Nėštumas > 9 mėnesiai > Nėštukių mankšta: daryk...
 

Nėštukių mankšta: daryk tai saugiai


2014 05 24 | Autorius: Babycenter.com, Jupiterimages nuotr.
 

Nėštukių mankšta: daryk tai saugiai

Mankštintis ar ne nėštumo metu? Jei nėštumo eiga nekomplikuota, mankštos nauda neabejotina. Tačiau būtina tai daryti saugiai ir atsargiai. Tiek toms, kurios aktyviai sportavo iki nėštumo, tiek toms, kurios mankštintis pradėjo tik dabar.

1. Pasikonsultuok su gydytoju

Jei iki nėštumo reguliariai sportavai, o nėštumo eiga sklandi, daugeliu atvejų gali sportuoti kaip ir anksčiau, įvedusi tam tikrus pakeitimus į savo treniruočių programą. Apie savo atliekamus pratimus ar praktikuojamą sporto šaką pakalbėk su nėštumo eigą prižiūrinčiu gydytoju, kad įvertintų galimą riziką ir rekomenduotų, kokių judesių ar pratimų vengti.

Jei iki nėštumo nesi sportavusi, pasirink nėštukių mankštą pradedančiosioms ir pakalbėk su savo gydytoju, į ką turėtum atkreipti dėmesį.

2. Suvartok daugiau kalorijų

Nėštumo metu moteris turėtų per dieną su maistu suvartoti 300-500 kcal daugiau nei iki tol. Ypač jei ji dar ir sportuoja. Taigi pasitikrink, ar tavo valgiaraštis subalansuotas ir tu su maistu gauni visų reikalingų medžiagų.

3. Laikykis atokiau nuo pavojingo sporto

Venk kontaktinių sporto šakų, taip pat tų, kuriose yra galimybė prarasti pusiausvyrą ir kristi, pavyzdžiui, jojimo ar važinėjimo dviračiu. Net jei tavo judesių koordinacija puiki, turėk omeny, jog padidėjęs hormono relaksino kiekis atpalaiduoja raiščius ir sausgysles, taip kūnas ruošiasi artėjančiam gimdymui, o kartu ir padidėja kritimų, traumų tikimybė.

4. Pasirink tinkamus rūbus

Rinkis laisvus, orui pralaidžius rūbus. Eidama sportuoti apsirenk keliais sluoksniais, kad sušilus galėtum nusirengti viršutinį. Pasirūpink tinkama liemenėle, prilaikančia krūtis bei rinkis idealiai tinkančius ir atramą pėdai suteikiančius sportinius batelius. Gali būti, kad nėštumo metu pasikeitė tavo batų dydis ir teks įsigyti naują porą.

5. Apšilk

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Sužinoję, kad į pasaulį pasibels nauja gyvybė tėveliai iškart ima spėlioti kūdikio lytį. Taip buvo visais laikais, tad egzistuoja...

Pastojus pasikeičia ne tik pati besilaukiančioji, bet ir aplinkinių požiūris į ją. Žinoma, tai normalu, juk nėštumas - ypatingas...

Besilaukiančioms moterims yra atliekama įvairių tyrimų, skirtų įvertinti mamos ir kūdikio sveikatai. Vieni jų – tyrimai dėl vaisiaus...

Nėštumo testui parodžius teigiamą rezultatą apima begalinis džiaugsmas, kuriuo tiesiog privalu pasidalinti su brangiausiais žmonėmis...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (280)
Gabriele