Nėštumas > Planavimas > Moters vaisingumas:...
 

Moters vaisingumas: šalutiniai ženklai


2009 11 20 | Autorius: parengė Laura B., Jupiterimages nuotr.
 

Moters vaisingumas: šalutiniai ženklai

Kada moteris vaisingiausia? Tiek natūralius kontracepcijos būdus naudojančios, tiek kūdikio susilaukti trokštančios poros žino, jog pagrindiniai moters vaisingumo ženklai – bazinės kūno temperatūros pokyčiai ir vaisingo tipo gleivių atsiradimas. Tačiau mokslininkai nustatė, jog apstu ir kitų, šalutinių vaisingumo įrodymų, kurie apie artėjančią ovuliaciją gali informuoti bemaž taip pat tiksliai, kaip ir termometras.

 

Seksualūs judesiai

 

Moters eisena, kalbos maniera, šokio judesiai ir visa povyza vaisinguoju periodu tampa seksualesni. Tai – ne mitas, o moksliškai įrodytas faktas.

 

New Mexico universiteto mokslininkai atliko studiją. Joje dalyvavo 5300 striptizo šokėjų, kurių menstruacijų ciklas reguliarus. Per 60 dienų trukusį stebėjimą nustatyta, jog būtent vaisingiausiomis ciklo dienomis šokėjos uždirbdavo daugiausiai pinigų – t.y. jų šokiu sužavėti klientai dosniau atsidėkodavo už šokio seansą. Mažiausiai pinigų šokėjos uždirbdavo menstruacijų dienomis.

 

Odos riebumas

 

Ne kartą moksliškai įrodyta ir tai, kad net ir riebią odą turinčios moterys vaisingosiomis dienomis pastebi, jog odos blizgesys sumažėjo, ji tapo lygesnė, švaresnė.

 

Pasak mokslininkų, tokį odos būklės pagerėjimą gali lemti tuo metu organizme pastebimas skysčių susilaikymas: dėl jo paburksta ne tik odos paviršiaus ląstelės, bet ir pabrinksta, padidėja krūtinė.


Energijos antplūdis

 

Vaisingiausiomis dienomis daugelis moterų jaučiasi energingesnės ir aktyvesnės nei įprastai. Organizme vykstantys hormonų pokyčiai lemia ne tik seksualesnį elgesį, bet ir bendrą energingumą, aktyvumą, didesnį nei įprasta poreikį bendrauti su savo partneriu.

 

Bazinė kūno temperatūra: tampa karščiau

 

Kartais bazinės kūno temperatūros pakilimą užfiksuoja tik termometras. Tačiau savo kūną puikiai pažįstanti moteris neretai ir taip pajunta, jog kūnas tapo šiek tiek šiltesnis, nei buvo iki šiol. Tokį temperatūros pakilimą lemia ovuliacijos metu kiaušidėse suintensyvėjusi hormono progesterono gamyba.

 

Ovuliacijos skausmai

 

Daugybė moterų fiziškai pajunta, kada atėjo ovuliacija. Apie tai pasufleruoja į mėnesinių skausmus panašus maudimas pilvo apačioje.

 

Mėnesinių ciklo viduryje pasireiškiantis skausmas paprastai nebūna toks stiprus, kad prisireiktų vaistų. Ir dažniausiai nereiškia nieko blogo – tik tai, kad moteris yra vaisinga. Manoma, kad tokį ovuliacijos maudimą jaučia apie 20-30 proc. moterų.

 

Jos skonio vyrukas?

 

Mokslininkai taip pat nustatė, kad ovuliacijos metu gali ūmai pakisti moterų skonis renkantis partnerį. Vaisingiausiuoju periodu jos daug mieliau renkasi mačo tipo vyrus, seksualu joms atrodo tradiciškai vyriškoms priskirtinos partnerio savybės: prakaito kvapas, darbininko apranga, tvirti raumenys. Šiuo periodu vyro stilingumas, išvaizdoje atsispindintis profesionalumas bei kitos savybės, kurios visą laiką patiko konkrečiai moteriai, gali trumpam užleisti vietą pirmapradžiam, laukiniam vyriškumui.

 

 


Gairės:  New Mexico
 
Taip pat skaitykite
Vaikutį planuojančios poros neretai susiduria su skaudžia realybe - retam pavyksta pastoti taip greitai, kaip norėtųsi. Medikai ramina, kad...

Tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje poros vis dažniau susiduria su sunkumais siekiant susilaukti vaikų. Tam įtakos turi daugybė veiksnių: genai,...

Poros, kurios jau praėjo sėkmingą pagalbinio apvaisinimo kelią, galės raštišku sprendimu leisti „įsivaikinti“...

Valstybė jau yra pasiruošusi sudaryti sąlygas teikti svarbiausias pagalbinio apvaisinimo paslaugas vaikų susilaukti norinčioms, bet...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (175)
urte