Vaikai > Ugdymas > Vaikai nuo šiol galės...
 

Vaikai nuo šiol galės turėti savo mokėjimo kortelę


2009 10 27 | Autorius: Swedbank
 

Vaikai nuo šiol galės turėti savo mokėjimo kortelę

Vaikų finansiniu švietimu besirūpinantys tėvai nuo šiol galės į pagalbą pasitelkti ir šiuolaikinius finansinius instrumentus. „Swedbank“ Lietuvoje pristato specialų 7-13 m. vaikams skirtą sprendimą, kuris padės vaikams kartu su tėvais mokytis planuoti savo išlaidas, susitaupyti mažiems tikslams ir norams.

 

„Tai pirmoji Lietuvoje mokėjimo kortelė bei specialiai pritaikytas interneto bankas vaikams, bet tai nėra pirmasis „Swedbank“ žingsnis, skatinantis jaunus žmones susipažinti su finansinėmis priemonėmis ir kartu su tėvais mokytis valdyti savo finansus, formuoti įpročius, kaip teisingai iškelti finansinius tikslus, jų siekti. Naujoji iniciatyva yra „Swedbank“ programos jaunimui ZOOM, skirtos skatinti moksleivių ir studentų kūrybiškumą bei padėti ugdyti finansų valdymo įgūdžius, dalis“, - sako Loreta Lapinskaitė, „Swedbank“ Klientų aptarnavimo departamento direktorė.

 

Kai vaikai pradeda eiti į mokyklą, dažniausiai jie pradeda gauti ir pirmuosius kišenpinigius, tad tėvai turėtų supažindinti vaikus ir su paprasčiausiomis pinigų valdymo galimybėmis.

 

„Kortelėje esančios lėšos yra tie patys kišenpinigiai, kurie duodami vaikui, tačiau, skirtingai nuo grynųjų pinigų, tėvai gali kartu su savo atžalomis stebėti išlaidų istoriją interneto banke, mokyti racionaliai naudotis pinigais, taupyti. Be to, mokėjimo kortele vaikui patogu ir saugu atsiskaityti užsienyje – pavyzdžiui, išvykus į stovyklą kartu su klasės draugais, be tėvų priežiūros“, – sako „Swedbank“ Klientų aptarnavimo departamento direktorė.

 

„Swedbank“ asmeninių finansų valdymo ekspertė Odeta Čičkauskaitė teigia, jog informacijos ir žinių apie tai, kaip, kada mokyti vaikus tvarkyti savo finansus, trūksta, o tėvai ir jų elgesys su pinigais yra svarbiausias faktorius, kuriuo remiantis formuojasi vaiko finansiniai įgūdžiai.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vaikai tėvams dažnai užduoda begalę klausimų. Pasak fizikos mokytojos Rigondos Skorulskienės, šiandien jau nesvarbu, jei tėvai...

Mūsų pasaulis yra kupinas įdomubių, kurios žavi tiek mus, tiek ir mūsų mažylius. Parinkome šiek tiek įdomių, nesudėtingų faktų,...

Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdyta mokytojų apklausa atskleidė, kad 82 procentai jų socialinį tinklą „Facebook“ per savaitę...

Jungtinėse Amerikos Valstijose „Pearson“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 15-19 metų šios šalies moksleiviai,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (334)
Lukas