Vaikai > Ugdymas > Vaiko ugdymas ruošos darbais
 

Vaiko ugdymas ruošos darbais


2009 09 23 | Autorius: V. Kokšta, Vijolina
 

Vaiko ugdymas ruošos darbais

Jaunoms mamoms dažnai iškyla klausimas, kuo užimti vaiką, dirbant namų ruošos darbus?

Iš esmės viskas labai paprasta – reikia leisti jam daryti tą patį.

 

Na, pavyzdžiui:

1. Tvarka spintoje.
Po skalbimo reikia sudėti į spintą vaiko rūbelius. Šio užsiėmimo metu galima:
- Papasakoti vaikui, kaip kokie rūbai vadinasi, paprašyti paduoti „raudoną megztuką“ arba „mėlynas kelnaites“, tuo pat metu mokantis ir kartojant spalvas.
- Parodyti mažyliui, kaip reikia sudėti nosinaites.
- Kartu sudėlioti poromis kojines, tuo pat metu parodant vaikui vieną kojinę, paprašyti surasti tokią pat antrą.
- Ir t.t.

 

2. Indų plovimas.
Mama plauna indus, vaikas stovi šalia ant kėdės ir padeda mamai. Jam tai labai patiks!

 

3. Grindų plovimas.
Plauname grindis: duodame vaikui švarų skudurą ir paprašome išplauti jau švarų grindų plotą. Nepraeis nei penki metai ir turėsite aukštos kvalifikacijos grindų plovimo meistrą!

 

4. Gėlių laistymas.
Vaikui labai patiks šis užsėmimas, jei parūpinsite jam vaikišką laistytuvą. Ir, svarbiausia, Jūs niekada nepamiršite palaistyti visų namie esančių gėlių – mažasis pagalbininkas Jums tikrai apie tai primins.

 

5. Maisto gaminimas.
Gaminimo metu galima paprašyti mažylio nulupti kiaušinius, virtas neluptas daržoves. Arba duoti puodą, žaislines daržoves, vaisius ir parašyti išvirti sriubą ir kompotą.
Kad vaikas ilgam turėtų užsiėmimą, galima duoti jam pažaisti su grūdais. Ant kėdės padėti padėklą, įpilti į dubenėlį kokių nors grūdų, šalia pastatyti lėkštelę, plastikines stiklinaites, formas ledams ir pan. ir duoti šaukštelį. Vaikas labai išradingai su visu tuo žaidžia, perpila iš vieno indo į kitą, maitina lėles ir t.t.

 

6. Tvarka žaislų pasaulyje.
Nereikia nei sakyti, kad tvarkant žaislus vaikas šiame procese tikrai su malonumu ir aktyviai dalyvauja.
Žaislus, kuriuos reikėtų nuprausti (kuriuos galima mirkyti), reikia tiesiog kartu pasiimti vakare einant maudynių. Taip kad, visai nebūtina turėti daug žaislų, skirtų būtent voniai. Joje galima žaisti įprastais plastmasiniais, guminiais, pvz., vaikiškais indais, barškučiais, žvėrelių figūromis, minkštais žaislais (juos taip pat reikia retkarčiais skalbti), lėlėmis, piramidėmis, konstruktoriais ir pan.


 

Štai taip, visai nesudėtingais ir nieko nekainuojančiais instrumentais įpratinsite vaiką prie tvarkos, įsigysite gerą pagalbininką ir nejučia išugdysite jam labai realiame gyvenime praversiančius įgūdžius.

 

 

 

 

 


 
Taip pat skaitykite
Vaikai tėvams dažnai užduoda begalę klausimų. Pasak fizikos mokytojos Rigondos Skorulskienės, šiandien jau nesvarbu, jei tėvai...

Mūsų pasaulis yra kupinas įdomubių, kurios žavi tiek mus, tiek ir mūsų mažylius. Parinkome šiek tiek įdomių, nesudėtingų faktų,...

Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdyta mokytojų apklausa atskleidė, kad 82 procentai jų socialinį tinklą „Facebook“ per savaitę...

Jungtinėse Amerikos Valstijose „Pearson“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 15-19 metų šios šalies moksleiviai,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (183)