Sveikata > Šeimos sveikata > Kiaulių gripas ir jo...
 

Kiaulių gripas ir jo kiaulystės


2009 11 04 | Autorius: parengė Laura B., Jupiterimages nuotr.
 

Kiaulių gripas ir jo kiaulystės

Atrodytų, ekonominė krizė – jau ir taip didelė šių metų kiaulystė. Bet jau į Lietuvą besibraunantis kiaulių gripas sako: tai dar ne viskas. Tarsi primindamas, kad brangiausias mūsų turtas – vis dėlto ne išlaikyta darbo vieta, o sveikata. Ir vis dėlto ar verta pasiduoti panikai?

 

Nors žodžių junginys „kiaulių gripas“ daugeliui kelia siaubą, nereikėtų pamiršti, kad visų pirma jis – tiesiog gripo virusas A H1N1. Šis virusas ne itin daug skiriasi nuo paprasto sezoninio gripo. Tam tikri sezoninio gripo fragmentai atsikartoja keletą metų, taigi dauguma žmonių turi susiformavusį šiokį tokį imunitetą sezoniniam gripui iš ankstesnių metų. Šis virusas – naujas, taigi šiek tiek pavojingesnis dėl to, kad natūralus imunitetas jam dar nėra susiformavęs. Dėl šios priežasties jis gali lengvai tapti pandeminiu virusu, perduodamu nuo žmogaus žmogui.

 

Kuo grėsmingas kiaulių gripas? Tuo, kad juo užsikrečia daugiau žmonių. Tuo tarpu kol kas statistika neužfiksavo, kad mirtingumas nuo šio viruso būtų didesnis nei nuo įprasto sezoninio gripo sukeliamų komplikacijų.

 

Kas rizikuoja labiau?

 

Paprasto sezoninio gripo rizikos grupėmis laikomi kūdikiai ir senjorai bei lėtinėmis ligomis sergantys žmonės. Būtent šioms 3 grupėms dažniausiai išsivysto gripo komplikacijos.

 

Kiaulių gripo rizikos grupėmis laikomos nėščiosios, žmonės, sergantys lėtinėmis plaučių, širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, diabetu ir imunosupresija, bei nutukę vaikai ir suaugusieji.

 

Kiaulių gripo simptomai:

 

• Karščiavimas. Paprastai pakyla aukšta temperatūra, bet, kitaip nei sezoninio gripo atveju, karščiavimo gali ir nebūti;

 

• Kosulys;

 

• Sloga arba užsikimšusi nosis;

 

• Kūno skausmai;

 

• Galvos skausmai;

 

• Užkimimas, gerklės skausmas;

 

• Šaltkrėtis;

 

• Didelis silpnumas, nuovargis;

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
grazina
2009-12-31 22:58:43
mane pikina sunku kalbeti, bet daug as vemiu nors nieko nevalgiusi
sandra
2009-12-19 20:57:52
mano mazasis gavo skiepa nuo kiauliu grypo.Bet yra labai neramus praejus 2 savaitems.Diena jis zaidzia bet ant nakties kyla temperatura.
bakanava
2009-12-05 09:14:36
jie nusisneka
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (334)
Lukas