Sveikata > Vaiko sveikata > Dar nekalbantys kūdikiai...
 

Dar nekalbantys kūdikiai savo norus išmoksta parodyti rankytėmis


2009 10 08 | Autorius: Kūdikio kalba
 

Dar nekalbantys kūdikiai savo norus išmoksta parodyti rankytėmis

Ar galite patikėti, kad metų neturintis kūdikis parodo, kad pastebėjo miegančią katę arba paprašo vaistų dygstančių dantukų skausmui malšinti? Patikėkite, tai tiesa.

 

Lietuvą pasiekė ankstyvojo ugdymo naujovė – girdinčių kūdikių gestų kalba. Kūdikių gestų kalba – tai lengvas ir natūralus būdas bendrauti su dar nekalbančiais kūdikiais ir vaikais.

 

Beveik prieš 30 metų JAV buvo pradėti moksliniai tyrimai, skirti išsiaiškinti gestų įtaką kūdikio raidai1. Studijų metu sužinota, kad gestų kalba yra paprastas būdas išvengti daugybės frustracijų antraisiais – vienais iš sudėtingiausių – vaiko gyvenimo metais. Taip pat tyrimai atskleidė, kad vaiko verbalinės kalbos pradžią priartina ne abstraktus kalbėjimas, o kalbėjimas apie tai, kas domina vaiką.

 

Gestai yra tiesiausias kelias į dar nekalbančio vaiko pasaulį. Per daug nuoseklios praktikos metų buvo sudaryta mokymo programa „Sign2Me“, kuri yra skirta girdinčius kūdikius auginančioms šeimoms, jų artimiesiems, auklėms ir darželių auklėtojams. Kvalifikuoti instruktoriai, taikydami šią programą, padeda tėvams gestų mokymą paversti smagiu žaidimu visai šeimai.

 

Nuo š.m. rugsėjo šio unikalaus bendravimo būdo galima išmokti ir Lietuvoje. Mokymus vedanti „Sign2Me“ instruktorė Asta Paškovskė, džiaugiasi galėdama pasidalinti ne tik profesine, bet ir asmenine patirtimi – ji savo sūnų jau beveik metus moko ženklų kalbos.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

Gairės:  Asta Paškovskė
 
Taip pat skaitykite
Laimingo ir linksmo mažylio nuotaika gali persimainyti dėl nuovargio, pernelyg didelės stimuliacijos, alkio, tačiau, jeigu vaikutis verkia...

Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

Rašyti komentarą

 
Elena
2010-01-21 23:23:38
Manau, kad gestai naudojami jaunesnius vaikučius prakalbinti. Kažkur skaičiau, kad jei 1,5 metų vaikas negeba nusivesti tėvų žaisti ar parodyti kitų savo norų, tai priskiriama prie sutrikimų (tik niekaip negaliu prisiminti kokių). Mano 10 mėn. dukra jau moka parodyti kada nori pieno, o kada valgyti (dažniausiai obuoliuko) :)
almitele
2010-01-06 14:50:56
Tai įdomi informacija.Kažką apie tai mačiau ir per televiziją.Bet aš su savo beveik dviejų metukų sūneliu susikalbu ir be speci alų mokslų.Jis pakankamai aiškiai moka parodyti ko jam reikia.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Patricija