Vaikai > Vaiko priežiūra > Naktys be sauskelnių: kaip...
 

Naktys be sauskelnių: kaip priprasti?


2009 09 09 | Autorius: Laura Barzdaitienė
 

Naktys be sauskelnių: kaip priprasti?

Jūsų 2-3 metų mažylis jau puikiai atlieka gamtinius reikalus ant puoduko ar netgi tualete, tačiau naktis – vis dar sauskelnių metas? Kartkartėmis pasišlapinti naktį (keletą kartų per savaitę) tokio amžiaus vaikams – normalu. Išmiegoti sausam visą naktį vaikui turėtų pavykti prabėgus maždaug pusmečiui nuo to laiko, kai visiškai atsisakėte sauskelnių dienomis.

 

Šis laikas jau praėjo, o naktys vis dar šlapios? Gali būti, kad jūsų vaiko šlapimo pūslė yra maža arba jis dar neišmoko prabusti pajutęs, kad nori šlapintis, ir ši problema vis dėlto turėtų dingti jam ūgtelėjus.

 

Nuo ko pradėti?

 

Visų pirma – imkite ir pasiryžkite. Jei jau visą savaitę mažylis prabunda visiškai tuščiomis sauskelnėmis, drąsiai jų atsisakykite – veikiausiai jis jau ir taip pasiruošęs apsieiti be jų. O jei sauskelnės vis dar sušlampa, nors jūs manote, kad atėjo metas jų atsisakyti – teks pradėti naujo įgūdžio ugdymą. Pirmosios naktys be sauskelnių paprastai būna rimtesnis iššūkis tėvams, nei pačiam vaikui.

 

Visų pirma pasistenkite nesijaudinti ir pernelyg nesureikšminti naktinių sušlapimų. Juolab negėdinkite, nebauginkite vaiko. Išmiegoti sausam – tai su laiku išsiugdomas gebėjimas, tik vieniems vaikams šis ugdymas užtrunka ilgiau nei kitiems.

 

Belaukdama, kol vaikas išaugs naktinio šlapinimosi į lovą amžių, pasirūpinkite jo patogumais. Apklokite čiužinį plastikine plėvele ar paklodėle, kad šlapimas nesigertų į čiužinio vidų. Vaikui nakčiai maukite natūralaus pluošto, gerai drėgmę sugeriančias kelnaites ir paraginkite kuo greičiau pabusti bei pažadinti jus jei pajus jog sušlapo.

 

Nepaisant to, kad naktis, vaikui pasišlapinus kuo greičiau pakeiskite ir jo paklodę (turėkite netoli lovos pasidėjus atsarginį patalynės komplektą), ir pižamą, kad šlapimas ir drėgmė nedirgintų jautrios odos bei vaikas išsiugdytų jausmą, jog miegoti jaučiant drėgmę – didelis diskomfortas.

 

Priprantama ne iš karto…

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
Ingish
2010-01-19 14:51:59
Ateis laikas ir atsises tiek ant puodo tiek i lova nesislapins.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (176)
Muna