Sveikata > Šeimos sveikata > Didysis jogurto demaskavimas
 

Didysis jogurto demaskavimas


2009 10 29 | Autorius: Maša Medvedeva, Myjane.ru, Jupiterimages nuotr.
 

Didysis jogurto demaskavimas

„Tyrimų duomenimis...“, „Mokslininkai išsiaiškino...“, „Specialistai vieningai pritaria...“. Ar kada nors kėlėte klausimą, kas atlieka tuos tyrimus, kuriais remiasi reklama? Už kieno pinigus? Kas suinteresuotas tuo, kad vienas ar kitas produktas būtų pradėtas laikyti vaistu kone nuo visų ligų?.. Pakalbėkime apie patį garsiausią šio rudens skandalą, po kurio paaiškėjo, jog visi jogurtai... vienodai nenaudingi!

 

Nepelnyti šlovės laurai

 

Dar gerokai prieš „Danone“ skandalą tarp gausybės susižavėjimo šūksnių apie jogurtą vis pasigirsdavo pavienių abejonių, ar šis produktas toks jau naudingas. Bet visuomenės jos beveik nepasiekdavo. Nors ilgokai laikėme save atspariais reklamos gudrybėms, nejučia ėmėme ja tikėti, ypač ta, kuri propaguoja sveiko gyvenimo vertybes. Tik retas vartotojas ryžtasi „kapstyti giliau“ ir rasti bent keletą „ne“ milijonams reklamos „taip“.

 

Pasirodo, išgirtųjų naudingųjų bakterijų esama ne tik jogurte, bet ir visuose kituose pieno produktuose, išskyrus tuos, kurie yra pasterizuoti, t.y. termiškai apdoroti. Antra, mokslininkai seniai žino, kad suaugusio žmogaus organizme tos bakterijos iš karto žūsta – jas įveikia baktericidiniai komponentai, esantys seilėse, skrandžio sultyse ir tulžyje.

 

Vadinamuosiuose „gyvuosiuose“ jogurtuose, kuriuos maisto pramonė kone kanonizavo, esančios bakterijos žūsta nuo menkiausių jų gaminimo technologijos nukrypimų. O jei ir išgyvena, tai indelyje tegali egzistuoti apie 30 parų. Ir tai tik esant tam tikroms produkto laikymo sąlygoms.

 

Be to, produktų, kuriuose esama vaisių, cukraus, aromatozatorių ir konservantų, apskritai nelabai galima vadinti jogurtais – šių komponentų tikrame jogurte paprasčiausiai neturėtų būti. Jau nė nekalbant apie dažiklius, kurie gali sukelti alergines reakcijas. Kiti desertiniai produktai, sąlyginai priskiriami jogurtams, gali būti net kenksmingi sveikatai, skatinti aterosklerozės vystymąsi.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
Rasa
2010-05-04 16:44:32
niekada nevertinau parduotuviniu jogurtu is ju jokios naudos,geriau pagerti kapsulemis probiotiku tai tikrai zinai kad zarnynui ir organizmui naudingiau, visuomet geriu erceflora gerasias bakterijas ir esu patenkinta ju poveikiu mano zarnynui :)
maša
2009-10-31 08:42:38
nu nezinau - bus ar nebus. manau, kad vis tiek jos bus :) tik kitame formate
deep
2009-10-30 15:32:57
HAHAHAHA!!!! Pagaliau nebus tu kvailu reklamu, kuriomis tiki reklamos aukos, dazniausiai moterys :)) Visad sakiau, kad tai MELAS!!!
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (184)
Ignas