Virtuvė > Patarimai > Patarimai šeimininkėms
 

Patarimai šeimininkėms


2009 11 04 | Autorius: www.lsveikata.lt
 

Patarimai šeimininkėms


Apie sriubą. Vermišeliai ir kitų rūšių makaronai, taip pat ryžiai blogai išverda piene. Todėl gaminant pienišką sriubą juos pirmiausia reikia išvirti sūdytame vandenyje ir tik po to supilti į pieną. Kad pieniška sriuba nepridegtų, virkite ją puode storu dugnu ir ant silpnos ugnies.


- Patyrę virėjai sriubą maišo iš lėto ratu. Taip jie išverda reikiamo tirštumo sriubą ir nesuardo daržovių.


- Išvirtoje sriuboje niekada nepalikite lauro lapų. Jis tinka tik baigiant virti sriubai, vėliau - tik gadina skonį. Pačioje pabaigoje į sriubą reikia dėti ir česnaką.


- Prieš nukeldami sriubą nuo ugnies, įpilkite į ją šiek tiek natūralių morkų, pomidorų ar kopūstų sulčių. Ši maža gudrybė patiekalui suteiks nepakartojamą skonį.


- Daržovių sriuboje nereikia virti ilgai. Kuo ilgiau tai darysite, tuo mažiau vertingųjų medžiagų jos išsaugos.


- Jeigu sriubą persūdėte, neskubėkite jos išpilti. Paimkite saujelę ryžių ir suriškite marlėje. Įdėkite ryšulėlį į sriubą. Ryžiai sutraukia druskos perteklių.

 

Apie bulves

- Keptas bulves sūdykite tik tada, kai jos jau bus gerokai apkepusios, priešingu atveju, šios byrės ir bus ne tokios skanios.


- Virtos bulvės bus skanesnės, jei virdamos į vandenį įdėsite 2-3 skilteles česnako arba krapų.


- Bulvių kotletai bus puresni, jei į juos įdėsite truputį sodos.


- Bulvių košės negardinkite šaltu pienu, nes ji taps pilkos spalvos. Košė bus šilkinė ir itin skani, jei į ją pilsite virinto pieno.


- Senos bulvės virdamos nepajuoduos, jei į vandenį įdėsite šaukštelį citrinų sulčių ir du gabalėlius cukraus.


- Jeigu į puodą, kuriame verda bulvės, įpilsite truputį raugintų agurkų ar kopūstų sunkos, bulvės nesubyrės.


- Nemalonus sušalusių bulvių skonis pranyks, jeigu prieš tai jas kelias minutes palaikysite šaltame vandenyje, o po to sudėsite į verdantį vandenį, į kurį, be druskos, dar įpilsite šaukštelį acto.


 

 


 
Taip pat skaitykite
Maisto gaminimas gali tapti malonia ir raminančia veikla, ypač, jeigu žinote daug šį procesą palengvinančių gudrybių. Ar žinote,...

Mokėjimas išvirti sultinį - svarbus kulinarinis įgūdis. Sultinį galima panaudoti labai plačiai: patiekti prie pyragėlių ar kibinų,...

Kava – neatsiejamas kiekvieno ryto palydovas, tačiau ne tik. Šį, kūną atgaivinantį bei energijos ir žvalumo suteikiantį...

Kas lėmė tokį stulbinantį lauko kepsninių populiarumo šuolį? Pažvelkime, kas paskatino lauko grilinių populiarumo augimą Lietuvoje...

Rašyti komentarą

 
Karolina
2012-04-14 14:03:20
Sveiki, gal galėtumėte pasidalinti savo patirtimi ir pasakyti, dėl kokios priežasties pyragas galėjo gautis ištižęs. Pyragui naudojai kepimo miltelius, kvietinius miltus, cukrų, kisielių, aliejų ir kiaušinius, o kepimo formą ištepiau sviestu. Praėjuį kartą kepiau iš braškių kisieliaus, tačiau pyragas gavosi kuo puikiausiai, o šį kartą naudojau spanguolių kisielių. Nieko nesuprantu, kaip taip galėjo atsitikti.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (193)
Kamilė