Nėštumas > Planavimas > Kaip pastoti? Liaudiški...
 

Kaip pastoti? Liaudiški patarimai


 

Kaip pastoti? Liaudiški patarimai

Vaiko gimimas – neabejotinas stebuklas, kurį trokšta patirti beveik visos moterys. Tačiau kartais motinystės džiaugsmų tenka laukti pernelyg ilgai, tad širdin įsiskverbia nerimas: kas ne taip? kas kaltas? ką daryti?

 

Priežasčių, dėl ko nepavyksta pastoti, gali būti įvairių, nuo vidaus organų ir sistemų patologijos iki nepalankaus laiko pastojimui, patiriamo streso. Be abejo, tiksliai nustatyti priežastį ir skirti atitinkamą gydymą gali tik gydytojas, tačiau kartais praverčia ir paprasčiausios liaudiškos priemonės, kuriomis kadaise naudodavosi dar mūsų promočiutės.

 

Gydymasis žolelėmis visada buvo efektyvi natūrali priemonė, priimtinesnė už cheminiu pagrindu pagamintus vaistinius preparatus. Tačiau jas vartojant būtina kruopščiai laikytis rekomendacijų, paisyti režimo ir dozavimo.

 

Vitaminas E. Šis vitaminas – puikus lytinės funkcijos stimuliatorius tiek vyrams, tiek moterims, aktyvinantis kiaušidžių veiklą. Gausiausiais jo šaltiniais laikomi rožės žiedlapiai (galima pasigaminti ir reguliariai gerti rožių vandens), taip pat šaltalankis (galima gerti šaltalankio uogų sultis, aliejų, valgyti šviežių uogų), moliūgo minkštimas. Beje, moliūguose gausu ir įvairių kitų vitaminų bei mikroelementų, papildančių maistingųjų medžiagų atsargas organizme. Jau pastojus ir netgi pagimdžius taip pat rekomenduojama į savo valgiaraštį įtraukti moliūgo – manoma, kad jis mažina nėštumo toksikozės riziką, o vėliau skatina maitinančios motinos pieno gamybą.

 

Paprastoji takažolė. Dar viena puiki priemonė trokštančioms pastoti – paprastoji takažolė. Ji teigiamai veikia gimdos ir kiaušidžių funkcijas, sudaro palankias sąlygas pastojimui. Ją galima vartoti kaip arbatą: užplikykite 1 arbatinį šaukštelį džiovintos takažolės 1 litru verdančio vandens. Labiau koncentruotas nuoviras – 2 šaukštai takažolės ir 2 stiklinės verdančio vandens. Užplikius laikoma 4 valandas, tada nukošiama, atšaldoma ir geriama 4 kartus per dieną prieš valgį po pusę stiklinės.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

Gairės:  Senovės Egipte
 
Taip pat skaitykite
Vaikutį planuojančios poros neretai susiduria su skaudžia realybe - retam pavyksta pastoti taip greitai, kaip norėtųsi. Medikai ramina, kad...

Tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje poros vis dažniau susiduria su sunkumais siekiant susilaukti vaikų. Tam įtakos turi daugybė veiksnių: genai,...

Poros, kurios jau praėjo sėkmingą pagalbinio apvaisinimo kelią, galės raštišku sprendimu leisti „įsivaikinti“...

Valstybė jau yra pasiruošusi sudaryti sąlygas teikti svarbiausias pagalbinio apvaisinimo paslaugas vaikų susilaukti norinčioms, bet...

Rašyti komentarą

 
Evelina
2016-02-09 20:33:45
Sveiki, Esu Evelina Sabaitytė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sveikatos psichologijos specialybės IV kurso studentė. Rengiu baigiamajį darbą ir atlieku kokybinį tyrimą, kurio tikslas – atskleisti kūdikio susilaukti negalinčių vyrų ir moterų patyrimo ypatumus. Tokių duomenų Lietuvoje praktiškai nėra, todėl labai tikiuosi, kad šis darbas padės pagalbą teikiantiems specialistams net tik geriau suprasti kūdikio negalinčių susilaukti porų sunkumus bei išgyvenimus, bet ir paskatins teikiamą pagalbą labiau pritaikyti šią problemą sprendžiančių žmonių poreikiams. Neabejoju, kad kalbėti apie tai labai sudėtinga ir ne kiekvienas galėtų tam pasiryžti. Tačiau tik dalindamiesi savo išgyvenimais ir unikalia patirtimi mes galime geriau suprasti vieni kitus ir sužinoti apie sunkumus, kuriuos įprastai stengiamės nuslėpti. Manau, kad su poromis dirbantiems specialistams ypatingai svarbus individualus žmogaus partyrimas, nes tik supratus jį ir atskleidus, ko iš tiesų teikiant pagalbą labiausiai trūksta, galima padėti poroms kiek įmanoma lengviau šį sunkumą įveikti. Todėl jeigu Jūs susidūrėte su šia problema (t.y. gyvenate su partneriu neturite vaikų ir nepavyksta susilaukti kūdikio daugiau nei 1 metus), kviečiu dalyvauti psichologiniame tyrime ir susitikti individualiam pokalbiui. Mūsų pokalbis truktų apie 1 val., jo metu detaliau papasakočiau apie atliekamą tyrimą, konfidencialumo sąlygas ir Jūsų teisę spęsti kiek ir kaip šiame tyrime dalyvauti. Gerbsiu bet kokį Jūsų sprendimą ir būsiu labai dėkinga, jei sutiksite bendradarbiauti. Tyrimo metu kiek įmanydama stengsiuosi būti atidi ir supratinga Jūsų išgyvenimams bei užtikrinti saugią ir ramią aplinką pokalbio metu. Taip pat pažadu užtikrinti Jūsų anonimiškumą ir gautos informacijos konfidencialumą, o gautus tyrimo duomenis naudoti tik tik studijų ir mokslo tikslais. Jei susidomėjote, turite daugiau klausimų arba pažįstate žmonių, kurie sutiktų prisidėti prie šio tyrimo, kreipkitės į mane tel. nr. +37068297366 arba elektroniniu paštu [email protected] Evelinas Sabaitytė, Sveikatos psichologijos studijų programos IV kurso studentė. Tyrimas atliekamas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sveikatos psichologijos katedroje, darbo vadovė – profesorė Nida Žemaitienė.
Milda
2015-05-19 20:17:37
Ovuliacijos testai - puikios priemones, padesiancios pastoti: http://gandrolabs.lt/ovuliacijos-testai/
Vitoldas
2015-03-30 16:46:21
Jums gali padėti bioenergetikas.Skambinti 861137491
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (176)
algirdas