Sveikata > Nėščiosios sveikata > Kofeinas nėštumo ir...
 

Kofeinas nėštumo ir žindymo metu


 

Kofeinas nėštumo ir žindymo metu

Daugumai suaugusiųjų pagrindinis kofeino šaltinis – kava. Tačiau kofeino esama ir daugelyje kitų maisto produktų, gėrimų ir net vaistinių preparatų.

 

Nesaugus, kol tiksliai neįrodyta kitaip

 

Ar saugu vartoti kofeiną nėštumo metu? Dauguma ekspertų sutinka, kad nedidelis jo kiekis (pavyzdžiui, 1-2 nedideli puodeliai kavos) nėštumo metu visiškai saugu. Tačiau daug kofeino jau gali pakenkti.

 

Buvo atlikti tyrimai, kurių rezultatai liudija, jog didelis kofeino kiekis (3 ir daugiau puodelių kavos) gali padidinti persileidimo riziką ar išprovokuoti mažo svorio kūdikio gimimą. Tiesa, įrodymų, kad minėtos komplikacijos buvo sukeltos būtent per didelio kofeino kiekio, mokslininkai taip pat neturi. Tačiau ekspertai rekomenduoja nėščioms moterims vis dėlto sumažinti kofeino suvartojimą nėštumo metu, kol mokslas nesurinks daugiau įrodymų, ar šią medžiagą galima pasmerkti, ar išteisinti.

 

Kofeino šaltiniai

 

Populiariausi maisto produktai, kuriuose gausu kofeino:

 

• Kava,


• Arbata,


• Dauguma energijos gėrimų,


• Šokoladas,


• Kavos skonio produktai – pvz. ledai, jogurtai, pyragėliai,


• Šokoladinis sirupas,


• Kakava.

 

Kofeino kiekis šiuose produktuose svyruoja, tam įtakos turi ir jų paruošimo būdas, ir netgi tai, kokios rūšies kavos pupelės ar arbatos lapai naudoti. Pavyzdžiui, plikomoje kavoje kofeino daugiausia. O šokolade jo gana mažai.

 

Vaistai, kuriuose yra kofeino:

 

• Kai kurie nuskausminamieji vaistai,


• Kai kurie preparatai nuo migrenos,


• Kai kurie preparatai nuo peršalimo.

 

Sudėtyje esantis kofeinas turi būti nurodytas ant vaisto pakuotės.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Daugeliui atrodo, kad toksikozė – vienas iš akivaizdžiausių nėštumo požymių. Žinoma, jausmas ne pats maloniausias...

Pirmosios kūdikio nuotraukos, atliktos ultragarso tyrimo metu, dar iki vaikelio gimimo apkeliauja visus šeimos narius bei artimuosius....

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai kartu su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Jungtinių Amerikos Valstijų Ligų...

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje listeriozė yra retai registruojama užkrečiamoji liga. 2012-2016 metais Lietuvoje...

Rašyti komentarą

 
ilganose
2010-05-28 21:41:39
noredama pastoti geriau nerealu kieki kofeino per diena, espresso kavos ir juodos arbatos, ir net red bull'iai ejo i trasa, o pastot uzteko vieno nesaugaus kartelio ir uzkibau... tai dabar zinok kas teisus ar jie kurie sako kad kofeinas trugdo pastoti ar jeigu stosi tai ir pastosi.... ?????
lauraergo
2009-10-08 18:43:15
geraiau kava nėįtumo metu ir geriu žinsdydam, tik po vieną puodelį per dieną
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (196)
Livija