Vaikai > Vaiko priežiūra > Kasdienės tėvų klaidos,...
 

Kasdienės tėvų klaidos, kurios kenkia vaiko sveikatai


2009 10 15 | Autorius: parengė Laura B.
 

Kasdienės tėvų klaidos, kurios kenkia vaiko sveikatai

Kiekviena mama nori, kad jos vaikas augtų sveikas, o jo raida atitiktų amžių. Tačiau kartais šie geri norai pagimdo ir nemažai klaidų: kova kyla ten, kur reikėtų kantriai palaukti, baubais tampa tie, kurie turėtų būti herojais.

1. Kova dėl puoduko

Daugybė tėvų nerimauja, kad jų 2 metų sulaukęs mažylis dar nesiprašo ant puoduko. O gydytojai skuba nuraminti, jog tai – visai normalu, ir vaikas būtinai išmoks šio dalyko tada, kai bus pasirengęs. Manoma, kad šis procesas gali trukti net iki 4 metų. Tuo tarpu bandymai vaiką gėdinti, skubinti ir kitaip primygtinai raginti sėstis ant puoduko suteikia tik stresą, kuris dar labiau atitolina proceso pabaigą.

Puiku jei savo dvimečiui rodote paveiksliukus, skaitote knygeles ar pastebite, kad vaikiško filmuko personažas sėdasi ant puoduko. Tačiau liaukitės klausinėję kas keletą minučių, ar jis nenori į tualetą. Jei vaikas eis ten tik jūsų raginamas – jis neišmoks suvokti, kada jis iš tikrųjų turėtų ten eiti, o sausos kelnytės bus ne jo, o jūsų nuopelnas.

Taigi užuot įkyriai raginę, namuose sukursite skatinimo sistemą. Pavyzdžiui, už kiekvieną savalaikį pasiprašymą į tualetą sutartoje vietoje priklijuojamas apdovanojimas – žvaigždutė. O surinkus sutartą kiekį žvaigždučių mažylis apdovanojamas paskatinamuoju prizu.

2. Mama – mažylio advokatė

Tėvai žino, kad knygelių skaitymas lavina vaiko kalbos raidą. Tačiau ne mažiau svarbu ir pokalbiai su mažyliu. Taigi užteks monologo – vos vaikui pradėjus tarti pirmuosius žodžius kurkite dialogą: klausinėkite, kaip jam sekasi, ką sapnavo, ko norėtų pietums. Užduokite tokius klausimus, į kuriuos reikėtų atsakyti ne „taip“ ir „ne“, o bent keleto žodžių sakinuku. Ir pamatysite – mažylis jau gali jums pasakyti tiek daug!

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
egle
2016-01-22 11:31:07
Sveiki.mano panelei 2.9men bet dar nesipraso ant puoduko.senai jau zino kad reikia atlikti reikala ant puodo.bet tai nepadaro.as ir daug patarimu perskaiciau.bet jokiu rezultatu.ryte atsikelusi padaro i puoduka ir po pietu miego.kai buna be pampio daro i kelnias ir galo lakstyti visa diena slapia.darzelyje buna visko ir puoda padaro ir i kelnias.man taip pat geda kad mano panele dar su pampiais.as galvoju kad padariau klaida.ja sodinau nuo metuku ant puodo ir padarydavo.dedavau namuose atprastukes.bet apleidau ir darbar turiu beda.nezinau kaip ja pratinti.tiesa praita vasara leidau su triusikais buti.bet jokiu rezultatu nebuvo.jau esu nusivylusi.
marina
2012-01-14 19:54:03
sveiki.Mums 1,6m puoduka niesioja ant galvos, zaidzia su jo , siusioti i ji nekaip nenori.sauskelnies naudojom tik nakti. bet nieko atieis laikas ismoksim:)
Kristina
2010-10-23 17:34:45
Mano mazyliui jau 2 metukai. jis ne tik kad nesipraso, bet dar ir pasikavojes kur nors padaro ne tik sisiuka, bet ir rimtesni reikala. Tai patikekite tada kantrybe truktu kiekvienai mamai. Vaika pratinu ant puoduko sedeti nuo 8 men. Einame i darzeli, bet ir ten jokiu rezultatu. Aukletojos stebisi kad jis nesipraso. As jauciuosi kalta kad per tiek laiko nesugebejau ismokyti vaiko daryti ant puoduko. Ir abejoju kad greit ismoksim, nes jis nejaucia jokio diskonforto su slapiomis ar kakinomis kelnemis. Greiciau as netenku kantrybes ir nesuosi ji nuplauti. Isbandziau daug patarimu, bet rezultatu niekas kol kas nedave. Manau desiu sauskelnes ir toliau, nors man geda kai kas nors paklausia ar tavo vaikas daro dar i pamperi. Pasijauciu klaikiai isgirdusi toki retorini klausima.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (280)
Glorija