organams (ypač kepenims).


 


 

 

 

 


 
Taip pat skaitykite
Medikai sutinka, kad mūsų sveikata ir gera savijauta net 50% priklauso nuo gyvenimo stiliaus ir mitybos, tad labai svarbu vaikučiams įdiegti...

Transriebalai kiekvieno sveikatai kelia didelį pavojų, tačiau būtent vaikus, kurių suvokimas apie sveiką gyvenseną dar tik formuojasi,...

Dešrelės, mieliniai ir miltiniai blynai, kotletai su riebiais padažais, bulvytės fri ir bulviniai patiekalai su padažais, batonas su...

Dažnai galime išgirsti nuomonę, kad mokyklų valgyklose vaikai maitinasi gana prastai, o patiekiamas valgis nepakankamai sveikas ir...

Rašyti komentarą

 
kristina
2010-02-01 14:28:24
laba diena,labai noriu suzinoti pagalbos,sunelis 9men.jau beda kad mesyte nevalgo,labiau kose visokiu kruopuvisiu kosyte tyrele duodu.kadaryt jei nevalgo mesyte tyreles.bandziau vos suvalgo 4 saukstelis.labai laukiu atsakymo
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (334)
Eimantas