Vaikai > Mityba > Košių reitingas:...
 

Košių reitingas: sveikiausios ir prasčiausios


2009 08 28 | Šaltinis: Kazok.net, Jupiterimages nuotr.
 

Košių reitingas: sveikiausios ir prasčiausios

Košės – neatsiejama vaikų valgiaraščio dalis. Ir vis dėlto vienos košės yra gerokai maistingesnės už kitas. Kodėl?

 

Kodėl košės – ne idealios?

 

Košėse gausu B grupės vitamino, magnio, kalio, cinko, seleno. Visa tai – maistingos ir organizmui itin reikalingos medžiagos. Grikių, avižinių dribsnių, miežių košėse gausu ląstelienos, ji saugo nuo vidurių užkietėjimo. Košėse tik vidutiniškai daug baltymų, išimtis – tik grikių košė. Šiose kruopose randamas tiesiog idealus nepakeičiamųjų aminorūgščių rinkinys.

 

Tačiau daugiausia košėse yra krakmolo, kurį galima vadinti visų kruopų Achilo kulnu. Apie 70-85 proc. košės sudaryta iš krakmolo, virškinamajame trakte virstančio saldžia gliukoze. Beveik visa ji absorbuojama į kraują. Ir kuo lengviau iš produkto pasisavinama gliukozė, tuo žalingesniu laikomas pats produktas: jis labiau didina cukraus kiekį kraujyje, spartina riebalų kaupimąsi. Taigi galiausiai košės gali sukelti netgi nutukimą ir cukrinį diabetą.

 

Grupuojant produktus pagal tai, kaip jie kelia cukraus kiekį kraujyje, medikai sukūrė specialų rodiklį – glikeminį indeksą (GI).

 

Pats žalingiausias produktas – gliukozės sirupas, jo GI – 100. Visi maisto produktai, priklausomai nuo GI, skirstomi į 3 grupes: kenksmingųjų produktų GI – per 70, juos vartoti reikėtų kaip galima rečiau. Šie produktai itin greitai pakelia cukraus lygį kraujyje. Vidutiniu GI laikomas indeksas nuo 56 iki 69, o gerųjų produktų GI – mažesnis nei 55.

 

Net ir pačios geriausios košės, kaip avižiniai dribsniai, grikiai, ilgagrūdžiai ryžiai – yra iš esmės ties riba tarp naudingų ir tik vidutiniškai naudingų organizmui produktų. O tai reiškia, kad jomis piktnaudžiauti neverta.

 

Manų košė nėra sveika

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Medikai sutinka, kad mūsų sveikata ir gera savijauta net 50% priklauso nuo gyvenimo stiliaus ir mitybos, tad labai svarbu vaikučiams įdiegti...

Transriebalai kiekvieno sveikatai kelia didelį pavojų, tačiau būtent vaikus, kurių suvokimas apie sveiką gyvenseną dar tik formuojasi,...

Dešrelės, mieliniai ir miltiniai blynai, kotletai su riebiais padažais, bulvytės fri ir bulviniai patiekalai su padažais, batonas su...

Dažnai galime išgirsti nuomonę, kad mokyklų valgyklose vaikai maitinasi gana prastai, o patiekiamas valgis nepakankamai sveikas ir...

Rašyti komentarą

 
spigliuke
2009-09-01 16:49:02
Butent ,juk vaikui mesa labai reikalimga
Ieva
2009-08-31 00:34:06
Nusišnekėjai visai ne į temą. Ką turi bendro motinos pienas ir košės? negi siūlai iki pilnametystės vaikus vien motinos pienu maitinti užuot davus košės, mėsos ir daržovių???
nicifora
2009-08-30 12:30:29
.Pats tinkamiausias maistas kudykiams yra motinos pienas,yra viena salyga:reikia,kad motina sveikai maitintusi.Gamtoje viskas tobula.Zmogaus kuryba lyginama su gamtos,bet laimi gamta.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (262)
Ugne