Sveikata > Nėščiosios sveikata > Atsargiai: nėštumas ir...
 

Atsargiai: nėštumas ir augaliniai vaistai


2009 11 18 | Šaltinis: Myjane.ru. Jupiterimages nuotr.
 

Atsargiai: nėštumas ir augaliniai vaistai

Vis dar klaidingai tikima, kad visi augaliniai vaistiniai preparatai, kitaip nei vaistai, yra visiškai saugūs, net ir nėštumo metu. Galbūt tokia nuomonė susiformavusi todėl, kad dauguma žmonių naudoja tik tas liaudies medicinos priemones, apie kurias seniai žino ir yra ne kartą išbandę. Taigi kartais, kai susirgus vaistai pasirodo neveiksmingi arba kai delsiama kreiptis į gydytoją, atrodo, jog vaistinėje įsigytas žolelių mišinys tikrai nepakenks. Bet toks įspūdis – labai apgaulingas.

 

Kad ir kokie saugūs atrodytų augaliniai preparatai, juos reikia vartoti taip pat atsargiai, kaip vaistus. Ypač nėštumo metu.

 

Visų pirma nereikėtų painioti sąvokų „vaistinis augalas“ ir „augalas, naudojamas liaudies medicinoje“. Vaistinių augalų sudėtis ištirta, įrodytas jo farmakologinis veiksmingumas, išskirtos cheminės medžiagos, kurių pagrindu kuriami įvairūs vaistiniai preparatai. Visos oficialiai medicinos pripažintos žolelės įtrauktos į specialius žinynus, kur nurodyta ne tik visa jų cheminė sudėtis bei poveikis.

 

Tačiau toli gražu ne visos priemonės, naudojamos netradicinėje medicinoje, ištirtos pakankamai, kad patektų į tuos vaistinių augalų žinynus. O tai reiškia, kad apie kai kuriuos šalutinius augalų poveikius gali būti žinoma nepakankamai, ypač konkretaus augalo poveikis nėštumo metu. Juk viename augale gali slypėti net iki 50 sudėtinių dalių, kurių dauguma – farmakologiškai aktyvios.

 

Net fitoterapijos specialistai pripažįsta faktą, kad iki šiol nėra moksliškai pagrįstų daugelio vaistinių augalų nekenksmingumo nėščiosioms įrodymų, nors liaudies medicina jau ne vieną amžių šiuos augalus naudoja.

 

Pavyzdžiui, saugiomis žolelėmis laikomi mairūnas ir vaistinė kasija, dažnai nėščiosioms rekomenduojamos virškinimui gerinti, tam tikromis sąlygomis gali padidinti gimdos raumenų tonusą. Tiesa, jei jos įeis į augalinių vaistinių preparatų sudėtų – gali būti, kad medžiagos, sukeliančios tokį šalutinį poveikį, jau bus pašalintos. Todėl prieš pradedant vartoti vaistinių augalų pagrindu pagamintus vaistus būtina pasitarti su gydytoju.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Daugeliui atrodo, kad toksikozė – vienas iš akivaizdžiausių nėštumo požymių. Žinoma, jausmas ne pats maloniausias...

Pirmosios kūdikio nuotraukos, atliktos ultragarso tyrimo metu, dar iki vaikelio gimimo apkeliauja visus šeimos narius bei artimuosius....

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai kartu su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Jungtinių Amerikos Valstijų Ligų...

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje listeriozė yra retai registruojama užkrečiamoji liga. 2012-2016 metais Lietuvoje...

Rašyti komentarą

 
jore
2010-02-14 10:00:46
nu tai ir valgyti tada nieko negalima, ners ir ten pilna visokiu e ir b...
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (280)
Gabrielė