Vaikai > Ugdymas > Piešimo pamokos patiems...
 

Piešimo pamokos patiems mažiausiesiems


2009 09 29 | Šaltinis: Jupiterimages nuotr.
 

Piešimo pamokos patiems mažiausiesiems

Sakoma, kad vaiko negalima mokyti piešti. Ir vis dėlto stebėti ir šiek tiek vadovauti jo pirmosioms piešimo pamokoms būtina.

 

Nesąmoningai pabraukyti rašikliu po lapą gali jau vos metukų sulaukęs kūdikis. Tuo tarpu sąmoningų piešimo pamokėlių metas ateina mažyliu sulaukus 1,5-2 metų. Tad jei norite savo atžalą kuo anksčiau supažindinti su meno paslaptimis ir kūrybiniu polėkiu – svarbu žinoti, nuo ko pradėti. Be to, būtina atsižvelgti į vaiko raidos ypatumus bei motorinius gebėjimus.

 

Pirmuosius keletą mėnesių piešimo pamokų užduotis – išugdyti natūralius piešiamuosius judesius. Tik kai ranka sutvirtės, mažylis galės patogiai joje laikyti pieštuką, sąmoningai atkartoti anksčiau darytus judesius, bus galima pasirūpinti ir vaizduojamaisiais objektais.

 

Atspaudai. Būtent nuo jų rekomenduojama pradėti piešimą teptuku ir dažais. Į dažus pamirkytas teptukas prispaudžiamas prie lapo, kad gautųsi atspaudas – taip ant lapo gali išsiskleisti lapelis, liepsnelė, snaigė, gėlytė ir pan.

 

Kad procesas lavintų ne tik piešimo judesius, bet ir vaiko kalbą, fantaziją bei mąstymą – būtinai pakomentuokite jo piešinius, pamokykite piešinėlius sieti su jūsų aplinkoje esančiais objektais. Pavyzdžiui, jūs nupiešiate ant popieriaus apskritimą („lėkštė“), o mažylis teptuku pritaškuoja jį „uogų“. Taip galima numarginti picą, lėlės suknelę, medžio lapelius.

 

Užduotis bus dar įdomesnė kai vaikui leisite teptuku marginti jau iškirptas formas: uždegti šviesių dažų langelius ant namelio, iškirpto iš tamsaus popieriaus, ar sudėlioti juodus taškelius ant raudonos boružėlės.

 

Linijos. Išmokus teptuku dėlioti atspaudus – metas linijoms. Tai – šalikėliai, takeliai, pieštukai, smilgos ir kt.

 

Kai tiesios linijos bus nesunkiai įveiktos – ateis metas banguotoms. Kas tai? Jūra, upeliukas, dūmai iš kamino. Tai, ką vaikas yra matęs, ką galite jam priminti, parodyti.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vaikai tėvams dažnai užduoda begalę klausimų. Pasak fizikos mokytojos Rigondos Skorulskienės, šiandien jau nesvarbu, jei tėvai...

Mūsų pasaulis yra kupinas įdomubių, kurios žavi tiek mus, tiek ir mūsų mažylius. Parinkome šiek tiek įdomių, nesudėtingų faktų,...

Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdyta mokytojų apklausa atskleidė, kad 82 procentai jų socialinį tinklą „Facebook“ per savaitę...

Jungtinėse Amerikos Valstijose „Pearson“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 15-19 metų šios šalies moksleiviai,...

Rašyti komentarą

 
anonimas
2013-06-13 11:57:05
normalu ir viskas
INA
2011-03-13 16:07:27
jujo9eoirifotur
BRIGITA
2011-02-01 17:18:29
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (277)
PATRIKAS