Vaikai > Laisvalaikis > "Raganiukės teatras"...
 

"Raganiukės teatras" kviečia į naująjį sezoną


2009 08 27 | Autorius: Raganiukės teatras
 

"Raganiukės teatras" kviečia į naująjį sezoną

Kiekvienas vaikas yra nepakartojama kūrybinė dirbtuvė su neapibrėžiama fantazija, kuriam augant ji po truputį darosi vis panašesnė į realybę. Teatras – nuostabi šalis, kurioje įmanoma viskas, todėl jis svarbus tampa nuo pat mažų dienų. Mažajam teatro lankytojui įsodinamas meilės menui grūdas. Pamilęs teatrą vaikas pradeda greičiau suvokti aplinką, plečia vaizduotę, tobulėja tiek dvasiškai, tiek psichologiškai.
 

Atšventęs 10 metų jubiliejų „Raganiukės teatras“ tęsia tryliktą sezoną, su daugiau nei 20 spektaklių ir 3 premjeromis. Tai didžiausias vaikiškų spektaklių repertuarą turintis teatras Lietuvoje. Nors „Raganiukės teatras“ įsikūręs ne pačiame miesto centre, jį lanko entuziastingi žiūrovai. Teatras turi dvi sales ir jaukų bei vaikystės atspalviais išdažytą holą. Visas teatro erdves puošia vaikystės simboliai, tokie kaip mediniai arkliukai, išpaišyti stalai bei kėdės, įvairiausi žaislai, vaikų piešiniai bei daugelis kitos atributikos. Prieš kiekvieną spektaklį žiūrovams siūloma atvykti anksčiau, nes tėveliai neturintys laiko atveda vaikučius, kuriems yra skaitomos pasakos, supažindinama su vaidinimo turiniu, herojais.


Baigus švęsti jubiliejų naujasis „Raganiukės teatro“ sezonas pasipildo trimis spektakliais. Visų pirma patiems mažiausiems nuo spalio mėnesio ruošiama staigmena pagal originalią Indrės Stonytės pjesę „Skraidantys meškinai“. „Ilgą laiką dirbdami vaikų teatro srityje pastebėjome tendenciją, kad patiems mažiausiems teatro žiūrovams yra didelis trūkumas vaidinimų, todėl stengiamės repertuarą pildyti mažiesiems skirtais spektakliais tokiais kaip „Katinėlis ir gaidelis“, „Drąsioji pupulė“ ir dabar naujuoju „Skraidantys meškinai“, – sako teatro meno vadovė Rita Urbonavičiūtė. Spektaklis „Skraidantys meškinai“ tai drąsaus skraidančio meškiuko Medojaus ir jo sesutės Medutės kelionė po Meškinų planetą, kurioje jie leidžiasi į nuotykius ieškodami dingusių meškučių tėvų ir siekdami juos išvaduoti iš milžinės Širšės Žiržės nagų.


Antroji premjera yra šokio spektaklis pastatytas pagal Jurgos Ivanauskaitės stebuklingą pasaką „Spanguolė“.


Ir tečioji premjera yra spektaklis pastatytas pagal Franką Braumą („Ozo šalis“) „Kalėdų senelio pagrobimas“.


Teatras pristatys originalų juodos spalvos spektaklį „Vaiduokliukas“ pagal M. Aranego knygą „Norėčiau būti...vaiduokliu“. Jis skirtas smalsiems berniukams ir mergaitėms, kuriems rūpi išsiaiškinti, kas patamsėje girgždina duris arba švilpauja kamine. Atidengus paslapties šydą žiūrovai sužinos, kur gyvena, ką mėgsta ir kaip rengiasi šios vaiduokliškos būtybės. Pirmą kartą vaikai galės pamatyti kitokį, nei įprasta, spektaklį – ne tik siužetu, bet ir pateikimu. Šiame vaidinime juoda spalva turi penkis atspalvius su neįtikėtinomis iš popieriaus padarytomis figūrėlėmis, kurios žaidžia šviesos kontrastais tamsoje. Dar niekada nematytos personažų figūrėlės ir jų plastika apšviesta magiška tamsoje švytinčia šviesa


A. Liobutė - spektaklis „Elenytė ir kiškis Brolis narsuolis“. Šis kūrinys priklauso XX amžiaus lietuvių dramaturgijos aukso fonfo lobynui, kuris atitinka pasaulio lygio kanonus. Šis Meno pažinimo požiūriu tai labai vertingas spektaklis vaikams, nes šio spektaklio dailininkas yra Stasys Eidrigevičius, vienas žymiausių pasaulio dailininkų gavęs daug apdovanojimų. Jo pateikiami darbai yra labai originalūs, kurie žiūrovams praplečia teatro sampratą, palieka neapsakomus įspūdžius.


Drąsus teatro žingsnis pristatant pagal Oskaro Vaildos „Infantės gimtadienis“ pasaką pastatytą spektaklį „Princesė ir nykštukas“. Autorių lydi mistinis šleifas, tačiau teatro kūrėjai jame įžvelgia atvirumą ir nuoširdumą. Spektaklyje su vaikais šnekamasi apie šiuolaikines vertybes, atsispindinčias vidinio ir išorinio grožio kovose. Spektaklyje žiūrovų laukia daug netikėtumų. Erdvės pasikeitimai, jausmo gilumas ir jo nebuvimas, dviejų skirtingų pasaulių susidūrimas, ispaniško temperamento dvelksmas, „Bravo torro!“ šūksniai koridoje. Netikėta spektaklio pabaiga paliks jausmą, komiški personažai privers nusišypsoti, gerasis Nykštukas panardins į miško ramybę, o gražuolė Infantė paklaidins didinguose rūmuose.


Taip pat šį sezoną bus rodomi spektakliai „Miegančioji gražuolė“, „Katinas ir gaidelis“, „Pinokis“, kurie remiantis praeito sezono duomenimis susilaukė daugiausiai dėmesio. 2010 m. kovo mėnesio pabaigoje mažųjų ir didžiųjų teatro gerbėjų lauks originalus renginys – miuziklas „Šlovė meškinams“, kuris vyks Siemens arenoje.


Vaikų teatras yra gan nauja sfera pasaulyje, o tuo labiau Lietuvoje. Spektaklių kūrėjai bando kuo labiau įsijausti į vaikų ir tėvų poreikius, taip suteikiant abipusę naudą. Mažieji teatro žiūrovai spektakliuose ne tik pramogauja, tačiau gauna ir naudos, nes vaidinimai paremti tiek ugdymo, tiek psichologiniais motyvais. Šį sezoną Raganiukės teatras nesulaukė kultūros ministerijos paramos, nors projektuose buvo numatyti verti dėmesio autoriai, kaip Jurga Ivanauskaitė, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Vytautas Landsbergis ir kt. Europos kontekste kultūros ministerija nesudaro lygių galimybių vaikų teatrams, taip uždarydama nusistovėjusį ratą. Tokiu būdų teatras turi realizuoti idėjas skirdamas daugiau laiko finansinių šaltinių paieškai, taip prarandamas laikas skirtas kūrybai. „Menas turi būti dotuojamas. Kūrybos institucijos misija „gaminti“ kokybišką meną, o ne sukti galvą, kaip išsilaikyti materealiai“ – teigia meno vadovė Rita Urbanavičiūtė.


Nuo pat pirmųjų dienų vaiką supa ištisa kūryba tiek tėvelių vaikams skaitomos knygos, dainuojamos lopšinės, įvairiausi lankomi koncertai, parodos, spektakliai, žiūrima animacija. Taip pat vaikas nuo mažų dienų pats pasidaro savo meno dirbtuves, kuriose egzistuoja visi kūrybos procesai – dainavimas, vaidyba, deklamavimas, piešimas bei kiti veiksniai neatsiejami nuo meninės veiklos. Teatras tai sintetinis menas, kuris jungia 9 meno sritis, kaip šokis, dailė, skulptūra, todėl yra artima vaikui, jį lavina, atveria pasaulio suvokimą. „Vaikas kaip ir teatras gali viską, tačiau pirmasis tai daro minčių lygyje, o antrasis realizuodamas idėjas gyvai. Todėl kiekvieną dieną gyvename teatro nuotaikomis ir džiaugiamės vaikų neišsenkančia vaizduote“ – sako meno vadovė Rita Urbonavičiūtė.
 

 

 

 

 

 

 

 


 
Taip pat skaitykite
Dauguma vaikų žaidimų aikštelių panašios - jose rasime sūpynes, spalvotas karstykles, galbūt nedidelį namelį ar smėlio...

Mamytė Hannah Yarker ir tėtis Kyle Armstrong iš Mančesterio (Anglija) susilaukė nuostabių dukrų. Dailios mergytės tikrai neprimena...

Sportas – ypatingai svarbus sveikos gyvensenos elementas tiek suaugusiųjų, tiek vaikų gyvenime. Vaikystėje formuojasi ir kūnas, ir...

Sophia iš Konektikuto (JAV) yra linksma, miela ir draugiška mergytė, tačiau plati šypsena slepia daugybę sunkių...

Rašyti komentarą

 
vakarė
2009-11-26 13:32:58
raganiukės teatras veža . buvau 2009 metais jis man labai patiko
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (160)
Gabija