Sveikata > Vaiko sveikata > 7 klaidos girdant vaistus
 

7 klaidos girdant vaistus


2014 06 03 | Šaltinis: Ivillage.com, Jupiterimages nuotr.
 

7 klaidos girdant vaistus

Kai mažylis suserga – tenka jam sugirdyti vaistų. Tačiau turėdami geriausių ketinimų tėvai neretai padaro rimtų klaidų. Kartais jos gali baigtis netgi tragiškai.

Štai 7 dažniausios klaidos, kurias padaro tėvai duodami vaikui vaistų.

1 klaida: Dozė pagal amžių

Vaisto dozė tik labai retai nustatoma pagal vaiko amžių – daug dažniau būtina vadovautis vaiko svoriu. Todėl prieš duodant vaisto mažyliui svarbu tiksliai žinoti jo svorį. Vaisto informacijos lapelyje nurodytos dozės pagal amžių dažniausiai būna tik bendro pobūdžio, sudarytos atsižvelgiant į vidutinį atitinkamo amžiaus vaikų svorį. Tačiau tai gali netikti jūsų vaikui. Todėl apskaičiuokite vaisto dozę pagal vaiko svorį. Jei tokia apskaičiavimo gailmybė informacijos lapelyje nenurodyta – pasitarkite su vaistininku ar vaiko gydytoju, kaip nustatyti dozę konkrečiai jūsų vaikui.

2 klaida: Dozė iš akies

Visada duokite vaikui tik tikslią vaisto dozę, kokią rekomendavo jo gydytojas. Jei prie vaistų pakuotės yra specialus dozavimo šaukštelis ar indelis – naudokite jį. Matuokite atidžiai, nesumaišykite sąvokų (arbatinis šaukštelis ar šaukštas, jei jie nurodyti informacijos lapelyje, lašas ar mililitras ir pan.). Tikslioms dozėms nustatyti verčiau nenaudokite paprastų šaukštų – tai nėra patikimas matavimo įrangis kai kalbama apie vaistus.

Kūdikiams ir mažiems vaikams skystos konsistencijos vaistus patogiausia sugirdyti pipete arba vienkartiniu švirkštu be adatos – atsargiai įlašinkite ar įšvirkškite vaisto į burnos ertmę, geriausia – tarp skruosto ir dantenų, kur nėra skonio receptorių ir vaikui bus lengviau nuryti.

3 klaida: Pernelyg anksti nutraukti vaisto vartojimą

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Laimingo ir linksmo mažylio nuotaika gali persimainyti dėl nuovargio, pernelyg didelės stimuliacijos, alkio, tačiau, jeigu vaikutis verkia...

Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

Rašyti komentarą

 
nugi
2013-12-28 11:03:35
Musiske nuo pat mazens (dabar jai 4 m.) isgeria net ir neskaniausius vaistus, bet TIK is arbatinio saukstelio.Visi bandymai duoti is pridetu sauksteliu, "taureliu" ar svirkstu, baigdavosi ziaugciojimu ir apsivemimu.
almitele
2010-01-06 14:39:59
čia tikriausiai daugiau dėmesio skirta tiems vaikams, su kuriais jau galima pasikalbėti.O ką daryti su mažyliu,kuriam neina išaiškinti, kad vaistas labai reikalingas nors ir neskanus?Mažylis išspjauna syrupėlį.Net ir gydytoja kartais pataria įmaišyti į maistą ar arbatėlę.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (176)
Nikutis