Vaikai > Vaiko priežiūra > „Gelbėkit vaikus“...
 

„Gelbėkit vaikus“ prisidės mažinant vaikų mirštamumą pasaulyje


2009 10 05 | Autorius: Gelbėkit vaikus
 

„Gelbėkit vaikus“ prisidės mažinant vaikų mirštamumą pasaulyje

Lietuvoje veikianti visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“ nuo spalio 5 dienos prisijungia prie tarptautinio projekto „Every one“ (angl. „kiekvienas“). Šio pasaulinio masto projekto tikslas – mažinti vaikų mirštamumą visame pasaulyje, ypač didelį dėmesį skiriat mažiau išsivysčiusioms šalims.

 

„Pirmą kartą per aštuoniolika organizacijos gyvavimo metų Lietuvoje jungiamės prie pasaulinio projekto, iki šiol dirbome tik su projektais, susijusiais su mūsų šalies vaikais. Dabar kartu su kitomis valstybėmis sieksime, kad iki 2015 metų vaikų mirštamumas būtų kasmet sumažintas 5 milijonais“, – sakė visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinė sekretorė Rasa Dičpetrienė.

 

Kasmet pasaulyje miršta apie 9 milijonus vaikų. Dažnai mirties priežastimi tampa tokios ligos kaip plaučių uždegimas ar viduriavimas, kurios išsivysčiusiose šalyse atrodo paprastos ir yra nesunkiai išgydomos. Dažna kūdikių mirties priežastis yra apmokytų akušerių trūkumas. Pasaulio bankas prognozuoja, kad dėl ekonominės krizės kiekvienais metais galima sulaukti 400 tūkst. vaikų mirčių daugiau.

 

Tarptautinio aljanso „Save the Children“ projektas „Every one“, vyks iki 2015 metų, jame planuoja dalyvauti 40 pasaulio šalių. „Tai ambicingiausia kampanija per 90 pasaulyje gyvuojančios organizacijos „Save the Children“ metų. Mes žinome, ką reikia daryti: turime sutelkti išteklius, investuoti į sveikatos apsaugą ekonomiškai silpnose šalyse, spręsti mitybos klausimus. Taip pat skirti ypatingą dėmesį sunkiai naujagimių, kurių mirčių skaičius itin didelis, būklei gerinti. Tačiau mes negalime to padaryti vieni. Kiekvienas, pradedant pasaulio lyderiais ir baigiant paprastomis šeimomis, per ateinančius penkerius metus turi prisidėti gelbstint milijonus vaikų“, – pastebėjo Charlotte Petri Gomitzka, tarptautinio aljanso „Save the Children“ generalinė sekretorė.

 

Pasak R. Dičpetrienės, galima palyginti vaikų mirštamumą Lietuvoje ir pasaulyje – skirtumas tikrai milžiniškas. Pavyzdžiui, Lietuvos statistikos departamento duomenimis, pernai Lietuvoje nuo plaučių uždegimo mirė 8 vaikai, tarp jų 5 kūdikiai. Mirusiųjų iš bado, nuo išsekimo ar viduriavimo Lietuvoje pastaruoju metu neužfiksuota. Tuo tarpu visame pasaulyje dėl šių priežasčių per metus mirė 9 milijonai vaikų, tai yra keletas tūkstančių vaikų kasdien. Ypač didelis mirštamumas yra mažiau išsivysčiusiose šalyse.

 

Keturiolikoje pasaulio šalių buvo atliktas tyrimas, kuris parodė žmonių įsitikinimą, kad vaikų gyvybių gelbėjimas kainuoja kur kas daugiau nei yra iš tikrųjų. Paskaičiuota, kad gerokai sumažinti vaikų mirštamumą reikėtų 40 milijardų JAV dolerių – pusės tiek, kiek išleidžiama geriamajam vandeniui buteliuose. Tuo tarpu beveik pusė tyrime dalyvavusių respondentų (48 proc.) manė, kad reikėtų bent 400 milijardų JAV dolerių. 56 proc. tyrimo respondentų patvirtino, kad yra būtina užkirsti kelią vaikų mirtims nepriklausomai nuo to, kurioje šalyje jie gyvena. Daugiau nei pusė respondentų (68 proc.) tiki, kad vaikų mirštamumo situaciją gali padėti pakeisti projektas „Every one“.
 

 

 

 

 


 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (176)
Evelin