Nėštumas > Po gimdymo > Seksas po gimdymo
 

Seksas po gimdymo


2009 09 04 | Šaltinis: Sunhome.ru, Jupiterimages nuotr.
 

Seksas po gimdymo

Ką gi, viskas praeity – gimdymo baimė, nuogąstavimai. Jūs grįžote namo su pačiu nuostabiausiu kūdikiu ir pagaliau ima nusistovėti tam tikras gyvenimo ritmas. Naujai iškepti mama ir tėtis prisitaiko prie sauskelnių ir čiulptukų bei naujo dienos (ir nakties!) režimo. Išrašant iš gimdymo namų gydytojas paprastai įspėja: lytinis gyvenimas – ne anksčiau kaip po mėnesio.

Kodėl reikia pertraukos?

Ši pertrauka reikalinga todėl, kad kurį laiką po gimdymo išlieka padidėjusi rizika moteriai lytinio akto metu pasigauti kokią nors infekciją. Gimdymo takai dar atviri, tad infekcija gali vystytis labai greitai, kilti aukštyn ir apimti gimdą. Be to, gimda dar turi sugrįžti prie savo įprasto dydžio, reikia laiko kad užsivertų gimdos kaklelis ir imtų gamintis gimdos kaklelio gleivės. Taip pat turi užgyti įtrūkimai ir žaizdelės. Tik po to galima prisiminti savo miegamojo malonumus.

Beje, dauguma moterų pogimdyminiu periodu pastebi, jog lytiškai susijaudinti joms tapo gerokai sunkiau arba apskritai dingo libido. Nesibaiminkite, tai nėra nenormalu. Laikinas seksualinių poreikių sumažėjimas šiuo periodu būdingas daugeliui. Po gimdymo ar operacijos nuovargis jaučiamas dar ilgai, be to, kamuoja baimė: o jei kas nors vėl įplyš (pvz. tarpvietės siūlė), arba jei ir vėl pastosiu?

Iš tikrųjų situacija nėra tokia dramatiška. Hormonų lygis palengva normalizuojasi ir lytinis potraukis taip pat sugrįš. Tai, kaip greitai moteris ir vėl ims domėtis lytiniu gyvenimu, priklauso ne tik nuo jos, bet ir nuo jos vyro. Tiesa, prieš grįžtant prie įprasto gyvenimo reikėtų apsilankyti pas gydytoją ir pasitikrinti sveikatos būklę, ar organizmas sklandžiai atsistatinėja po gimdymo.

Sąlygos geram seksui

Jei manote, kad lytinį gyvenimą po gimdymo galite pradėti anksčiau, gydytojas būtinai turėtų patikrinti, ar užgijo gimdos kaklelis ir liovėsi tekėję išskyros. Juk dar šiek tiek susilaikyti nuo sekso vis dėlto paprasčiau, nei lytinių santykių metu kęsti skausmą ar paskui gydytis dėl to kilusias sveikatos problemas.

O kad seksas po gimdymo būtų sklandus, štai keletas rekomendacijų:

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Natūralu, kad susilaukusios mažylio mamaytės greitai išvargsta - kūnas dar nespėja atsigauti po gimdymo, o jau tenka stačia galva...

Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų....

Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti...

Savaitgalį neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ surengtoje šeimų šventėje...

Rašyti komentarą

 
Pritariu
2010-07-30 21:47:15
Juk nebūtinai pats "reikalingiausias ir svarbiausias" yra vaginalinis seksas :)
nesuprantu problemos(nuolat keliamos)
2010-03-04 20:42:10
as sekso ir siaip kartais tirsiog nenoriu (lytinio akto), ir mes puikiausiai randam iseiti, nes seksas nebutinai turi buti lytinis aktas, ar ne. o vyrams net dar labiau patinka, ir pas jokias kitas neina...:) visa menesi ar du vyras kuo puikiausiai gali megautis masazais, glostymais ir kitais budais. su moterim tas pats, nei skausmu, nei problemu. hmmm matyt neturit jus zmones tikru problemu:)
Greta
2009-09-05 12:00:49
Na as po dukrytes gimimo pirma karta pasimylejau po 3sav. Seip ir anksciau buciau norejusi, nes potraukis visai nebuvo dinges, na gal tik kokiai savaitei. Vyras bijojo labiau uz mane, bet viskas vyko sklandziai. Ir nuo pat pirmo karto patyriau malonuma. :)
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (157)
Deividas