Namai > Interjeras > Interjeras, nuvejantis stresą
 

Interjeras, nuvejantis stresą


2009 08 05 | Autorius: Laura Mureikaitė
 

Interjeras, nuvejantis stresą

Gyvenimas lekia beprotišku greičiu? Skubėjimas, rūpesčiai ir įtampa baigia pasiglemžti visas jūsų mintis? Lygiai taip pat, kaip nauja šukuosena palengvina širdies skausmą po išsiskyrimo su mylimuoju, taip ir šiokios tokios permainos namuose padės sumažinti įtampą, stresą ir negatyvias mintis.

Jūs nė neįsivaizduojate, kiek kartų stresą gali padidinti netinkamoje vietoje stovintis daiktas! Jei per dieną bent 3 kartus pamatote neplautų indų kupiną kriauklę ir dėl to akimirkai apima neviltis – būkite tikra, jog net nuo jos nusisukus stresą keliančios mintys tik dar labiau stiprės.

Štai keletas namų dekoravimo idėjų, kurios padės išgyventi šiuo nelengvu periodu!


Skubėti padedanti tvarka

Visų pirma susitvarkykite tas vietas, kuriose esanti netvarka jus labiausiai nervina kasdien ir neleidžia sklandžiai atlikti įprastų darbų bei veiksmų.

Nors ideali namų tvarka išties supaprastina ir palengvina gyvenimą, generalinis švarinimasis paprastai atidėliojamas būtent tada, kai tos švaros reikėtų labiausiai. Tačiau esama strateginių vietų, kurias sutvarkyti tiesiog gyvybiškai svarbu – tai vietos, kuriose jūs sukiojatės dažniausiai. Pavyzdžiui, indų spintelė, užsikimšusi kriauklė, nešvarus šaldytuvas, apšnerkštas rašomasis stalas, chaosas vonios kambaryje ar patalynė, kuri nekeista jau visą mėnesį ir kaskart einant miegoti jus nuteikia nemaloniai.

Susitvarkykite šias vietas – ir ne tik nuotaika pagerės, bet ir gyvenimas taps bent šiek tiek paprastesnis.


Judėkite be kliūčių

Pašalinkite kliūtis iš praėjimo takų. Net ir tokia smulkmena, kaip koridoriuje tebestovinti dėžė nuo televizoriaus, kurios vis neprisiruošiate išmesti ir kurią kaskart einant į kambarius tenka apsukti "garbės ratu", padeda jums išsimušti iš pusiausvyros.

Be abejo, teks perstatyti ir staliuką, į kurį vis nusimušate koją, kilstelėti iki jūsų galvos lygio nuleistą šviestuvą. Ir būtinai sutepkite girgždančias kambarių duris, sutaisykite klibančias rankenas.

Visos šios kliūtys jūsų namuose tarsi triukšmas gatvėje per tam tikrą laiką tampa nebepastebimos, bet tai anaiptol nereiškia, kad veikdamos per pasąmonę nedidina streso lygio.


Šviesa, gamta ir auksas

Namuose derinkite šviesias, neutralias spalvas su aukso, natūralaus medžio tonais. Ryškios, rėksmingos spalvos, net jei tai ir optimistiška bei džiugi geltona, įaudrina nervų sistemą, tad visas tokias detales verčiau slėpkite, pakeiskite lengvomis pastelinėmis spalvomis, žemės, miško, jūros tonais.

Aukso spalva suteiks pasitikėjimo savimi, sustiprins jūsų bioenergetinį lauką. Tikima, kad aukso spalva turi stipriausią gydomąjį poveikį iš visų spalvų. Natūralaus medžio tonai suteiks stabilumo jausmą, kurio jums dabar taip stinga.


Saulės namuose nebūna per daug

Geriausias ginklas nuo streso – daug natūralios saulės šviesos. Jai patekti į jūsų namus trukdo masyvios užuolaidos, per žemai nuleisti roletai ar netinkamu kampu pakreiptos žaliuzės.

Kuo daugiau atidenkite langus, dažniau vėdinkite kambarius, leiskite namuose cirkuliuoti grynam orui, net jei dėl to teks paaukoti keletą laipsnių kambarių šilumos.

Taip pat nepamirškite žvakės šviesos. Tai – dar vienas natūralios šviesos šaltinis, suteikiantis ypatingo jaukumo jūsų erdvei. Kasdien uždekite keletą žvakių, pasvajokite žvelgdama į jų liepsną – tokia mini meditacija padės surikiuoti padrikas mintis, susivokti savo jausmuose ir pojūčiuose.


Masyvus – sunkiau, lengvas - ramiau

Kiek tik galite, pakeiskite masyvius baldus lengvesniais: kėdes, staliukus, lentynas. Ir pagalvokite, ar tikrai šie daiktai funkcionalūs. Mat niekam nereikalingas mažas žurnalinis staliukas gali siurbti jūsų energiją ir be reikalo erzinti. Gal pats metas būtų jo atsikratyti arba bent jau įkurdinti čia jūsų mėgstamą išsikerojusį papartį?


Tiesu ir aišku

Pabrėžkite tiesias, aiškias linijas: sudėliokite lentynose knygas, puodelius, šampūno buteliukus pagal dydį (jau pats toks užsiėmimas padės nusiraminti, kai nervai, rodosi, pertempti tiek, kad tuojau truks), sukabinkite paveikslus ir nuotraukas aiškiomis linijomis – horizontaliai, vertikaliai, įstrižai, bet tik ne padrikai ir bet kaip.

Stenkitės daiktus, kurie atsiduria jūsų regos lauke, išdėlioti simetriškai – tada už jų užkliuvus žvilgsniui nebus papildomo dirgiklio mintims susijaukti.


Kad aromatai iš tikrųjų ramintų

Iškvėpinkite namus raminamaisiais kvapais: levandų, ramunėlių, jazminų, mandarinų. Tačiau labai svarbu, kad šis kvapas nebūtų pernelyg intensyvus, neturėtų priemaišų. Pavyzdžiui, daugelis žmonių negali pakęsti net ir vos juntamų smilkalų dūmų, net jei jų aromatas ir turėtų nuraminti ar nuteikti pakiliai. Taip pat gali erzinti aromatinės žvakės, mat joms gaminti dažniausiai naudojami sintetiniai kvapų mišiniai. Patikimiausia tokiu atveju rinktis aromatines lempas, kurias uždegus ir įlašinus keletą lašų natūralaus eterinio aliejaus galėsite daug tiksliau pasirinkti norimą kvapą ir jo intensyvumą.


Žaliosios ramybės oazės

Namų mikroklimatą galima pakoreguoti ir papuošus savo interjerą tikslingai parinktais augalais. Pavyzdžiui, kambarinė gėlė nolina skleidžia labai stiprią raminančią energiją, bugenvilija tonizuoja, atgaivina ir suteikia energijos, labai reikalingos po streso ir įtampos atsigaunančiam kūnui ir sielai. Mintis teigiama linkme nukreipti ir sparčiau išspręsti įsisenėjusias problemas padės ceropegija, o puošniais žiedais žydinti hortenzija išgelbės nuo savigraužos ir melancholijos.

 

 


 
Taip pat skaitykite
Paskutinė stotelė einant iš namų – prieškambaris. Pirma stotelė grįžus – taip pat prieškambaris. Kuo geriau...

Nuotraukų galerija ant namų sienos spinduliuoja jaukumu ir šiluma - juk tuomet kasdien žvelgiame į pačius brangiausius prisiminimus,...

Šiuolaikinės virtuvės gali atrodyti labai įvairiai, tačiau vienas populiarėjantis elementas turėtų sužavėti daugelį....

Nerūdijančio plieno, granitinės, keramikinės bei tektonito plautuvės – tik dar vienas įrodymas, kad „Franke“ yra...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (193)
Kamilyte