Vaikai > Laisvalaikis > Moksleiviams – raginimas...
 

Moksleiviams – raginimas rūšiuoti elektronines atliekas


2009 10 01 | Autorius: Konkursas
 

Moksleiviams – raginimas rūšiuoti elektronines atliekas

Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ skatins gyventojus rūšiuoti elektronines atliekas ir priduoti jas į specialius konteinerius arba stambiųjų atliekų surinkimo aikšteles. Bendrovė kartu su Elektros ir elektroninės įrangos gamintojų ir importuotojų asociacija (EEPA) skelbia trumpo metražo mėgėjiškų filmų konkursą moksleiviams „Žinau ir tvarkau: filmuok kaip tvarkaisi!” – juo siekiama padidinti surenkamų elektronikos atliekų kiekį visoje šalyje.

 

„Per metus Lietuvos gyventojai įsigyja tūkstančius mobiliųjų telefonų, tuo tarpu nebenaudojami tampa elektronikos atliekomis. Mums rūpi aplinka ir žmonių sveikata, todėl raginame kartu kurti saugesnį ir sveikesnį pasaulį. Tai padaryti galime keisdami požiūrį – rūšiuodami atliekas ir atiduodami jas perdirbti“, – teigia Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

 

Pasak Edgaro Kriukonio, EEPA administracijos direktoriaus, elektroninės atliekos – tai bet koks prietaisas, naudojantis elektros energiją iš elektros lizdų, bateriją ar akumuliatorių, – nuo žaislinių mašinėlių ir elektros dantų šepetėlių iki didžiulių industrinių mašinų. Šiuos prietaisus būtina atskirti nuo visų kitų atliekų ir šiukšlių, susidarančių gyvenamojoje aplinkoje.

 

Elektroninėse atliekose yra aplinkai ir žmogaus sveikatai kenksmingų švino, kadmio, arseno, aliuminio, chromo, nikelio, stibio bei kitų kenksmingų medžiagų. Jei elektroninės atliekos neperdirbamos, o patenka į sąvartynus, jose esantys metalai, rūgštys ir kitos medžiagos gali patekti į aplinką ir užteršti gruntinius vandenis bei dirvožemį.

 

E. Kriukonio teigimu, apie 75 proc. nebenaudojamos elektronikos technikos yra laikoma namuose, kur be reikalo užima vietą ir laikui bėgant tampa vis mažiau tinkama perdirbti.

 

Atsižvelgiant į tai parinkta ir svarbiausia konkurso „Žinau ir tvarkau“ sąlyga. Filme turi būti pavaizduota paskutinė pasenusio elektroninio prietaiso diena ir parodoma, kaip pasenusi elektronika patenka į specialų buitinės technikos konteinerį arba savivaldybės stambiųjų atliekų surinkimo aikštelę.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Dauguma vaikų žaidimų aikštelių panašios - jose rasime sūpynes, spalvotas karstykles, galbūt nedidelį namelį ar smėlio...

Mamytė Hannah Yarker ir tėtis Kyle Armstrong iš Mančesterio (Anglija) susilaukė nuostabių dukrų. Dailios mergytės tikrai neprimena...

Sportas – ypatingai svarbus sveikos gyvensenos elementas tiek suaugusiųjų, tiek vaikų gyvenime. Vaikystėje formuojasi ir kūnas, ir...

Sophia iš Konektikuto (JAV) yra linksma, miela ir draugiška mergytė, tačiau plati šypsena slepia daugybę sunkių...

Rašyti komentarą

 
okowa
2015-10-02 04:39:28
Labas, Tai yra informuoti plačiąją visuomenę, kad ponia Malonė Okowa, privati paskola skolintojas turi atverti finansinę galimybę visiems reikia bet kokią finansinę pagalbą. Mes apdalinti paskolą 2% palūkanų norma privatiems asmenims, įmonėms ir įmonių pagal aiškia ir suprantama forma ir būklės. Susisiekite su mumis šiandien elektroniniu paštu adresu: (embassyloanfirm@ gmail. com)
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (334)
kajatona