Vaikai > Ugdymas > Būreliai –...
 

Būreliai – efektyviausias vaiko ugdymas


2009 09 28 | Autorius: V. Kokšta, Vijolina
 

Būreliai – efektyviausias vaiko ugdymas

Žmogus ateina į šį pasaulį, kaip tuščias baltas lapas... Ką jame įrašysime, didele dalimi priklauso nuo mūsų - suaugusiųjų.
Vaiko, o ir paauglio ugdymas - tai ne tiek jo mokymas (žinių suteikimas) įprastu mums būdu, kiek auklėjimas, mokymas nuolat keistis ir tobulėti. Taigi, lavinanti veikla yra labai svarbi, naudinga ir reikalinga. Tiek sveiko ir gražaus kūno formavimui, tiek intelekto ugdymui. Užsiėmimas, kuriame vaikas ar jaunuolis gali save realizuoti, kaip tik ir skatina visapusišką asmenybės ugdymą ir augimą.
 

Ugdymas, beje, yra vienas efektyviausių bendravimo būdų, suteikiančių supratimą, jei bus naudingai ir tinkamai taikomas. O tai, ką supratome, nebeįmanoma pamiršti. Belieka prisiminti seną kiniečių patarlę: „Ir tūstančio mylių kelias prasideda nuo pirmojo žingsnio“ ...
Anot kultūros centro „Vijolina“ neformalaus ugdymo pedagogų, mokykla žmonėms suteikia akademinių žinių, tačiau to nepakanka, kad vaikas išaugtų visaaverte asmenybe. Popamokinio ir ikimokyklinio ugdymo veiklos būreliuose jie įžvelgia tik privalumus.
 

Laikas, nuo kada leisti vaikus į būrelius, specialistų teigimu, labai individualus reikalas. Estetinio lavinimo mokyklą galima pradėti lankyti jau nuo 1,5 metų. Aikido, baleto, dailiojo čiuožimo arba kitos sporto šakos, kuriose siekiama rezultatų, vaikučiai gali pradėti lankyti jau nuo 4–5 metų. Dailės, teatro, psichologinio ugdymo, kūrybos, literatūros, šachmatų būrelius gali lankyti ir vyresnio amžiaus vaikai.
 

Jei vaikas nelanko jokios ikimokyklinio ugdymo įstaigos, mamai atstoti patyrusį pedagogą – labai sunku. Nepamirškite, kad nepakanka būti šalia, tarkim, žiūrint televizorių. Kartu su vaiku leidžiamas laikas turi būti kokybiškas. Lankant kultūros centro „Vijolina“ „Smalsiuko“, „Pelėdžiuko“, „Kodėlčiuko“ ar „Linksmučio“ užsiėmimus vaikai ne tik tobulėja vaikus mylinčių profesionalų prižiūrimi, bet ir jų tėveliai bei auklės gauna patyrusio psichologo tikslines konsultacijas – kas būtent to amžiaus vaikui yra būdinga, kokios didžiausios mažo žmogaus problemos ir kaip jam reikėtų padėti jas spręsti.
 

Mokyklinio amžiaus vaikams ypač svarbu atrasti, o atradus – išreikšti save. Todėl dažniausiai popamokinę veiklą jie renkasi tikslingai. Daugelis iš jų gali rasti užsiėmimą pagal pomėgius kultūros centro „Vijolina“ būreliuose. Reikia paminėti, jog vaikams ypač svarbus tėvų palaikymas, antraip jie greitai praranda motyvaciją.
 

Nėra vaikų, kurie niekuo nesidomėtų. Tiesiog vieniems patinka darbas grupėse, kiti yra individualistai. Pastarieji nepritaps futbolo komandoje, o pripratusiųjų prie žmonių neuždarysite patalpoje prie molberto. Tačiau už viską svarbiausia – tėvai. Jei jie kažkuo domisi – domėsis ir vaikas.
 

Nežinantiesiems, kokį būrelį pasirinkti, Kultūros centro „Vijolina“ darbuotojai padeda apsispręsti. Susitikę su vaikais ir jų tėvais būrelių vadovai aptaria, ką labiausiai tiktų lankyti, patikrina vaiko duomenis – įvertina jo gebėjimus ir sveikatos būklę.
 

Renkant vaikui būrelį, svarbiausia atsižvelgti į jo amžių ir gabumus ir jokiu būdu nebandyti popamokine ar ikimokykline veikla keisti vaiko prigimties. Šokiu, daile, teatru ir muzika mes ugdome vaikus, bet nebandome paversti jų kitais žmonėmis.

 

www.vijolina.lt

 


Gairės:  Vijolina Smalsiuko
 
Taip pat skaitykite
Vaikai tėvams dažnai užduoda begalę klausimų. Pasak fizikos mokytojos Rigondos Skorulskienės, šiandien jau nesvarbu, jei tėvai...

Mūsų pasaulis yra kupinas įdomubių, kurios žavi tiek mus, tiek ir mūsų mažylius. Parinkome šiek tiek įdomių, nesudėtingų faktų,...

Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdyta mokytojų apklausa atskleidė, kad 82 procentai jų socialinį tinklą „Facebook“ per savaitę...

Jungtinėse Amerikos Valstijose „Pearson“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 15-19 metų šios šalies moksleiviai,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (280)
Artūras