Vaikai > Vaiko priežiūra > Opiausios vaikų problemos...
 

Opiausios vaikų problemos Išsipildymo akcijoje


2009 10 13 | Autorius: TV3 informacija
 

Opiausios vaikų problemos Išsipildymo akcijoje

Gerumo niekada nebus per daug – tai įrodo ir padėti likimo nuskriaustiems vaikams jau septintą kartą kviečia gerumu alsuojanti TV3 televizijos ir SEB banko inicijuojama „Išsipildymo akcija“. Per šešerius labdaros projekto metus atjautos kupini Lietuvos žmonės pagalbos prašantiems vaikams paaukojo beveik 13 900 000 litų.
 

„Mum labai džiugu, kad su mumis kartu šią idėją palaiko tūkstančiai žmonių, akcijos draugų ir rėmėjų, kad ši graži tradicija tapo gėrio simboliu. Artėjančios didžiosios žiemos šventės mums tampa malonesnės, nes mes aukojame, o vaikams jaukesnės, nes jie jaučiasi reikalingi. Jau septynerius metus mes džiaugiamės šiuo projektu ir stengiamės, kad jis plėstųsi ir suteiktų paramą kuo didesniam vaikų būriui. Vis dažniau žmonių aukoti pinigai pasiekia ne tik vaikų globos namus, sunkiai besiverčiančias daugiavaikes šeimas, vaikus, kuriems reikalinga speciali pagalba, bet ir didžiąsias miesto klinikas”, – sako TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė.
 

„Tikiu, kad šiemet ir vėl surasime tiesiausius kelius pas tuos, kam mūsų dėmėsio šiandien reikia labiausiai. Svarbu, kad net ir sunkesniais laikais nepamirštume dalintis tuo, kuo galime, parodyti savo rūpestį ir atidumą“, – sakė SEB banko prezidentas Audrius Žiugžda.
Kaip ir pernai, šiųmetinė „Išsipildymo akcija“ bus įgyvendinama trimis etapais. Nuo šiandien iki lapkričio pradžios projekto iniciatoriai kvies atkreipti dėmesį į vaikų psichologines problemas ir prisidėti prie organizacijos „Gelbėkit vaikus“ programos „Galimybė gyventi geriau“.
 

„Iš pernai vykusios akcijos skirtų lėšų mūsų rengiamoje programoje dalyvavo 25 globos įstaigos. Iš viso specialiems psichologų pratyboms su vaikais buvo skirta daugiau kaip 360 000 litų. Grupiniuose mokymuose vaikus mokėme bendrauti, spręsti konfliktus, pažinti save, kitus ir aplinką, išmokti atjautos ir įgyti daugiau pasitikėjimo savimi. Malonu, kad mūsų darbas nenuėjo veltui ir vaikai patyrė teigiamų pokyčių. Vienas vaikinas iš pat pradžių rodė pyktį ir tai atsispindėjo jo piešiniuose. Vėliau jo piešiniai pasikeitė – iš piktų, baisių jie tapo šilti. Taip pat pasikeitė vaikų, kurie iš pradžių buvo visiškai užsisklendę savyje, nenorėjo kalbėti. Po kelerių pratybų jie atskleidė slapčiausias širdies kerteles. Viena mergina kovojo su baime, kurią jai įvarė vyresni vaikinai. Dabar ji ne tik prasitarė, kad po paskaitų pradėjo ramiau miegoti, bet ir atėjo noras pačiai tvarkytis savo gyvenimą“, – apie vykdomą programą pasakoja vienas iš programos „Galimybė gyventi geriau“ iniciatorių psichologas Evaldas Karmaza.


Lapkričio pradžioje prasidėjęs antrasis „Išsipildymo akcijos 2009“ etapas kaip ir kasmet bus skirtas kilniam tikslui – siekti, kad kuo daugiau vaikų globos namų auklėtinių susirastų naujus namus ir šeimą. Na, o antrojo etapo surinktos lėšos bus skirtos vaikų globos namų buičiai gerinti.


„Keletą metų rūpinomės vaikų sveikatinimo priemonėmis ir užklasine veikla. Šiemet norime daugiau dėmesio skirti buičiai. Dėl šių metų globos įstaigų lūkesčių kreipiamės į globos namų asociaciją, iš kurios atliktos apklausos ir paaiškėjo akualiausi vaikų poreikiai. Be buities gerinimo, vaikams bus skirta lėšų poilsiui vasaros stovyklose, asmeniniams bei buitiniams poreikiams tenkinti“, – sako „Išsipildymo akcijos“ surinktas lėšas administruojančio labdaros fondo „Vienybė“ direktorė Aušra Lasauskaitė.


Gruodžio pradžioje prasidėjs trečiasis akcijos etapas. Visi bus kviečiami aukoti skaudžių istorijų herojams. Pernai tokių istorijų buvo net dvylika. „Išsipildymo akcija“ likimo nuskriaustiems vaikams padėjo gerindama jų skurdžią buitį, pirkdama vaistus ir būtiniausius sveikatą stiprinančius bei sveikti padedančius dalykus, taip pat Kauno ir Vilniaus universitetinėms ligoninėms padovanojo labai reikaligą – tūkstančius gyvybių išsaugoti padedančią techniką.


Septintoji „Išsipildymo akcija“ prasidėjus paskutiniam metų mėnesiui ir vėl pristatys labiausiai paramos prašančių šeimų ir vaikų globos namų auklėtinių istorijas. Jiems paaukoti, taip, kaip ir kitiems labdaros projekto skelbiamiems tikslams, jau galima trumpaisiais telefono numeriais – 1890 (auka 2 litai), 1891 (auka 5 litai), 1892 (auka 10 litų). Visą šių metų akciją vainikuos ypatingas telemaratonas ir šventinis koncertas.


Gražia tradicija tapusi „Išsipildymo akcija 2009“ – prasideda!

 


 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (176)
Muna