Nėštumas > Po gimdymo > Top 5 žindymo spąstai ir...
 

Top 5 žindymo spąstai ir kaip jų išvengti


2009 10 12 | Autorius: Parengė Laura B., Jupiterimages nuotr.
 

Top 5 žindymo spąstai ir kaip jų išvengti

Vos gimęs kūdikis priglaudžiamas mamai prie krūties. Nuo čia prasideda jo pasaulis. Bet... vėliau paaiškėja, kad žindymo procesas – ne toks sklandus, kaip galėtų būti. Nors tai natūralus, gamtos sukurtas procesas, ne viskas čia taip paprasta.

 

Absoliuti dauguma moterų turėtų gana sklandžiai maitinti savo kūdikius. Tačiau neretai patenkama į su žindymu susijusių mitų spąstus.

 

1. Blogas patarimas

 

Nepaisant to, kad jūsų artimieji linki paties geriausio, gali būti, kad jų patarimai apie kūdikių maitinimą labiau pakenks, nei padės. Pavyzdžiui, neretai netgi pačios jaunos mamos mama, savo vaikus maitinusi pieno mišiniais, nevalingai ištransliuoja žinią: „Buteliukas buvo geria tau – kodėl turėtų netikti tavo vaikui?“

 

Pirmomis dienomis po gimdymo, kai skauda visą kūną, o hormonai organizme šoka kadrilį, pati mama ašaroja kartu su kūdikiu, net ir akivaizdžiai klaidinantį patarimą iš artimo žmogaus sunkiau priimti kritiškai, nei įprastomis sąlygomis. Todėl blogiausia, ką gali išgirsti jauna mama – tai: „Ir vėl maitini? Juk vaikas vos prieš 10 minučių jau pavalgė!“, „Ar esi tikra, kad jam užtenka pieno?“.

 

Ką daryti tokioje situacijoje? Visų pirma – vadovautis dar iki gimdymo įgytomis patikimomis žiniomis apie natūralų maitinimą ir... duoti pasiskaityti tinkamos literatūros tiems „patarėjams“.

 

2. Įsisąmoninimas, kad jūs to nesugebėsite

 

Nenustebkite – kai kurie „patarėjai“ jums gali teigti, jog A dydžio liemenėlę dėvinti moteris tiesiog negali maitinti kūdikio. Arba kad plokšti speneliai apsunkina žindymo procesą tiek, kad jis tampa neįmanomas.

 

Visa tai – netiesa. Nedidelėse krūtyse kuo puikiausiai telpa tiek pieno, kiek reikia kūdikiui išmaitinti. Tiesa, kartais nutinka taip, kad dėl šios priežasties kūdikį maitinti teks šiek tiek dažniau. Tačiau sumoje kūdikis vis tiek gaus pieno tiek, kiek jam reikia.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Natūralu, kad susilaukusios mažylio mamaytės greitai išvargsta - kūnas dar nespėja atsigauti po gimdymo, o jau tenka stačia galva...

Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų....

Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti...

Savaitgalį neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ surengtoje šeimų šventėje...

Rašyti komentarą

 
Lėja
2009-10-16 10:06:36
Aš su pientraukiu nusitraukdavau tik labai mažai. O vaikas valgydavo pilnais žandais. Pientraukis - ne rodiklis. O kadangi reikėjo keletą kartų išeiti ilgesniam laikui (vos gimus vaikui gyniausi magistrinį), nusispjoviau į visas rekomendacijas ir palikau vaiką su močiute ir mišinuku. Pasaulis nesugriuvo, vaikas pasisotino, aš apsigyniau magistrinį ir toliau sėkmingai maitinau krūtimi iki 9 mėnesių.
kristukas
2009-10-15 16:32:07
o kam tu ta piena nutraukineji? as kai bandydavau nutraukti, tai isvis tik keli lasai isbegdavo, o vaikai budavo sotus. su rankomis juk niekada neistrauksi tiek, kiek istraukia vaikas.
Aurelija
2009-10-15 14:41:21
O ka jus pasakysit i tai jeigu nutraukiant pientraukiu matau, kad ryte pieno buna 300 ml - 400 ml, o vakare tik vos 50 ml. Kaip maitinti vaika krutimi? Bandziau kelis kartus duoti ryte kruti ir nusitraukti, o vakare nusitraukti tai rezultatas toks, kad sumazedavo pieno ir jo man neuztekdavo, kad dukryte butu soti. Tai gerai, kad turejau uzsisaldziusi pieno is anksciau tai maitinimo krutimi nuostoliai nelabai dideli gavosi, o jei buciau neturejusi butu teke primaitinti misiniu (kas manau nera gerai). O dabar tik nutraukineju ir maitinu tik savo pienu ir dar buna, kad prisitraukiu daugiau, tai uzsisaldau. Taip kad nevarykit dievo i medi ne visada verta maitinti krutimi.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Orinta